مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5976 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 شهریور 1395 -ساعت : 11:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افتخاری به نام آیت الله طبرسی

افتخاری به نام آیت الله طبرسی

اختصاصی مازندشورا: ایشان در تمام دیدارها رعایت تقوی، هدفمند بودن رویدادهای فرهنگی و در نظر گرفتن حساسیت‌های مذهبی و سیاسی استان را به همگان توصیه می‌کند و همگان را به رعایت دقیق قانون شرع و دولت تشویق و ترغیب می‌کند اما هرگز طی سالیان اخیر نشنیده‌ایم که ایشان در خصوص اکران فیلم‌های سینمایی، اجرای نمایش‌ها، برگزاری کنسرت‌های دارای مجوز قانونی یا انتشار کتاب‌های تالیفی یا تیتر و مطالب رسانه‌ای موضع گیری‌های ایجابی و منعی داشته باشد

اختصاصی مازندشورا: افشین رشیدی*- نماینده محترم ولی فقیه در مازندران یکی از فرهنگی و فرهنگ دوست ترین روحانیون ارشد تاریخ مازندران است.

مدیران فرهنگی ارشد مازندران،روزنامه نگاران و اهالی رسانه و همه ی آنها که حتی فقط یکبار، در محیطی جز نمازهای باشکوه جمعه که بیانات خاص و هدفمند خود را می طلبد، با ایشان دیدار کرده باشند ،گواهی می دهند که شخص آیت الله طبرسی در کنار سواد بالای فقهی و شرعی،در حوزه ی فرهنگ و هنر نیز بینشی کاملا مبتنی و هم راستا با سیاست های دولت ها و خواسته های عمومی مردم دارد.

در سال چند باری فرصت میشود که دیدار با ایشان تجدید شود و در تمام این نشست ها اگر هم تذکری از سوی ایشان داده شد خطاب به مدیران فرهنگی بود برای حمایت شایسته و جامع تر از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هیچگاه نشد که محتوای خروجی این گفتگوها حاوی تحدید یا تقطیع یا منع رویدادهای فرهنگی دارای مجوز باشد.

البته ایشان در تمام دیدارها رعایت تقوی ،هدفمند بودن رویدادهای فرهنگی و در نظر گرفتن حساسیت های مذهبی و سیاسی استان را به همگان توصیه می کند و همگان را به رعایت دقیق قانون شرع و دولت تشویق و ترغیب می کند اما هرگز طی سالیان اخیر نشنیده ایم که ایشان در خصوص اکران فیلم های سینمایی ،اجرای نمایش ها،برگزاری کنسرت های دارای مجوز قانونی یا انتشار کتاب های تالیفی یا تیتر و مطالب رسانه ای موضع گیری های ایجابی و منعی داشته باشد.

از سوی دیگر رویدادهای فرهنگی استان بویژه کنسرت های موسیقی نیز در سایه ی نظارت دقیق مدیران فرهنگی و تعامل سایر دستگاه ها از جمله پلیس اجتماعی و نیز همراهی و دقت و تعهد شایسته ی مجموعه های برگزاری کنسرت ها در این استان و بالا خره رعایت قانون از سوی مردم ،هرگز با حاشیه و جنجال های اخلاقی مواجه و همراه نبود و این نظم و انضباط بیانگر تعامل و همکاری نا نوشته اما اجراشده میان هنرمندان و مدیران فرهنگی از یک سو و مقام ارشد معنوی و ولایتی استان و مردم عزیز از سوی دیگر است.

این تعامل اگر بعنوان یک الگو مورد ارزیابی قرار بگیرد ،تمام استان ها می توانند مجری شایسته ای برای رویدادهای فرهنگی و هنری از جمله برگزاری کنسرت های موسیقی که مورد قبول اکثریت عامه به ویژه جوانان به عنوان پرشورترین قشر ایران عزیز هست باشند.

آیت الله طبرسی روحانی قابل احترام و شریفی است که از یک سو نظارت جدی و دقیق بر رویکردهای فرهنگی و هنری  دارد و از سوی دیگر با ارج نهادن به زحمات خواهران و برادران ما در تولیدات فرهنگی و هنری از جمله برگزاری کنسرت های موسیقی ،مانع سرکوب غرور و شانیت هنرمندان و حذف برنامه های قانونمند از سبد فرهنگی خانواده ها و طرفداران تولیدات هنری از جمله موسیقی می شود.

با توجه به صداها و مواضع منفی شنیده شده در معدود تریبون های عمومی نسبت به برگزاری کنسرت های موسیقی دارای مجوز رسمی از دولت محترم در برخی شهرهای کشور،بدیهی است حضور با برکت آیت الله طبرسی و اندیشه های ناب و مردم پسند ایشان در جهت رعایت قانون و پرهیز از مداخله های از پیش قضاوت شده در امور فرهنگی و هنری یک نعمت و افتخار برای مازندرانی هاست.

ایشان پیش از آنکه شعار اعتدال در دولت محترم مطرح شود و در تمام دولت های گذشته بانی و مروج فرهنگ اعتدال واقعی بوده است.

چه خوب می شود که اهل رسانه و فرهنگ و هنر این نعمت بزرگ را قدر بداند و قلم و بیانات و مواضع خویش را در ستایش ایشان فعال نماید.


* فعال فرهنگیلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آیت الله طبرسی - آیت‌الله نورالله طبر - امور فرهنگی -

نظر شما در مورد : افتخاری به نام آیت الله طبرسی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها