مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6025 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 شهریور 1395 -ساعت : 14:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برق‌رسانی به تمام روستاهای بالای 10خانوار تا پایان امسال

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزارت کشور خبر داد

مازندشورا: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزارت کشور گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته وزارت نیرو متعهد شد تمام روستاهای بالای 10 خانوار را تا آخر امسال برق‌رسانی کند.

مازندشورا:

بلدیه|سید ابوالفضل رضوی در سفر به شهرکرد در نشست شورای اداری استان، دولت تدبیر و امید را یکی از مظلوم‌ترین دولت‌ها در نظام جهوری اسلامی دانست و گفت: رفتار بسیار محترمانه و متعهدانه و خدمتگزارانه‌ای که این دولت با محق‌ترین افراد جامعه یعنی عشایر و روستایی دارند، هیچ یک دولت‌های حاکم در ایران نداشتند.وی افزود: این دولت اولین دولتی است که رئیس جمهور آن وقتی به روستاها سفر می‌کند دیدار اختصاصی با روستائیان و عشایر داشته است که آخرین آن دیدار با روستائیان استان کهگیلویه و بویر احمد بوده است.
رضوی، تعیین روزی به نام روز ملی روستا  را یکی از ابتکارات دولت تدبیر و امید خواند و افزود: از سراسر ایران روستائیان در محل سالن اجلاس سران جمع شدند و شخص رئیس جمهور برای آن‌ها صحبت کرد و سخنان آنان را نیز شنید. نمایشگاه و فروشگاه تولیدات روستائیان و عشایر در نمایشگاه بین‌اللملی تهران به نمایش گذاشته شد و بهترین نمایشگاه در سال 94 شناخته شد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزارت کشور گفت: در دولت تدبیر و امید شورای توسعه روستا و عشایر و اقشار کم درآمد در برنامه ششم توسعه به مسئولیت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم شکل گرفت. امسال نیز با پیگیری‌های صورت گرفته، وزارت نیرو متعهد شد تمام روستاهای بالای 10 خانوار را تا آخر سال برق‌رسانی کند.
به گفته وی، در گاز رسانی به روستاها نیز شرکت ملی گاز متعهد شده است در موارد خاص تا سقف شش میلیون تا 9 میلیون تومان تسهیلات در اختیار روستائیان قرار دهد.
رضوی گفت: طرح ارتقاء تولید و اشتغال پایدار روستایی و عشایری در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به مسئولیت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار به تشکل‌های اقتصادی روستایی که اشتغال پایدار ایجاد کنند نیز وام با کارمزد سه درصد اعطا می‌شود که در نوع خود بی‌نظیر است.
انتهای پیام


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستایی - توسعه - روستائیان - محروم - مناطق - عشایر - تدبیر - نمایشگاه - وزارت - روستاهای - مسئولیت - روستا - معاونت - متعهد - پایدار - اشتغال - میلیون - دیدار - جمهور - شورای - بالای - امسال - استان - برق‌رسانی - معاون - اولین - افزود - روستاها -

نظر شما در مورد : معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزارت کشور خبر داد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها