مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6122 -تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 -ساعت : 16:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضورهیات رئیسه نظام مهندسی ساختمان فارس صورت گرفت:

اهدای کتاب‌های زنده‌یاد دکتر کاظم معمارضیا به کتابخانه دانشکده معماری و سازمان

مازندشورا: طی مراسمی بيش از ٧٠٠ جلد كتاب از كتابخانه شخصي دكتر كاظم معمارضيا در بخش معماري و شهرسازي به كتابخانه دانشكده هنر و معماري دانشگاه ازاد اسلامي شيراز، در بخش مهندسي به كتابخانه سازمان نظام مهندسي ساختمان فارس، و كتاب‌هاي تاريخي و ادبي و دايره المعارف را به كتابخانه مركز اسناد ملي اهدا شد.

مازندشورا:به گزارش«صما» بهنقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان فارس، طی مراسمی با حضور خانواده ایناستاد فقید بخشی از کتاب‌های زنده‌یاد دکتر کاظم معمارضیا توسط خانواده گرامی آنشادروان به کتابخانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس اهدا شد.

در این مراسم که باحضور خانواده آن استاد فقید،‌ برخی از اعضای هیئت مدیره و مدیران سازمان و اصحابرسانه برگزار شد، بخشی از کتاب‌های مهندسی شادروان دکتر کاظم معمارضیا به کتابخانهسازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس اهدا شد.

شایان ذکر است کتاب‌هایمعماری و شهرسازی آن مرحوم به دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز و کتاب‌هایادبی و تاریخی آن فرهیخته به مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس اهدا شده است.

مهندس حسین پوراسدیرئیس سازمان در این مراسم با یادآوری خدمات ارزنده شادروان دکتر معمارضیا در دورانفعالیت خود با عضویت در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی و ریاست گروه تخصصی معماریشورای مرکزی و همچنین شورای نویسندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و مراکزمطالعاتی،‌ اهدای کتاب‌های آن فقید را اقدامی ارزشمند برای ماندگاری نام او در اذهاندانست.

رئیس سازمان درادامه گفت: بخشی از کتاب‌های اهدا شده به وزارت راه و شهرسازی و کتابخانه شورایمرکزی نظام مهندسی ساختمان اهدا خواهد شد.

دکتر طاهره نصر،عضو هیئت مدیره سازمان نیز از اقدام خیرخواهانه خانواده زنده‌یاد معمارضیا قدردانیکرد و با اشاره به جایگاه ویژه اخلاقی دکتر معمارضیا،‌حضور دانشجوان او در سازمان‌هاو ادارات استان را حاکی از توان علمی او دانست.

دکتر نصر با عنواناینکه دکتر معمارضیا شخصیتی نام‌آشنا برای جامعه مهندسی کشور است، ابراز امیدواریکرد که دانشجویان امروز بتواند با ادامه راه این استاد بزرگ خدمات ارزنده‌ای درحوزه مهندسی به جامعه ارائه نمایند.

مهندس محمدرضا راه‌نما،‌رئیس هیئت مشورتی و عضو شورای نویسندگان فصلنامه گزارش سازمان در این مراسم، حرکتفرهنگی خانواده دکتر معمارضیا را راهی برای توریج روحیه همیاری، همفکری و هم‌اندیشیدانست.

راه‌نما گفت: یکیاز نیازهای مهم هر جامعه، آگاهی است و افرادی که به انتشار علم و آگاهی در جامعهمی‌پردازند، کاری باارزش انجام می‌دهند. شایسته است افرادی که کتاب‌های فاخری درطول عمر خود جمع‌آوری کرده‌اند، به‌جای حبس کردن آن‌ها در کتابخانه‌ها در اختیارمخاطبان قرار دهند.

فرزند شادروان دکترمعمارضیا با حضور در این مراسم گفت: باتوجه به اینکه عمر دکتر معمارضیا در راه علمو دانش و پژوهش صرف شده است، امیدوارم کتاب‌های شخصی‌اش نیز در همین مسیر مورداستفاده قرار گیرد.

در پایان این مراسماز خانواده گرامی آن استاد گران‌قدر سپاسگزاری شد.

مرحوم معمارضیا،استاد برجسته معماری و نایب رییس سابق سازمان نظام مهندسی استان فارس بود. ازسوابق اجرایی آن مرحوم میتوان به عضویت در هیئت مؤسس دانشگاه معماری شیراز، مشاورو عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان فارس، عضو گروه تخصصی معماری دراستان و عضو شورای مرکزی و ریاست گروه تخصصی معماری شورای مرکزی اشاره کرد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - معمارضیا - کتاب‌های - خانواده - معماری - استان - ساختمان - شورای - مراسم - استاد - مرکزی - کتابخانه - جامعه - مرحوم - تخصصی - شادروان - زنده‌یاد - نویسندگان - ریاست - اشاره - اهدای - افرادی - آگاهی - راه‌نما - دانشکده - گزارش - دانشگاه - گرامی - شهرسازی - شیراز - مهندس - عضویت - خدمات - مدیره -

نظر شما در مورد : اهدای کتاب‌های زنده‌یاد دکتر کاظم معمارضیا به کتابخانه دانشکده معماری و سازمان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها