مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6121 -تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 -ساعت : 15:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

​حافظی:

شهردار تهران از مردم عذرخواهی کند

مازندشورا: رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران،‌ با بیان اینکه وقت آن رسیده است که شهردار تهران به دلیل برخی اقدامات از جمله واگذاری املاک به افراد خاص از مردم شهر عذرخواهی کند، تاکید کرد: ضرورت تشکیل دیوان محاسبات شهری بیش از هر زمان احساس می‌ شود.

مازندشورا:

بلدیه|رحمت اله حافظی در دیدار با شورایاران و نخبگان منطقه ۱۹ شهرداری تهران با بیان اینکه سهم شورای شهر تهران در اقدامات سوء شهرداری کم نیست، تصریح کرد: بر اساس اختیاراتی که شورای شهر دارد، می‌توانسته نسبت به چرایی اقدامات صورت گرفته، شهرداری را مورد سوال قرار دهد که متاسفانه این کار را انجام نداده اند.وی با بیان اینکه برخی از اعضای اصولگرای شورای شهر تهران کورکورانه از اقدامات ناصحیح شهرداری تهران حمایت می‌کنند، اعلام کرد: این باندبازی‌های سیاسی و حمایت های بی قید و شرط، فسادآور است و معتقدم شهردار تهران اصولگرای واقعی نیست که اینگونه قابلیت حمایت داشته باشد. از همان ماه های اولیه حضورم در شورای شهر در راستای کاهش اختیارات شهردار تلاش کردم، اما با مخالفت جدی اصولگرایان و حتی تعدادی از اصلاح طلبان مواجه شدم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره واگذاری املاک در شهرداری تهران نیز گفت‌: شهردار، این واگذاری ها را قانونی دانسته است، اما سوال از شهردار تهران این است که چرا تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی با وجود درخواست های متعدد از سوی کارکنان و سه بار تجمع در مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر تهران به نتیجه نرسیده است. اگر وی مدعی است برای پرسنل شهرداری همچون مدیران ارشد شهرداری اهمیت می‌دهد باید این مشکلات تاکنون حل و فصل شده بود.
ایجاد دیوان محاسبات شهری الزامی است
حافظی با بیان اینکه وقت آن رسیده است که شهردار تهران به دلیل برخی اقدامات از جمله واگذاری املاک به افراد خاص و ویژه خواری های رخ داده، از مردم شهر عذرخواهی کند، تاکید کرد: ‌باید بازنگری جدی نسبت به عملکرد و سیاست های شهرداری صورت گیرد. البته در این میان ایجاد دیوان محاسبات شهری الزامی است و بیش از هر زمانی ضرورت تشکیل آن احساس می‌شود.
وی از نمایندگان مجلس خواست تا ورود و برخورد جدی نسبت به اتفاقات اخیر در شهرداری تهران داشته باشند و گفت:‌ خوشبختانه علاوه بر مجلس، وزارت کشور و سازمان بازرسی کل کشور، شاهد ورود ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز هستیم. امیدواریم با ورود این نهادهای حکومتی و نظارتی نتیجه بررسی این مسایل برای مردم مشخص شود.
حضور مافیای قدرت در محلات شهر تهران
حافظی درباره جمع آوری زباله در شهر تهران، گفت:‌ یکی از افتخارات شهرداری تهران این است که روزانه سه بار زباله از سطح شهر جمع آوری می کند در حالی که این رویه صحیح نیست و بایستی با فرهنگ سازی وجلب مشارکت مردم، معضل زباله در شهر تهران حل شود.از سویی سوال اینجاست که چرا باید سالانه 600 میلیارد تومان برای جمع آوری زباله ای هزینه شود که می تواند درآمدزا باشد.
وی از حضور مافیای قدرت در محلات شهر تهران خبر داد و تاکید کرد: این مافیا مانع از این شده تا دغدغه ها و مشکلات واقعی مردم در محلات عنوان و حل شود. شورایاران بایستی مشکلات محلات را به شورای شهر اطلاع دهند، همچنین بایستی تلاش کنند تا در تدوین بودجه سالانه محلات و حتی برنامه پنج ساله سوم نیز سهمی داشته باشند.
بنا بر گزارش سایت شورای شهر، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به ضرورت توسعه پایدار در شهر تهران نیز به وجود حکمروایی شایسته در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: نبود پیوست های اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، زیست محیطی و سلامت مشکلات متعددی را برای شهر تهران ایجاد کرده است. شاهد آن هستیم که تعدادی از پروژه های شهر تهران از جمله پیاده راه امام حسین(ع)‌،‌ تونل توحید،‌ میدان میوه و تره بار مرکزی بدون پیوست های اجتماعی اجرا شده از این رو مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده است.
حافظی با بیان اینکه بیشترین آسیب به شهر و محیط زیست زمانی وارد می‌شود که مردم نسبت به شهر و محیط زندگی‌شان تعلق خاطر نداشته باشند، اعلام کرد : متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت های لازم در صدور مجوزهای ساخت و ساز، شاهد فعالیت عده ای افراد سودجو هستیم و اگر توسط سامانه و نرم افزار و مبتنی بر طرح تفصیلی و طرح جامع این مجوزها صادر شود، دیگر شاهد برخی فسادها از جمله اخذ رشوه نخواهیم بود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - شورای - شهردار - محلات - مشکلات - ایجاد - اقدامات - زباله - اینکه - هستیم - واگذاری - سلامت - باشند - حمایت - بایستی - اجتماعی - متعددی - تاکید - افراد - زمانی - پیوست - سالانه - ضرورت - مافیای - الزامی - املاک - اصولگرای - اعلام - متاسفانه - شورایاران - عذرخواهی - حافظی - واقعی - تعدادی - نتیجه - دیوان - درباره - خدمات - کمیسیون - محاسبات -

نظر شما در مورد : شهردار تهران از مردم عذرخواهی کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها