مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6097 -تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 -ساعت : 11:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش شهرداران مناطق 2 و3 به ادعای واگذاری بوستان ها به برج سازان؛

بوستان های جردن و سعادت آباد دارای مالک خصوصی است

مازندشورا: طی چند روز اخیر اخباری مبنی بر واگذاری دو بوستان در محدوده خیابان نلسون ماندلا-جردن- و سعادت آباد در برخی از رسانه ها منتشر شد که منجر به واکنش شهرداران مناطق 2 و 3 نسبت به درج این خبر شد.

مازندشورا:

بلدیه|شهردار منطقه 3 با رد خبر فروش یکی از بوستان های خیابان جردن به برج سازان گفت: بوستان ارمغان دارای مالک خصوصی است و مالک در حال حاضر سند زمین را در دست دارد. این زمین 8 قطعه است و بحث مالکیت کل زمین از سوی شهرداری تهران قابل پذیرش نیست.وی با بیان اینکه در یک دوره به منظور جلوگیری از دفن هر گونه زباله و نخاله در زمین در بخشی از زمین درخت کاشته شد، عنوان کرد: از آن جا که بخشی از این زمین مشجر بود، مالک از مراجع قضایی رای قطعی قضایی مبنی بر خلع ید شهرداری از تصرف و جمع آوری درختان را اخذ کرد که در نهایت با پیگیری شهرداری مالک راضی شد تا 80 درصد از این پلاک ها را واگذار کند و در 20 درصدی که از ابتدا هیچ درختی در آن نبوده با اخذ رای کمیسیون ماده 5 اقدام به احداث بنا مطابق ضوابط کند.
شهردار منطقه 3 با تاکید بر اینکه براساس عکس های هوایی، ساخت بنا به هیچ عنوان در بخش مشجر نبوده و درخت های این زمین قطع نشده اند، گفت: خوشبختانه پیگیری های شهرداری تهران منجر به حفظ و احیای بوستان موجود شده است.
عزیزالله نظری شهردار منطقه 2 نیز در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با اشاره به ادعای واگذاری یک بوستان به برج سازان در محدوده سعادت آباد عنوان کرد: ملک مورد اشاره در مجاورت بوستان شقایق قرار گرفته است و دارای مالک خصوصی است. مطابق طرح تفصیلی قدیم دارای کاربری مسکونی بوده است و نوعیت ملک بر اساس اظهار نظر سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران غیرباغ است و دارای دستور نقشه قبل از 1/1/91 (ابلاغ طرح تفصیلی جدید) است.
وی گفت: همچنین با عنایت به عدم قطع درختان در محدوده ساختمان ملک، پروانه ملک مورد نظر در تاریخ 6/12/92 صادر شده است و با توجه به امکان بهره مندی از تراکم و کاربری مطابق طرح تفصیلی قدیم در خصوص املاکی که سابقه دستور نقشه قبل از 1/1/91 را دارا می باشند، صدور پروانه در ملک مذکور کاملاً مطابق با ضوابط بوده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بوستان - دارای - شهرداری - مطابق - تهران - تفصیلی - عنوان - خصوصی - منطقه - ضوابط - اشاره - شهردار - کاربری - پروانه - دستور - محدوده - قضایی - سازان - سعادت - واگذاری - اینکه - ادعای - پیگیری - درختان - نبوده -

نظر شما در مورد : بوستان های جردن و سعادت آباد دارای مالک خصوصی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها