مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5946 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 شهریور 1395 -ساعت : 15:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو حقوقدان شورای شهر تهران:

گزارشی تایید نشده یک کارشناس محمل قانونی ندارد

مازندشورا: عضو حقوقدان شورای شهر تهران با بیان اینکه انتشار اسامی افراد در قالب گزارشی که تنها به ظن یک کارشناس تخلف بوده است، قبل از بررسی ومحاکمه در دستگاه قضا محمل قانونی ندارد، گفت: من به شخصه به عنوان یک حقوقدان زمانی در خصوص یک گزارش نظر می دهم که از مبادی قانونی خارج شده باشد. در غیراین صورت آن گزارش قابل استناد برای طرح موضوع در رسانه ها نیست .

مازندشورا:

بلدیه| علی صابری با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور باید درخصوص گزارش منتشر شده مبنی بر تخلف شهرداری تهران در مورد واگذاری املاک شفاف سازی کند، تصریح کرد: چگونه است که این گزارش در اختیار رییس شورای شهر تهران قرارندارد اما در اختیار مطبوعات و رسانه ها قرار گرفته تا در فضای مجازی منتشر شود؟وی با تاکید بر اینکه گزارش سازمان بازرسی باید مشخص کند که در زمینه املاک شهرداری به اعضای شورا تخلفی صورت گرفته است یا خیر، افزود: اگر معاملات و قراردادها در ردیف قانون معاملاتی مصوب شورا برای اعضا انجام شده باشد تخلفی صورت نگرفته و سازمان بازرسی باید پاسخگو باشد. ضمن اینکه اگر رسانه ای نشر اکاذیب کرده باشد باید از مجرای قانونی و قضایی با آن برخورد شود.
صابری گفت: ارایه چنین گزارش هایی به اعضای شورا و اطلاع از جزییات آنها حق مسلم اعضاست اما سوال مطرح دراین خصوص این گزارش این است که چطور قبل از اطلاع اعضا پای این گزارش به فضای مجازی  و رسانه ها باز شده است . این در حالی است که بارها رییس شورای شهر بر اعلام عدم وصول این گزارش تاکید کرده است.    


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گزارش - رسانه - شورای - اینکه - بازرسی - تهران - تاکید - گرفته - اعضای - اطلاع - تخلفی - شهرداری - قانونی - صابری - منتشر - املاک - اختیار -

نظر شما در مورد : گزارشی تایید نشده یک کارشناس محمل قانونی ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها