مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5910 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 شهریور 1395 -ساعت : 18:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور نريمان و بت‌شكن انجام شد؛

امضای قرارداد مدیریت دارایی‌ها بین بانک مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید

مازندشورا: قرارداد مدیریت دارایی‌ها امروز به منظور تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه‌های شهر جدید پردیس با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و مدیرعامل بانک مسکن به امضا رسید.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی قرار داد امروز پیرو توافق‌نامه سال گذشته با دستور وزیر راه و شهرسازی بین آذری مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه آباد به نمایندگی از بانک مسکن و غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس به نمایندگی از شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید به امضا رسید.

به گفته آذری مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه آباد (شرکت تابعه بانک مسکن) شاکله اصلی این قرارداد بر محور وکالت بنا شده است چرا که بحث‌های حقوقی بسیاری در این بخش مطرح و تاکنون از سوی اداره حقوقی طرفین پیگیری شده است. به دنبال بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که انتقال مالکیت در حوزه مدیریت دارایی‌ها مقدور نبوده و باید برمحوریت وکالت این اقدام صورت گیرد.

آذری در شرح کامل بدنه این قرارداد بیان کرد: در قرارداد حاضر تمامی ابعاد حقوقی، مالی، سود و زیان و آثار مالی عملیاتی که وکیل به نیابت از موکل خود انجام می‌دهد متوجه موکل (که در این جا شرکت عمران شهر جدید پردیس است) دیده شده است.

براساس وکالت‌نامه‌ای که در متن قرارداد به آن اشاره شده است موکل تمام اختیارات مدیریتی و مالکیتی خود را به گونه‌ای به وکیل واگذار می‌کند که وکیل بدون نیاز مراجعه مجدد به موکل بتواند تمام اعمال حقوق مالکانه را انجام دهد. این اقدام قطعا به لحاظ سهولت در انجام عملیات اینگونه پیش‌بینی شده است.

براساس این قرارداد شهر جدید پردیس دارایی‌هایی دارد که این دارایی ها به شرط انجام امور زیربنایی می‌توانند ارزشمند شوند ولی امروز نیستند. درحال حاضر برای انجام این پروژه‌های زیربنایی احتیاج به مقادیری پول است که اگر این پول ها واگذار و پروژه‌ها اجرا شود دارایی‌های مورد نظر ارزش افزوده‌ای خواهند داشت که می‌توانند بدهی‌های به وجود آمده را پرداخت کنند. در این قرارداد ۲ گونه دارایی از شهر جدید پردیس در اختیار گرفته شده است.

سری اول دارایی‌ها، دارایی هایی هستند که به پشتوانه آنها اوراق تأمین مالی از بازار سرمایه منتشر شده و تأمین مالی می‌شوند. این مبالغ تأمین مالی، مستقیما به پروژه‌های زیربنایی و روبنایی که مرتبط با ارزش افزوده دارایی های شهر جدید پردیس هستند تزریق می‌شود.

بااین اقدام پروژه‌هایی که به دلیل کمبود اعتبار تاکنون معطل مانده و احتیاج به اعتبار دارد تأمین مالی شده و اراضی و دارایی‌هایی که حول وحوش این پروژه ها هستند ارزش افزوده قابل توجهی پیدا کرده که از محل این ارزش افزوده، بدهی‌هایی که از بازار سرمایه ایجاد شده تسویه می‌شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قرارداد - پردیس - تأمین - دارایی - سرمایه - مدیریت - عمران - حقوقی - زیربنایی - افزوده - دارایی‌ها - مدیرعامل - اقدام - می‌توانند - احتیاج - بازار - اعتبار - پروژه‌های - تاکنون - امروز - شهرسازی - شهرهای - نمایندگی - وکالت - واگذار - براساس - گرفته - دارایی‌هایی -

مطالب مرتبط با : امضای قرارداد مدیریت دارایی‌ها بین بانک مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید
نظر شما در مورد : امضای قرارداد مدیریت دارایی‌ها بین بانک مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها