مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6211 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 -ساعت : 14:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی شورای شهر پایتخت:

نامه واگذاری املاک شهرداری تهران دارای اشکالات فنی و مخدوش بود

مازندشورا: سخنگوی شورای شهر پایتخت با بیان اینکه جریان های خبری واگذاری املاک در شهرداری تهران سناریویی از پیش تعریف شده ای است که از سمت دولت برای جوسازی و فرار رو به جلو در بحث فیش های حقوقی مطرح شده است، گفت: مشخص شده است، اساسا گزارش اولیه ای درخصوص واگذاری های املاک وجود ندارد و صرفا صحبت از یک نامه ای است که وجود خارجی آن نیز در هاله ای از ابهام است.

مازندشورا:

بلدیه|رضا تقی پور با تاکید بر اینکه مخدوش بودن گزارش واگذاری املاک نیز مشخص شده است، تصریح کرد: هم ریاست قوه قضاییه و هم دادستان کل کشور در خصوص این گزارش موضع گیری کردند و مشخص شده است که به هیچ وجه حتی گزارش اولیه نیز تهیه نشده است.وی ادامه داد: به طور معمول گزارش های بازرسی اگر در مرحله نخست مختومه اعلام نشوند، به مراجع قضایی ارسال می شوند و تنها مراجعی که می توانند در خصوص این گزارش ها اظهار نظر کنند، مراجع قضایی هستند.
تقی پور با تاکید بر اینکه در حالی از گزارش واگذاری های املاک صحبت به میان می آید که رئیس شورایشهر نیز بارها اعلام کرده نه تنها این گزارش بلکه این نامه را ندیده است، خاطرنشان کرد: طبیعتا زمانی می توانیم درخصوص موضعی صحبت یا قضاوت کنیم یا مبحثی را به آن استناد کنیم که گزارشی تهیه شده و به دادسرا یا مرجع قضایی ارجاع داده شده باشد. بعد از آن یعنی پس از صدور حکم می تواند رسانه ای شود و در جامعه در خصوص آن موضوع صحبت شود. در حالی که در زمینه واگذاری املاک شهرداری به برخی مدیران شهری و اعضای شورا حتی گزارش اولیه ای نیز تهیه نشده است.
این عضو شورای چهارم تهران افزود: به نظر می رسد در این نامه از یکسری از مسئولان شهرداری تهران و اعضا در خصوص واگذاری املاک سوالاتی شده است. به طور معمول یک کارشناس وقتی گزارشی تهیه می کند یا مطالبی به دستش می رسد، ابتدا به ساکن از ذی نفعان سوال می پرسد و در قالب گزارشی پاسخ ها را تنظیم می کند، اما تا به این لحظه از منابع مختلف که پرسیدیم مشخص شده که گزارشی در کار نبوده و نامه مذکور نیز به دلیل اشکلات فنی که داشته بلافاصله جمع آوری شده است.
سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد که به صلاح دولت است به جای جریان سازی های سیاسی، هر چه سریعتر وضعیت فیش های حقوقی را شفاف سازی کند و به اطلاع مردم برساند. موضوعی که امروز نوک پیکان انتقادات را به سمت خودش نشانه گرفته است. پس نه اخلاقی، نه اصولی و نه صحیح است که این فضای انتقادات را با جریان سازی های سیاسی به فضاهای دیگر منتقل کند تا از بار گرفتاری هایش بکاهد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گزارش - املاک - واگذاری - گزارشی - تهران - شورای - شهرداری - تاکید - قضایی - جریان - انتقادات - مراجع - سیاسی - سخنگوی - مخدوش - اینکه - اولیه - معمول - اعلام -

نظر شما در مورد : نامه واگذاری املاک شهرداری تهران دارای اشکالات فنی و مخدوش بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها