مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5961 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 شهریور 1395 -ساعت : 07:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل بنیاد مسکن زنجان خبر داد؛

بهره‌برداری از ۲۴ طرح هادی روستایی استان زنجان/ اجرای طرح هادی در ۴۷ درصد روستاهای استان

مازندشورا: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان در ششمین روز از هفته دولت از بهره برداری ۲۴ طرح هادی و کلنگ زنی ۱۰ پروژه جدید در استان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن استان زنجان در ششمین روز از هفته دولت امسال، از ۲۴ طرح هادی در ۲۴ روستای این استان بهره برداری کرد و کلنگ ۱۰ پروژه دیگر را به زمین زد.

احمد حاجی‌زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در مراسم بهره برداری از طرح هادی در روستای گوزلدره بخش باغ حلی در شهرستان سلطانیه گفت: این بنیاد وظیفه اجرای طرح های هادی در سطح روستاها را برعهده دارد و ۷۳۳ روستای بالای ۲۰ خانوار جزو برنامه پنج ساله توسعه بود که طرح هادی آنها به پایان رسیده است.

 حاجی زاده ادامه داد: طرح هادی در حدود ۴۷ درصد از روستاهای استان زنجان و در ۵۴ درصد از روستاهای شهرستان سلطانیه اجرا شده است.

وی یادآورشد: بیش از ۵۱ هزار جلد سند برای خانه های روستایی استان زنجان صادر شده است که بیش از ۶۱ درصد از واحدهای مسکونی را شامل می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در شهرستان سلطانیه نیز برای بیش از سه هزار و ۱۶۴ واحد مسکونی سند صادر شده است.

حاجی زاده افزود: ساماندهی گلزار شهدا در شهرستان زنجان و نوسازی و بازسازی مسکن روستایی برای ۴۸ هزار واحد انجام شده است که ۶۰ درصد از واحدهای مسکن روستایی را شامل می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۲۰۲ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت شهرستان زنجان احداث و به متقاضیان واگذار شده است. حاجی زاده افزود: در مسکن شهری نیز حدود ۱۳۰ واحد ساخت و ساز و تحویل داده شده، ۲۱ واحد در دست ساخت و ۲۱ واحد دیگر نیز جزو برنامه های اجرایی است.

وی تاکید کرد: در اجرای طرح هادی ۲۴ روستای استان زنجان همه مسئولان و دهیاری ها دست به دست هم دادند و شاهد نتیجه مثبتی از آن هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: سهمیه یارانه ای از طریق کشور در اختیار این بنیاد قرار گرفت و با کمک شوراها و دهیاری ها به اندازه ۳۰ درصد این مبلغ یارانه ها نیز در روستاها جمع آوری و طرح های هادی انجام شد.

گفتنی است در این مراسم ۲۴ طرح هادی در ۲۴ روستای استان زنجان با پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید. کلنگ عملیات اجرایی ۱۰ طرح هادی در ۱۰ روستای این استان نیز به زمین زده شد که اعتبار پیش بینی شده برای اتمام این پروژه ها ۱۲میلیارد ریال است. علاوه بر این پروژه ها از ۳۷ هزار و ۱۸۶ امین واحد مسکونی مقاوم سازی شده در استان زنجان نیز بهره‌برداری شد./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - زنجان - بنیاد - روستای - مدیرکل - شهرستان - اسلامی - انقلاب - روستایی - روستاهای - مسکونی - سلطانیه - اجرای - برداری - پروژه - افزود - یارانه - اجرایی - دهیاری - برنامه - مراسم - بهره‌برداری - روستاها - واحدهای -

مطالب مرتبط با : بهره‌برداری از ۲۴ طرح هادی روستایی استان زنجان/ اجرای طرح هادی در ۴۷ درصد روستاهای استان
نظر شما در مورد : بهره‌برداری از ۲۴ طرح هادی روستایی استان زنجان/ اجرای طرح هادی در ۴۷ درصد روستاهای استان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها