مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6000 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 شهریور 1395 -ساعت : 08:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور دو هزار و ۷۴۲ داوطلب در قم

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور دو هزار و ۷۴۲ داوطلب در قم خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران ، معماری ، مکانیک ، شهرسازی ، برق ، نقشه‌برداری و ترافیک ، همزمان با سراسر کشور در روزهای ۱۱ و ۱۲ شهریورماه در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

 وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون افزود: در مجموع دو هزار و۷۴۲ نفر در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد دو هزار و ۶۵۲ نفر در مقطع کار‌شناسی ، ۵۲ نفر در مقطع کاردانی و ۳۸نفر نیز از معماران تجربی هستند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ، پروانه اشتغال به کار صادر می‌شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

صبوری گفت: در رشته عمران دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می‌شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته‌های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: آزمون اجرا و نظارت در رشته‌های عمران و معماری و آزمون رشته‌های نقشه برداری، شهرسازی، ترافيك و آزمون حرفه‌ای كاردان‌های فنی ساختمان در رشته‌های معماری، شهرسازی، عمران، مكانيك، برق و نقشه برداری در دو نوبت صبح و عصر در روز پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه برگزار می‌شود.

صبوری افزود: آزمون طراحی معماری و محاسبات عمران و آزمون رشته‌های تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و همچنین آزمون معماران تجربی استان قم صبح  روز جمعه ۱۲ شهریور همزمان با سراسر کشور در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: داوطلبان شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می‌توانند كارت ورود به جلسه را با مراجعه به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به نشانی اينترنتی www.inbr.ir  دریافت کنند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آزمون - شهرسازی - رشته‌های - عمران - استان - معماری - برگزار - ساختمان - صبوری - مهندسان - افزود - مدیرکل - معماران - تجربی - برداری - تاسیسات - شهریور - تعداد - همزمان - پروانه - مهندسی - اشتغال - برگزاری - سراسر - دانشگاه -

مطالب مرتبط با : برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور دو هزار و ۷۴۲ داوطلب در قم
نظر شما در مورد : برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور دو هزار و ۷۴۲ داوطلب در قم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها