مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6066 -تاریخ انتشار : جمعه 12 شهریور 1395 -ساعت : 09:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محسن نریمان در بینالود اعلام کرد:

احداث ۱۲ شهر جدید در کشور/ ایجاد خط ریلی از بینالود به مشهد/ شهرهای جاسک، تابناک، سیراب و تیس نسل نو شهرهای جدید هستند

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: ۱۲ شهر جدید در سطح کشور به ویژه در منطقه مکران و جنوب ایران و در محدوده سواحل دریای عمان و خلیج فارس ایجاد می‌شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن نریمان در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۲۲۱ واحد مسکن مهر و چند طرح عمرانی و خدماتی در شهر بینالود خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزود: شهرهای جاسک، تابناک، سیراب و تیس از جمله شهرهایی هستند که در قالب نسل نو شهرهای جدید کشور پس از تصویب در شورای عالی شهرسازی ایجاد خواهند شد. 

وی با بیان اینکه ایجاد شهر جدید تیس نزدیک چابهار به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۷ شهر جدید در کشور دایر است که دو شهر گلبهار و بینالود در استان خراسان رضوی استقرار دارند.

نریمان با بیان اینکه اتمام عملیات اجرایی مسکن مهر در شهرهای جدید در اولویت است، افزود: تمامی واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید کشور به جز پرند و پردیس تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 

وی ادامه داد: به طور مثال واحدهای مسکن مهر شهرهای مجلسی و بهارستان در استان اصفهان، عالی شهر در بوشهر، صدرا در فارس، سهند در تبریز و گلبهار در خراسان رضوی تا شش ماه آینده تحویل متقاضیان داده می‌شود. 

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور افزود: ۹۲ درصد از طرحهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده و این موضوع که برخی می‌گویند، دولت یازدهم به مسکن مهر توجهی نداشته، بی‌انصافی است. 

نریمان با اشاره به اجرای طرح‌های مسکن مهر در شهر بینالود، گفت: هم اکنون به تعداد متقاضیان مسکن مهر بینالود، واحد مسکن آماده داریم و یکی از چالش‌ها در این شهر نبود متقاضی است. 

وی آماده سازی زیرساخت هایی مانند خدمات آب، برق و گاز، احداث پایانه مسافربری برون شهری و درون شهری، اجرای طرح آب رسانی و راه‌اندازی مرکز بهداشت را از اقدامات انجام شده و یا در حال انجام در شهر بینالود عنوان کرد. 

نریمان ادامه داد: ایجاد خط ریلی از بینالود به مشهد و هم چنین احداث آزاد راه مناسب برای اتصال این شهر به مشهد از برنامه‌های در حال انجام برای تسهیل در رفت و آمد این شهر جدید است. 

وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده شهر بینالود به عنوان یک شهر پرجاذبه و پویا در نزدیک مشهد، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده و بزودی ارزش افزوده زمین و مسکن در این شهر افزایش می‌یابد. 

به گزارش ایرنا در حاشیه مراسم بهره برداری از چند طرح عمرانی و خدماتی در شهر جدید بینالود، برخی از ساکنان مسکن مهر این شهر گلایه‌های خود در خصوص کافی نبودن زیرساخت‌های خدمات رسانی مانند کمبود آب و کیفیت آن، مشکلات حمل ونقل و نبود روشنایی را در گفت وگو با نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کردند. 

شهر جدید بینالود در ۵۵ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده و اکنون بیش از پنج هزار نفر جمعیت در این شهر سکونت دارند. 
 

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بینالود - شهرهای - نریمان - شهرسازی - ایجاد - بهره‌برداری - افزود - احداث - خراسان - ادامه - واحدهای - متقاضیان - اجرای - مانند - عنوان - جمعیت - رسانی - خدمات - آماده - دارند - اکنون - تصویب - حاشیه - مراسم - گزارش - سیراب - تابناک - عمرانی - خدماتی - گلبهار - رسیده - اینکه - شورای - استان -

مطالب مرتبط با : احداث ۱۲ شهر جدید در کشور/ ایجاد خط ریلی از بینالود به مشهد/ شهرهای جاسک، تابناک، سیراب و تیس نسل نو ش...
نظر شما در مورد : احداث ۱۲ شهر جدید در کشور/ ایجاد خط ریلی از بینالود به مشهد/ شهرهای جاسک، تابناک، سیراب و تیس نسل نو ش...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها