مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6220 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 -ساعت : 16:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

موفقيت یکی از تجارب شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران؛

خانه داروغه مشهد برنده جایزه ۲۰۱۶ آسیا و اقیانوسیه یونسکو شد

مازندشورا: در اجرای سیاست حفاظت و بهره‌برداری مجدد از آثار ارزشمند و تاریخی کشور یکی از تجارب شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران موفق به دریافت جایزه میراث فرهنگی یونسکو در منطقه آسیا - اقیانوسیه شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با ۱۱ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳ برنده از ۶ کشور ایران، استرالیا، پاکستان، چین، ژاپن و هند، برگزیدگان این دوره از جوایز میراث فرهنگی یونسکو در منطقه آسیا و اقیانوسیه اعلام شدند.

هیات داوران این مسابقه متشکل از کارشناسان برجسته بین‌المللی در عرصه مرمت و حفاظت میراث فرهنگی، پس از بررسی ۴۰ نامزد پیشنهادی از کشورهای منطقه شامل ۳۴ اثر برای مرمت و حفاظت و ۶ اثر به عنوان طرح جدید در بستر میراث فرهنگی، آثار واجد شرایط برای دریافت این جایزه را برگزیدند.

خانه داروغه مشهد در سال ۱۳۹۱ به تملک شرکت عمران و مسکن‌سازان ثامن درآمد و توسط دفتر معماری بن مرمت شد و در زمستان ۱۳۹۳ به عنوان فضای اداری و موزه به بهره‌برداری رسید. هدف از حفاظت و مرمت خانه داروغه حفظ اصالت هویت فرهنگی شهر و منطقه، جلوگیری از تخریب عناصر ارزشمند تاریخی شهر مشهد و نمایش بخشی از هنر و معماری این سرزمین به شهروندان و زائران بوده است.

خانه داروغه در محله قبر میر، کوچه کشمیری‌ها، بزرگترین و زیباترین خانه مرمت شده در محدوده مرکزی شهر مشهد است. این خانه در محدوده طرح بهسازی و نوسازی مرکز شهر مشهد قرار دارد.

شرکت عمران و بهسازی شهری ايران یک بار دیگر در سال ۲۰۰۴ همین جایزه را برای مرمت خانه زرگر یزدی در شهر یزد دریافت کرده بود./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگی - داروغه - حفاظت - منطقه - عمران - میراث - جایزه - بهسازی - معماری - محدوده - دریافت - عنوان - برنده - یونسکو - اقیانوسیه -

مطالب مرتبط با : خانه داروغه مشهد برنده جایزه ۲۰۱۶ آسیا و اقیانوسیه یونسکو شد
نظر شما در مورد : خانه داروغه مشهد برنده جایزه ۲۰۱۶ آسیا و اقیانوسیه یونسکو شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها