مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5981 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 شهریور 1395 -ساعت : 12:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس شورای شهر آبادان:

وزارت کشور تکلیف شهردار منتخب شورای شهر آبادان را روشن کند

مازندشورا: رئیس شورای اسلامی شهر آبادان از وزیر کشور خواست تا هر چه سریعتر تکلیف شهردار منتخب و معرفی شده این شورا به وزارتخانه را روشن کند.

مازندشورا:

بلدیه|سید فیاض موسوی، با اشاره به انجام کارهای قانونی شورا در خصوص انتخاب شهردار اظهار کرد: بر اساس قانون پس از اعلام این موضوع به وزارت کشور می بایست ظرف مدت ۲۰ روز پاسخ آن ارائه شود که متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی در این زمینه دریافت نکرده ایم.وی افزود: به رغم گذشت مهلت قانونی، پیگیری شورا و نوشتن نامه پیرو برای تقاضای رسیدگی به این مسئله از سوی وزارت کشور، تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اضافه کرد: شورای شهر کاری به تایید یا عدم تایید وزارت کشور ندارد، اما این وزارتخانه باید وظایف قانونی خود را انجام داده و هرچه سریعتر نظر خود را به شورای شهر آبادان ابلاغ کند.
وی تصریح کرد: از آنجایی که شهرداری آبادان رتبه ۱۱ را دارد، وزارت کشور بایستی هرچه سریعتر وضعیت شهر را در زمینه تایید و یا رد شهردار منتخب شورا اعلام کند، در غیر این صورت مجبور به حضور فیزیکی در وزارت کشور خواهیم بود.
رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه همه بایستی تکلیف خود را بدانند، گفت: عدم تعیین تکلیف این موضوع از سوی وزارت کشور، دلسردی کارکنان شهرداری را نیز موجب شده است.
موسوی افزود: با توجه به نزدیکی ایام اربعین و ورود میهمانان فراوان به شهر، ضرورت پیگیری بیشتر و بهتر امور شهری آبادان امری ضروریست.
وی عنوان کرد: هر چند که سرپرست فعلی شهرداری آبادان در حال انجام امور و اداره کارهاست اما به دلیل محدود بودن حوزه اختیارات وی در بحث عزل و نصب مدیران کار به خوبی انجام نمی شود بنابراین بایستی هرچه سریعتر تکلیف شهردار منتخب تعیین شود.
به گزارش خبرنگار مهر، در ۲۲ تیرماه امسال و پس از برگزاری انتخاباتی غیرعلنی «محمد حویزاوی» با کسب ۱۰ رای از ۱۳ رای اعضای شورای اسلامی شهر انتخاب و برای تائید نهایی به وزارت کشور معرفی شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وزارت - آبادان - شورای - شهردار - تکلیف - بایستی - شهرداری - سریعتر - منتخب - تایید - اسلامی - قانونی - تعیین - موضوع - اعلام - موسوی - تاکنون - زمینه - افزود - پیگیری -

نظر شما در مورد : وزارت کشور تکلیف شهردار منتخب شورای شهر آبادان را روشن کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها