مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6161 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 شهریور 1395 -ساعت : 13:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور شهرداری‌ها:

سازمان‌های تابعه‌ شهرداری‌ها باید تا پایان امسال ایجاد شوند

مازندشورا: معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی و تشکیلات سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها، مطابق ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها که سال گذشته توسط وزیرکشور ابلاغ شد، باید تا پایان سال جاری ادغام و با اصلاحات لازم سازمانهای جدید ایجاد شوند.

مازندشورا:

بلدیه| علی نوذرپور با بیان مطلب فوق اظهار کرد: لازم است استانداری‌ها و شهرداری‌ها توجه لازم را به تغییر ساختار سازمانی و تشکیلات سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها معطوف نمایند و تاخیر در اجرای ضوابط ابلاغی وزیر محترم کشور غیرقابل قبول است.وی افزود: به زودی اهداف، وظایف و ماموریت‌های جدید سازمان‌های وابسته به شهرداری که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تهیه شده به استان‌ها ابلاغ می‌شود و لازم است استانداری‌ها نظارت لازم را در اجرای آن به عمل آورند.
وی افزود مطابق ضوابط ابلاغی از سوی وزیر کشور در حوزه حمل‎ونقل و ترافیک سازمان‌های جدیدی جایگزین سازمان‌های فعلی می‎شود که ضرورت دارد هر چه زودتر اقدامات لازم برای ایجاد این سازمان‌ها با هماهنگی استانداری‌ها و شهرداری‌ها اجرائی ‎شود.
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به ابلاغ دستورالعمل مدیریت حمل‌ و نقل بار شهری و حومه گفت: شهرداری ها برای انجام وظایف و ماموریت های محوله در این زمینه باید متناسب با جمعیت و امکانات شهر؛ تشکیلات و مدیریت های متناسب را برای مدیریت حمل و نقل بار، ایجاد کنند.
نوذرپور اضافه کرد: به موجب ضوابط ابلاغی، شهرداری‌های کلانشهرها، با جمعیت بالای یک میلیون نفر، در بخش حمل و نقل صرفا می‌توانند یک سازمان حمل مسافر با ادغام سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و پایانه‌ها داشته باشند و یک سازمان حمل بار برای ساماندهی بار و یک سازمان حمل و نقل ریلی ایجاد نمایند.
وی افزود: در شهرداری‌ "بزرگ ‌شهرها" با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر و بیشتر از دویست هزار نفر سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل و در شهرداری‌ شهرهای با جمعیت کمتر از دویست هزار نفر فقط سازمان مدیریت حمل‌ونقل ایجاد می شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نوذرپور در خاتمه اسامی 14 سازمان وابسته به شهرداری، که مطابق ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها که سال گذشته توسط وزیر  کشور ابلاغ شد، باید ایجاد شوند را سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، سازمان مدیریت آرامستانها، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، سازمان مدیریت حمل و نقل بار، سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل، سازمان مدیریت حمل و نقل، سازمان حمل و نقل ریلی،  سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت - شهرداری‌ها - ایجاد - سازمان‌های - شهرداری - جمعیت - ضوابط - ابلاغی - افزود - مسافر - وابسته - استانداری‌ها - ابلاغ - نوذرپور - میلیون - دویست - مهندسی - حمل‌ونقل - شهرداری‌ - ساماندهی - وظایف - نمایند - تشکیلات - اجرای - معاون - مطابق - دهیاری‌های - متناسب -

نظر شما در مورد : سازمان‌های تابعه‌ شهرداری‌ها باید تا پایان امسال ایجاد شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها