مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6092 -تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو هیات رئیسه کمسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد:

نقش چشمگیر وزارت راه و شهرسازی در رفع معضل حاشیه‌نشینی/ برخورد قاطع با سازندگان سکونتگاه‌های غیررسمی در کشور

مازندشورا: نماینده مردم بوئین زهرا با تأکید بر نقش چشمگیر وزارت راه و شهرسازی در رفع معضل حاشیه‌نشینی گفت: ایجاد صنایع کوچک و متوسط می‌تواند یکی از راه‌های مؤثر در جلوگیری از شیوع حاشیه‌نشینی در کشور باشد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روح‌الله بابایی در مورد اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه ۱۹ میلیون در شهرهای کشور در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده بی‌کیفیت در وضعیت بدی زندگی می‌کنند، گفت: وزارت راه و شهرسازی با برنامه‌ریزی دقیق و منظم برای مدیریت حاشیه‌نشینی می‌تواند از گسترش حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به وجود یک میلیون و دویست هزار حاشیه نشین در خراسان رضوی، گفت: تعداد زیادی از این حاشیه نشینان اتباع بیگانه هستند بنابراین مسئولان باید به این موضوع ورود و از ساخت و ایجاد سکونتگاه ‌های غیررسمی از سوی اتباع بیگانه جلوگیری کند.

بابایی صالح با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از گسترش معضل حاشیه‌نشینی و ساخت سکونتگاه‌های غیررسمی وزارت راه و شهرسازی باید به صورت مستقیم وارد عمل شود، تصریح کرد: این دستگاه باید به عنوان متولی جلوگیری از ساخت سکونتگاه های غیررسمی با افرادی که اقدام به ساخت و ایجاد سکونتگاه های غیررسمی بی کیفیت می کنند به صورت قاطع برخورد کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی در مجلس دهم، ایجاد صنایع کوچک و متوسط را در روستاها در جلوگیری از شیوع حاشیه نشینی موثر خواند وگفت: اگر دولت به ساخت این صنایع در جهت توسعه اشتغال روستاییان توجه کند اکثر جوانان در مزارع و روستاها مشغول به کار شده و به حاشیه نشینی روی نمی‌آورند البته این موضوع از جمله مواردی است که مقام معظم رهبری هم نسبت به آن تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه افراد به دلیل نبود اشتغال مناسب در روستاها به اجبار به سمت کلانشهرها مهاجرت می‌کنند، یادآور شد: روستاییان به علت مشکلات اقتصادی و بالا بودن هزینه های شهری به حاشیه شهرها روی آورده و زیر سایه عدم نظارت شهرداری شبانه اقدام به ساخت سکونتگاه های غیررسمی کرده و به شیوع حاشیه‌نشینی دامن می زنند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با ارائه وام با سود و بهره کم به صاحبان بافت های فرسوده نسبت به ایجاد شهرک های مقاوم با رعایت معماری ایرانی- اسلامی اقدام کند.

عضو هیات رئیسه کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت برنامه ریزی منسجم و مناسب برای ساماندهی معضل حاشیه‌نشینی در کشور تاکید کرد و ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی باید تسهیلات مناسبی را در اختیار صاحبان بافت‌های فرسوده برای مقاوم سازی قرار داده و در کنار این از ایجاد و ساخت سکونتگاه‌های غیررسمی از سوی حاشیه نشینان جلوگیری کند./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : غیررسمی - شهرسازی - حاشیه - وزارت - حاشیه‌نشینی - جلوگیری - ایجاد - سکونتگاه - رئیسه - فرسوده - روستاها - تاکید - اینکه - اسلامی - اقدام - اجتماعی - سکونتگاه‌های - نشینی - صنایع - مناسب - صاحبان - مقاوم - شورای - روستاییان - اشتغال - نماینده - میلیون - بابایی - برخورد - کمسیون - شهرها - بافت‌های - بیگانه - اتباع - نشینان - گسترش - موضوع -

مطالب مرتبط با : نقش چشمگیر وزارت راه و شهرسازی در رفع معضل حاشیه‌نشینی/ برخورد قاطع با سازندگان سکونتگاه‌های غیررسمی د...
نظر شما در مورد : نقش چشمگیر وزارت راه و شهرسازی در رفع معضل حاشیه‌نشینی/ برخورد قاطع با سازندگان سکونتگاه‌های غیررسمی د...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها