مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6117 -تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 -ساعت : 14:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان:

هم افزایی برای رونق و كاهش قیمت مسكن در خوزستان

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با تأکید بر کمک تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط حوزه ساختمان برای كاهش قیمت تمام شده ساختمان به هر طریقی گفت: همه باید برای رونق حوزه مسکن و كاهش قیمت تمام شده آن كمك كنیم.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان،  منوچهر رحمانی در نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع مشكلات انبوه‌سازان در اهواز برگزار شد، گفت: با توجه به این‌که اکنون در بخش مسکن ركود وجود دارد، باید از شهرداری تا سازمان نظام مهندسی، اداره کل ثبت اسناد، اداره کل راه و شهرسازی و ... همه و همه کمک کنیم تا قیمت تمام شده ساختمان به هر طریقی که ممکن است کاهش یابد. 

وی با بیان اینکه اداره کل ثبت اسناد باید درک درستی از وضعیت فعلی داشته باشد، تصریح کرد: باید پیگیر این مسئله باشیم که صنعت مسکن استان را رونق دهیم و با تشکیل جلساتی میان سازمان‌های ذیربط حوزه ساختمان، پیگیر کاهش قیمت تمام شده باشیم و با یک نگاه واحد به رونق صنعت ساختمان کمک کنیم.

رحمانی با اشاره به لزوم حمایت از ساخت و ساز و کاهش قیمت تمام شده ساختمان بیان کرد: با توجه به این که اکنون در کشور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌شود، باید به دنبال کاهش هزینه تمام شده ساختمان باشیم.

وی ادامه داد: به نظرم باید یک جلسه میان اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل ثبت اسناد، شهرداری و انبوه سازان استان برگزار شود تا فرایندهای فعلی که در خصوص برون‌سپاری برخی تکالیف قانونی بخش دولتی به بخش خصوصی وجود دارد، مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد و حتی الامکان هزینه تمام شده مسکن كاهش یابد.

همچنین در این نشست کوروش لطفی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان اظهار کرد: این سازمان طبق قوانین نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان دارای تکالیف و وظایفی کاملا مشخص است كه تفکیک واحد و نقشه برداری وظیفه جدیدی است که در چند سال اخیر به سازمان نظام مهندسی محول شد و در برخی از استان های کشور نیز انجام گرفت.

وی افزود: وظایف سازمان نظام مهندسی در حوزه طراحی و نظارت کاملا مشخص است و اگر وظیفه جدیدی خارج از حوزه وظایف قبلی برای این سازمان تعریف شود و یا برون‌سپاری از سوی بخش دولتی به این سازمان صورت بگیرد، طبیعتا این سازمان باید تعرفه‌ای بابت انجام این وظیفه جدید دریافت کند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - اداره - شهرسازی - مهندسی - خوزستان - اسناد - وظیفه - باشیم - استان - تکالیف - دولتی - وظایف - جدیدی - کاملا - برون‌سپاری - پیگیر - خصوصی - رحمانی - برگزار - اکنون - شهرداری - هزینه -

مطالب مرتبط با : هم افزایی برای رونق و كاهش قیمت مسكن در خوزستان
نظر شما در مورد : هم افزایی برای رونق و كاهش قیمت مسكن در خوزستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها