مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6164 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 شهریور 1395 -ساعت : 15:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی بلدیه از جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران؛

بررسی و نظارت به جای تحقیق و تحفص از سازمان املاک شهرداری

مازندشورا: در جلسه امروز ابتدا اصولگرایان شورا خواستار آن شدند تا عنوان تفحص از طرح حذف و کلماتی نظیر بررسی و ... جایگزین آن شود چراکه معتقد بودند که کلمه تفحص بار منفی زیادی دارد و به جایگاه مدیریت شهری در افکار عمومی آسیب وارد می کند.

مازندشورا:

بررسی و نظارت به جای تحقیق و تحفص  از سازمان املاک شهرداری بلدیه | اصولگرایان بازهم از برتری عددی خود در شورای شهر تهران نهایت بهره برداری کردند تا تلاش اصلاح طلبان برای بررسی طرحی با عنوان تحقیق و تفحص از سازمان املاک شهرداری تهران را که به دنبال انتشار پرونده جنجالی واگذاری املاک به برخی مدیران شهری و اعضای شورا تهیه شده بود در میانه راه تغییر مسیر دهد.

به گزارش خبرنگار بلدیه مهدی چمران در حالی با همکاری همفکران خود در شورای شهر تهران موفق شد فرمان بررسی موضوع واگذاری املاک شهرداری را در دست بگیرد که عدم هماهنگی و البته بضاعت ناچیز اصلاح طلبان شورا یکبار دیگر موجب شد  تا با تغییر عنوان تحقیق و تفحص به تحقیق و بررسی در مورد عملکرد سازمان املاک شهرداری، از بار منفی شکل گرفته در افکار عمومی و رسانه علیه اصولگرایان شورا بکاهد.

 یک شنبه ها روز مهم شورای شهر تهران است، بیشتر رویداد های مهم در همین روزهای یکشنبه که جلسات غیر علنی برگزار می شوند، اتفاق می افتد و این طرح نیز امروز در شرایطی در صحن شورا مطرح شد که عدم حضور خبرنگاران و رسانه ها عرصه را برای دیکته خواسته های اصولگرایان بر اعضای اصلاح طلب شورا بیش از پیش آماده کرده بود.

به گزارش خبرنگار بلدیه در جلسه امروز ابتدا اصولگرایان شورا خواستار آن شدند تا عنوان تفحص از طرح حذف و کلماتی نظیر بررسی و ... جایگزین آن شود چراکه معتقد بودند که کلمه تفحص بار منفی زیادی دارد و به جایگاه مدیریت شهری در افکار عمومی آسیب وارد می کند.

اما این مسئله اگر چه موافقانی در میان اصلاح طلبان شورا داشت ولی با مخالفت افرادی نظیر سرخو و حافظی روبرو شد و اصولگرایان شورا را برآن داشت تا پس از مخالفت با طرح تحقیق و تفحص مورد اشاره ، طرحی را با استفاده از عنوان بررسی و نظارت بر عملکرد سازمان املاک شهرداری با دوفوریت آماده کنند که در نهایت با تنها 16 رای به عنوان طرحی یک فوریتی جهت بررسی به کمیسیون های شورا رفت.

با این همه چه طرح تحقیق و تفحص اصلاح طلبان  و یا این طرح نظارت و بررسی مورد حمایت رئیس و اعضای اصولگرای شورای شهر هر دو به دنبال انتشار گزارش واگذاری املاک شهرداری تهران شکل گرفته و در در آخر می خواهند ابعاد موضوع را برای رسانه ها و مردم روشن کنند تا بر یکی از گزینه های تخلف شهرداری یا قانونی بودن واگذاری ها مهر نهایی بزند.

دفاع از حیثیت و جایگاه شورای شهر، اعضای آن و مدیران خدوم شهرداری تهران، شفاف سازی موضوع واگذاری ها با توجه به مطالبی که در این خصوص در رسانه ها منتشر شده و جلوگیری از ایجاد شبهه در افکار عمومی از جمله دلایل فوریت این طرح عنوان شده است.

لزوم تهیه گزارشی جامع از نحوه واگذاری ها در یک مسیر کارشناسی در مدتی کوتاه و نیز گزارشی در مورد عملکرد سازمان املاک شهرداری تهران در خصوص تملک، تهاتر، مشارکت ، فروش و ... به افراد حقیقی و حقوقی از دیگر مواردی است که در مورد فوریت آن ذکر شده است.

همچنین در صورت تصویب نهایی این طرح، هیئتی از 7 نفر اعضای شورا تشکیل شده که به همراه کارشناسان خبره و مطلع امور مربوط به تحقیق و بررسی واگذاری ها و موارد مورد نظر شورا در خصوص عملکرد سازمان املاک شهرداری تهران را به انجام خواهند رساند.
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - بررسی - املاک - تهران - تحقیق - واگذاری - شورای - عنوان - اصلاح - اعضای - اصولگرایان - رسانه - بلدیه - عملکرد - موضوع - عمومی - طلبان - گزارش - افکار - نظارت - مخالفت - جایگاه - خواهند - نهایی - گزارشی - فوریت - آماده - امروز - نهایت - دنبال - گرفته - انتشار - تغییر - مدیران - خبرنگار -

نظر شما در مورد : بررسی و نظارت به جای تحقیق و تحفص از سازمان املاک شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها