مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6091 -تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 -ساعت : 10:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر:

تفكيك زباله از مبدا منجر به افزايش درآمدهاي پايدار شهري می شود

مازندشورا: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تفکیک زباله را یکی از راه های افزايش درآمدهاي پايدار شهري دانست و گفت: تفكيك زباله از مبدا به جز افزايش درآمدهاي پايدار شهري منجر به كارآفريني نیز مي ‌شود.

مازندشورا:

بلدیه|محمد حقانی با بیان اینکه روزانه حدود 7 هزار تن زباله از مناطق 22 گانه سطح شهر جمع‌آوري مي‌ شود، اظهار کرد: روزانه براي جمع‌آوري، تفكيك، پردازش و دفع زباله هزينه های بسياري صرف مي‌ شود که این هزینه ها با تفكيك زباله کاهش می یابد که در این صورت شاهد افزايش درآمدهاي پايدار شهري خواهیم بود. 
وی با تاکید بر اجراي صحيح الگوي مصرف با تفكيك زباله از مبدا که منجر به کاهش ميزان زباله ‌هاي شهر می شود ، اظهار کرد : با تفکیک می توان مواد آلي زباله‌ها را به كود كمپوست براي كشاورزي تبدیل کرد . 
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر بر هزینه های بالای تفکیک زباله توسط شهرداری، عنوان کرد: تفكيك زباله تنها يك كار خدماتي نيست و نياز به آموزش‌های فرهنگي دارد تا در جامعه‌‌‌ نهادينه شود این در حالی است که نباید نقش رسانه‌ها به ‌خصوص رسانه های ملي را در این زمینه نادیده گرفت. 
وی ادامه داد: مي‌توان براي نهادینه کردن این اقدام در میان شهروندان واحدي را با عنوان پسماند در مدارس تدريس كرد تا دانش‌آموزان با مزاياي استفاده از پسماندها و زمينه براي توسعه و‌‌‌ ترويج فرهنگ تفكيك زباله از مبدأ در جامعه آشنا شوند. 
رئیس کمیته محیط زیست شورا با بیان اینکه شهرداري تهران به ‌عنوان نخستين كلانشهر ، در این راستا اقداماتی انجام داده است ، عنوان کرد : درست است كه شهرداري بر اساس قانون وظيفه جمع‌آوري ، امحا و بازيافت پسماندهای شهري را به عهده دارد، اما ساير نهادها نيز وظايفی دارند که بايد در كنار شهرداري به آن عمل كنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - تفكيك - جمع‌آوري - کمیته - عنوان - شهرداري - هزینه - اظهار - تفکیک -  رئیس - اینکه - شورای - افزايش - درآمدهاي - پايدار - روزانه -

نظر شما در مورد : تفكيك زباله از مبدا منجر به افزايش درآمدهاي پايدار شهري می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها