مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6208 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 -ساعت : 14:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران:

در كشور برنامه ملي براي توسعه شهري نداريم

مازندشورا: برای نخستین بار در اجلاس هبیتات 3 نظر مردم ایران درباره شهرهای دلخواهشان و آینده شهری به صورت یک گزارش غیر دولتی اعلام می شود.

مازندشورا:

بلدیه| مدیر دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران طی نشست «به سوی دستور کار جدید شهری بایسته ای نظری واجرایی»، از ابتکار عمل ایران برای ارائه نخستین گزارش در خصوص نگاه مردم به آینده شهرها خبر داد و گفت: با همکاری سازمان زمین و مسکن کمپین ملی راه اندازی شد که از طریق وب سایت و مصاحبه میدانی و تنها با کار داوطلبانه نظرات مردم در سراسر ایران در خصوص شهر ایده ال ایرانیان جمع آوری شده است که این گزارش طی دو هفته آینده ارائه می شود.
دکتر سیامک مقدم اصلی ترین چالش پیش روی ایران را در خصوص توسعه شهری فقدان سیاست ملی عنوان کرد و گفت: این مسئله ای است که ما با وزارت راه و شهرسازی مطرح کردیم و به دنبال حل و فصل آن در برنامه ریزی شهری هستیم.
وی افزود: از نظر برنامه اسکان بشر ملل متحد در توسعه شهری حتما می بایست به کیفیت زندگی توجه شود و در برنامه ریزی ها توسعه انسان محور مورد توجه قرار گیرد که در حال حاضر این موضوع همه جانبه مورد توجه نیست و جامعه بین الملل به دنبال یافتن راه های برای این چالش است.
وی یکی از مسائلی را که در برنامه ریزی شهری ایران مورد بی توجهی قرار گرفته است را بحث  اقتصادی ومشکلات مدیران دولتی عنوان کرد و گفت: تا قبل از دهه 50 ، پدران ما مسئله بهره وری اقتصادی را بهتر از نسل کنونی می دانستند اما در این دوره متاسفانه بودجه ی ناشی از در آمدهای نفتی در اختیار مدیران دولتی است و مدیران اقتصادی نمی توانند برای بودجه ای که برای آن زحمتی کشیده نشده، مدیریت صرفه جویی کنند در حالی که یک مدیر ترکیه ای ویک پاکستانی در این طراز بهتر عمل می کنند.
مدیر دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد اعلام کرد در این دوره از برگزاری این کنفرانس در کیتو که چهار روز به طول می انجامد سند 30 صفحه ای در خصوص چارچوب توسعه شهری و آرمان های توسعه پایدار تر در دستور کار است تا در مقیاس بین المللی بررسی شود که شهر ها باید در توسعه به کدام سمت و سو حرکت کننند.
مقدم همچنین به اهمیت ایحاد فضای عمومی برای عموم مردم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ایران از نظر فنی تکنیکی به فضایی عمومی اهمیت داده است ولی دراین موضوع نه باید تنها به تهران توجه کرد چراکه تهران به عنوان کلانشهر مسیری را طی کرده است که الگوهای آن باید در ایجاد فضای عمومی مورد توجه باشد.  


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - توسعه - اسکان - مدیران - عمومی - عنوان - دولتی - اقتصادی - اهمیت - تهران - بودجه - مسئله - ارائه - دستور - گزارش - آینده - دنبال - موضوع -

نظر شما در مورد : در كشور برنامه ملي براي توسعه شهري نداريم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها