مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5982 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 شهریور 1395 -ساعت : 13:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مظاهریان در نشست رسانه‌ای شانزدهمین سیاست‌های توسعه مسکن مطرح کرد؛

نقد علمی سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن/ جزئیات مراحل علمی و اجرایی شانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن/

مازندشورا: جزئیات مراحل علمی و اجرایی شانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن که ۱۲ و ۱۳ مهرماه امسال توسط وزرات راه و شهرسازی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود، توسط معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست رسانه‌ای تشریح شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست رسانه ای شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن با حضور حامد مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، علی چگنی مدیرکل اقتصاد مسکن، تیمور رحمانی استاد اقتصاد دانشگاه تهران و سیدقاسم بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی و اصحاب رسانه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ابتدای نشست رسانه‌ای شانزدهمین همایش سیاست‌های مسکن که ۱۲ و ۱۳ مهرماه برگزار میشود ضمن تشریح سیاست های کلی مسکن به تاثیر مسکن در رونق اقتصاد اشاره کرد و گفت: نیمه مهرماه سال جاری شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن برگزار می شود. با توجه به اینکه همواره نخستین دوشنبه اکتبر هر سال آغاز هفته هبیتات و بحث اسکان بشر در جهان است طی چند دهه گذشته در ایران بنا بر برنامه های جهانی سلسله برنامه هایی با تمرکز بر مسکن برگزار شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی به همایش سیاست‌های توسعه مسکن به عنوان اتاق فکری نگاه می‌کند که می‌تواند سیاست های سال گذشته را به بحث علمی گذاشته و همچنین برنامه های پیشرو را با ترسیم مسیر آینده پیش‌بینی کند و بودن دانشگاهیان و مجامع علمی به غنای مباحث و همچنین تعیین مسیر آینده کمک قابل توجهی خواهد کرد.

مظاهریان با اشاره به اینکه بر اساس روال سال‌های پیش این همایش در یک مکان دانشگاهی همچون دانشگاه تهران برگزار می‌شود نقد سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن و ترسیم افق پیشرو را از اهداف مهم این همایش عنوان کرد و افزود: محورهای همایش شامل بررسی نظام تامین مالی، توسعه‌ای شدن بانک مسکن، سیاست‌های زمین و بررسی واسطه‌گری در این زمینه، معماری مسکن، محله‌محوری و ساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری، مسکن اجتماعی و مسائل اجتماعی مسکن، مالیات‌های بخش مسکن و واسطه گری مسکن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در پایان ۳ سال از دولت یازدهم رونق به بازار معاملات مسکن بازگشته است و این نوید خوبی برای سال‌های پیشرو است تاکید کرد: در حال حاضر مسکن در ریل مناسبی قرار دارد و ما به بخشی از اهدافی که در این باره داشتیم رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا با مهیا کردن زمینه‌های بیشتری را برای صاحب خانه شدن خانوارهای ایرانی فراهم کنیم.

ادامه دارد ...


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - همایش - سیاست‌های - وزارت - توسعه - برگزار - شانزدهمین - مظاهریان - معاون - ساختمان - سیاست - اینکه - پیشرو - اقتصاد - ادامه - برنامه - اشاره - اجتماعی - همچنین - سال‌های - آینده - بررسی - ترسیم - تهران - رسانه - رسانه‌ای - مدیرکل - دانشگاه - گذشته - مهرماه - عنوان -

نظر شما در مورد : نقد علمی سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن/ جزئیات مراحل علمی و اجرایی شانزدهمین همایش سیاست‌...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها