مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5928 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 شهریور 1395 -ساعت : 11:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آرای ورزشی و سفید به کدام جهت می چرخد؟

فشار بیرونی و رایزنی داخلی برای تغییر هیئت رئیسه شورای شهر

مازندشورا: با توجه به نسبت رای 13 نفری اصلاح طلبان به 14عضو اصولگرای شورای شهر، سرنوشت تمام رای گیری های سرنوشت ساز در شورا را آرای مستقل متعلق به ورزشکاران شورا رقم زده اند و از این رو اصلاح طلبان می کوشند تا با استفاده از ظرفیت های مجلس و دولت جهت رایزنی با این 4 نفر روی رای های سفید اعضای متعرض اصولگرا هم حساب ویژه ای بازکنند.

مازندشورا:

فشار بیرونی و رایزنی داخلی برای تغییر هیئت رئیسه شورای شهر بلدیه | بهشت این روزها داغ ترین روزهای خود را در چندسال اخیر تجربه می کند، فردا قرار است آخرین هیئت رئیسه شورای شهر تهران در دوره چهارم انتخاب شود و نشانه ها حاکی از جدی تر شدن موضوع بیش از پیش بینی های گذشته است تا آنجا که احتمال جدی برگشت رای سنتی از مهدی چمران به احمد مسجد جامعی با توجه به رایزنی ها و فشار های رسمی و غیر رسمی از جریان ها و نهاد های سیاسی بیرون از پارلمان شهری مطرح شده است.

اما اوج گرفتن حساسیت ها در خیابان بهشت که شورای شهر و ساختمان مرکزی شهرداری تهران را در خود جای داده است تنها به انتخاب فردای هیئت رئیسه شورا ختم نمی شود، انتشار گزارشی غیر رسمی از فروش و واگذاری املاک شهرداری تهران به مدیران شهری و اعضای شورا فضای رسانه ای کشور را تحت تأثیر قرار داده و از همین حالا سالی پر هیاهو را تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر در اردیبهشت ماه نوید می دهد.

در این ارتباط الیاس حضرتی با اشاره به انتخابات هيئت رييسه شوراي شهر تهران گفته است: اميدوار هستيم كه اين دوره اقاي  مسجد‌جامعي راي بياورد. كانديداي ما اصلاح‌طلبان در شورا اقاي مسجد جامعي است و حمايت هاي لازم را در اين باره نيز انجام مي‌دهيم.

وي به فضای مبهم شورا اشاره و تأکید کرده است: نمي توان به صورت واضح گفت فضا به كدام سمت است  ولي اين را مي‌توان به خوبي فهميد كه رييس شوراي شهر را  آن  چهار ورزشكار مشخص مي كنند.اصلاح طلبان جلسه ای با ورزشكاران  گذاشته اند كه اميدواريم نتيجه خوبي داشته باشد.

به گزارش بلدیه نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نقش ورزشکاران شورا در انتخابات ریاست تصريح كرد بايد واقع بينانه نگاه كرد ولي نمي توانيم از اين موضوع هم به راحتي گذشت كه اين افراد قدرت اقتصاديشان بيشتر از بقيه است.

با توجه به نسبت رای 13 نفری اصلاح طلبان به 14عضو اصولگرای شورای شهر، سرنوشت تمام رای گیری های سرنوشت ساز در شورا را آرای مستقل متعلق به ورزشکاران شورا رقم زده اند و از این رو اصلاح طلبان می کوشند تا با استفاده از ظرفیت های مجلس و دولت جهت رایزنی با این 4 نفر روی رای های سفید اعضای متعرض اصولگرا هم حساب ویژه ای بازکنند.

محمد مهدی تندگویان، عضو اصلاح‌طلب شورا نیز با بیان اینکه در شورا چیزی عوض نشده و ما همان 13 نفر اصلاح‌طلب شورا هستیم، امیدواری اصلاح طلبان را به رأی‌های سفیدی مرتبط می داند که امسال حتی بیشتر از رأی مستقل‌ها تعیین‌کننده است.

او می‌گوید: ما سال گذشته تنها یک رأی سفید داشتیم، اما امسال امیدواریم که تعداد رأی‌های سفیدمان بیشتر شود، اگرچه تا زمانی که انتخابات برگزار و آرا شمارش نشده، نمی‌توان به این رأی‌های سفید هم دل بست.

به گفته این عضو شورا، اصلاح‌طلبان شورا امسال، بیش از «مستقل‌ها»، روی «رأی‌های سفید» سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌گوید: اگر تعداد رأی‌های سفید اصولگرایان در این دوره بیشتر شود، می‌توان به ریاست آقای مسجد جامعی امیدوار بود. البته این دور از ذهن نیست، چراکه سال گذشته هم یک رأی سفید از اصولگرایان داشتیم.

او با بیان اینکه در جلسه‌ای که با چند نفر از اصولگراهای شورا داشته‌ایم تا این لحظه دو عضو اصولگرا، به خاطر نارضایتی از ریاست شورا، رأی سفید خود را اعلام کرده‌اند، می‌گوید: با این حال بین حرف تا عمل فاصله زیادی است و ممکن است تا روز انتخابات همه چیز تغییر کند. ما می‌دانیم که 13 نفر به طور حتم به مسجد جامعی رأی می‌دهند، اما باید دید که این چند نفر هم روی مواضعشان می‌مانند و به قولشان عمل می‌کنند!

تندگویان البته می‌گوید که با مستقل‌های شورا هم باب صحبت‌های اولیه را باز کرده‌اند، اما به رایزنی و مذاکره نکشیده و اصراری هم بر متقاعد شدنشان نبوده است، چراکه به گفته او، امسال، سال آخر شورای چهارم است و تا 7-6 ماه آینده، دور جدید شورا روی کار می‌آیند.

به گزارش بلدیه اسماعیلدوستی، عضو اصلاح طلب شورا که در این مدت مواضع ملایم تر و نزدیک تری نسبت به شهرداری تهران داشته درباره احتمال پیروزی مسجد جامعی در انتخابات امسال شورا، به رأی هر 13 نفر عضو اصلاح‌طلب شورا به گزینه مورد اجماعشان اشاره کرده و می‌گوید: اما باید توجه داشته باشید که در فهرست اصلاح‌طلبان 13 عضو و در فهرست اصولگرایان 14 عضو حضور دارند و مابقی نیز جزو فهرست مستقل‌ها محسوب می‌شوند، بنابراین باید رایزنی‌ها روی 4 نفر مستقل انجام شود. خب هم ما درحال رایزنی هستیم و هم اصولگرایان و در نهایت باید دید رأی مستقل‌ها که رأی تعیین‌کننده‌ای است، به سمت کدام فهرست می‌چرخد؟

او با ابراز امیدواری از انتخاب «مسجد جامعی» به عنوان گزینه نهایی ریاست شورا می‌گوید: اگرچه ما هنوز با مستقل‌ها به توافق نرسیده ایم، اما اعتقاد دارم که ما نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داریم.

دوستی با بیان اینکه چمران جلسات شورا را به صورت کدخدامنشی اداره می‌کند، ادامه می‌دهد: ما از آقای چمران توقع داشتیم که هر هفته با اعضای هیأت رئیسه جلسه منظم داشته باشند و هر طرحی که وارد شورا می‌شود، براساس تقدم و تأخر در صحن شورا مطرح شود که متأسفانه این‌طور نیست، بنابراین ما روش مسجد جامعی را به روش چمران ترجیح می‌دهیم.وی با اشاره به اینکه رئیس فعلی شورا در بیشتر طرح‌ها و مصوبات طرف شهرداری را می‌گیرد تا شورا را، می‌گوید: البته نه تنها چمران که دوستان اصولگرا در شورا هم به همین منوال بیشتر از شهرداری دفاع می‌کنند تا کیان شورا و ایرادی که ما به برخی دوستانمان وارد می‌کنیم، همین موضوع یعنی قربانی کردن کیان شورا به نفع شهرداری تهران است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - می‌گوید - جامعی - شهرداری - انتخابات - اصلاح - اشاره - رایزنی - امسال - رأی‌های - ریاست - مستقل‌ها - چمران - بیشتر - شورای - رئیسه - گذشته - فهرست - اینکه - طلبان - موضوع - اصلاح‌طلب - اعضای - اصولگرا - کرده‌اند - البته - اصلاح‌طلبان - بلدیه - اصولگرایان - داشتیم - چراکه - بنابراین - گزینه - اگرچه - تعداد - ورزشکاران - شوراي - احتمال - چهارم - تغییر - گزارش - سرنوشت - هستیم - تندگویان - مستقل - امیدواری -

نظر شما در مورد : فشار بیرونی و رایزنی داخلی برای تغییر هیئت رئیسه شورای شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها