مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6153 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 شهریور 1395 -ساعت : 11:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با ارایه بسته های تشویقی جدید نوسازی صورت گرفت؛

افزایش صدور پروانه های تجمیعی در بافت فرسوده پایتخت

مازندشورا: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به بررسی میدانی و اولیه اجرای بسته های تشویقی جدید؛ از افزایش صدور پروانه برای اخذ پروانه تجمیعی در مناطق 22 گانه پایتخت خبرداد و گفت:در حال حاضر شاهد افزایش تمایل مالکان به تجمیع پلاک‌ها در نوسازی خانه های فرسوده هستیم.

مازندشورا:

بلدیه|عباد الله فتح اللهیتاکید کرد: ارایه بسته های تشویقی جدید موجب شده هزینه ساخت و ساز در بافت فرسوده تا 35 درصد کاهش یابد.وی افزود: در همین راستا با کاهش هزینه ساخت،نوع مشارکت در ساخت و ساز ها در بافت فرسوده به نفع مالکان تغییر پیدا کرده است که در نتیجه این تغییر ما شاهد تمایل مالکان برای نوسازی بافت به‌صورت «تجمیعی» نسبت به سال‌های قبل بوده ایم.
فتح اللهی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 200 هزار پلاك مسكوني فرسوده؛ مصوب شوراي عالي شهرسازي و معماري در پایتخت داریم، تصریح کرد: در بسته های تشویقی جدید بر عادلانه شدن مشوق‌ها و ارتقاي كيفيت زندگي تاکید شده است.
وی با بیان اینکه طی یک دهه گذشته، 80 هکتار از سطح معابر موجود در بافت‌های فرسوده آزادسازی شده است، خاطرنشان کرد: با نوسازي كامل بافت های فرسوده پایتخت شاهد صرفه جويي چندین میلیارد تومانی در بازگشايي معابر شهري خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان با اشاره به ظرفیت های موجود در دفاتر خدمات نوسازی در مناطق گفت: این دفاتر به مشکلات نوسازی پلاک های فرسوده آگاهی کامل داشته و به صورت رایگان به شهروندان خدمات رسانی می کنند. شهروندان نیز با مراجعه با این دفاتر می توانند مسائل و مشکلات موجود در سر راه نوسازی پلاک های فرسوده خود را بر طرف کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - نوسازی - دفاتر - موجود - پایتخت - تشویقی - ساخت و ساز - خدمات - مشکلات - شهروندان - معابر - تغییر - هزینه - تجمیعی - مالکان - ارایه - اشاره - اینکه -

نظر شما در مورد : افزایش صدور پروانه های تجمیعی در بافت فرسوده پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها