مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6056 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 شهریور 1395 -ساعت : 15:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان:

تعداد ورودی‌ها به حرفه مهندسی در هرمزگان رضایت بخش نیست

مازندشورا: مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه تعداد ورودی‌ها به حرفه مهندسی در هرمزگان رضایت بخش نیست خواستار آسیب شناسی بیشتر در جمعیت ورود به حرفه مهندسی شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، مهندس غلامحسین شیری، مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان در بازدید از نحوه برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، كاردانان فني و معماران تجربي افزود: پذیرش در این آزمون بر اساس کسب حد نصاب است و رقابتی بین داوطلبان برای پذیرش نیست.

وی با بیان اینکه تعداد پذیرفته شدگان سال گذشته این آزمون در استان هرمزگان رضایت بخش نبوده است، گفت: در برخی از رشته‌ها تعداد پذیرفته‌شدگان زیر ۱۰ درصد بوده که در یکی از رشته‌ها از ۳۱۴ نفر شرکت کننده فقط یک نفر پذیرش شده بود و این نیازمند آسیب شناسی جدی است.

به گفته مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان  این آمار را باید از زمان تحصیل دانشجویان آسیب ‌شناسی و مشکل اصلی را در تعداد کم پذیرفته شدگان پیدا کرد.

وی در ادامه به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اشاره کرد و بیان داشت: امسال دو هزار و ۶۸۷ نفر از مهندسان، ۵۷ نفر كاردان فنی و پنج نفر معمار تجربی برای شركت در اين آزمون ثبت نام كرده‌اند  که از مجموع دو هزار و ۹۹۸ نفر شرکت کننده، ۶۵۶ نفر خانم و دو هزار و ۳۴۲ نفر آقا هستند.

شیری ادامه داد: در اين آزمون مهندسانی كه سه سال از زمان فارغ التحصيلی آنان گذشته و كاردانانی كه پنج سال از زمان دريافت مدرك تحصلی آنان گذشته در هفت رشته عمران، معماری، شهرسازی، مكانيك، ترافيك، برق و نقشه برداری با هم رقابت می‌كنند.
به گفته وی، مفاد اين آزمون مباحث بيست و دو گانه مقررات ملی ساختمان است كه مهندسان پس از پذيرفته شدن در اين آزمون می‌توانند پروانه اشتغال به كار از اداره كل راه و شهرسازی استان دريافت کرده و رسما وارد حرفه مهندسی شوند.
مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان عنوان کرد: برای افرادي كه در اين آزمون ۵۰ درصد نمره حدنصاب را كسب كنند پس از ارايه سوابق حرفه‌ای و مدارك لازم پروانه اشتغال به كار صادر می‌ِشود.

وی در پایان با بیان اینکه نتایج این آزمون آبان ماه اعلام می‌شود، افزود: نوبت دوم آزمون نیز بهمن ماه برگزار خواهد شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - هرمزگان - آزمون - تعداد - گذشته - پذیرش - ادامه - اين آزمون - پروانه - اشتغال - کننده - دريافت - شدگان - افزود - رضایت - اینکه - پذیرفته - استان - رشته‌ها -

مطالب مرتبط با : تعداد ورودی‌ها به حرفه مهندسی در هرمزگان رضایت بخش نیست
نظر شما در مورد : تعداد ورودی‌ها به حرفه مهندسی در هرمزگان رضایت بخش نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها