مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6221 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 -ساعت : 18:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگران بارش باران بعدی هستیم

فرماندار شهرستان قائم‌شهر؛

نگران بارش باران بعدی هستیم

مازندشورا: وی از افرادی که به دنبال بازار سیاه هستند گلایه کرد و گفت: این پول‌ها حرام است و هرکسی گران‌فروشی را دید فاکتورش را ارائه دهد تا بعد از بررسی در کمیسیون نظارت، هم پروانه کسبش باطل شود هم مازاد هزینه جنس فروخته شده به خریدار برگردد

مازندشورا:  مهدی محمدی عصر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان با بیان اینکه تا امروز، 25 تریلی ایرانیت در شهرستان تخلیه شده است، اظهار کرد: هیچ محدودیتی برای اینکه به مردم آسیب‌دیده ایرانیت دهیم وجود ندارد و نباید فضا را به گونه‌ای شود که مردم حریص شوند.

وی افزود: به‌دلیل حجم بالای ثبت‌نام در شهر، تا اطلاع ثانوی ثبت‌نام برای دریافت ایرانیت در شهر تعطیل می‌شود.

فرماندار شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: نیاز جدی ما در حال حاضر، نایلون است و یقین داریم تا پایان هفته سقف خانه‌ها تعمیر نمی‌شود و این در حالی است که طبق آمار هواشناسی بارش داریم.

محمدی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران قول ارسال نایلون به شهرستان را داده است و امیدواریم به قول خود پایبند باشد و هرچه زودتر آن را بفرستند.

این مسؤول با اشاره به بازدید از مناطق آسیب‌دیده اظهار کرد: قالب کسانی که سقف خانه‌ خود را از دست داده‌اند اسکلت چوبی است و تحمل خرپایه فلزی را ندارد و باید از حلب استفاده کنند و تأمین این کالا هم باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: پاک‌سازی شهر ارطه تقریباً به پایان رسید و با ورود ماشین‌آلات کمکی سطح شهرستان نیز از آثار طوفان پاک‌سازی می‌شود.

محمدی خطاب به اداره تعزیرات تصریح کرد: توقع دارم به صورت جدی از همه بازرس‌های افتخاری هم کمک بگیرند تا در شهر نرخ‌ها را رصد کنند چرا که گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی از کسبه و بازار، قیمت را رعایت نمی‌کنند.

وی از افرادی که به دنبال بازار سیاه هستند گلایه کرد و گفت: این پول‌ها حرام است و هرکسی گران‌فروشی را دید فاکتورش را ارائه دهد تا بعد از بررسی در کمیسیون نظارت، هم پروانه کسبش باطل شود هم مازاد هزینه جنس فروخته شده به خریدار برگردد.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه تاکنون 80 رول نایلون وارد شهرستان شد، اظهار کرد: تقاضا دارم به‌عنوان تن‌خواه مبلغی برای خرید نایلون مورد نیاز در نظر گرفته شود.

شیرخانی افزود: از بنیاد مسکن شهرستان تقاضا دارم که حواله‌ای که برای دریافت ایرانیت به آسیب‌دیدگان داده شود با بار وارد شده برابر باشد تا مشکلی در توزیع پیش‌ نیاید.

وی با بیان اینکه تا امروز 2 هزار و 500 قرص نان در روستاها و 3 هزار تن آرد بین مردم توزیع شد، تصریح کرد: در این مدت، 285 مورد بازرسی انجام و دو واحد پرونده گرانی آب‌معدنی ثبت شده است.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان قائم‌شهر گفت: طوفان بامداد جمعه، مبلغ 2 میلیارد تومان به شهرک‌های صنعتی و 2 میلیارد و 500 میلیون تومان به اصناف خسارت وارد کرده است.

شهردار کیاکلا خبر داد
اعزام ادوات شهرداری کیاکلا به قائم‌شهر

شهردار کیاکلا گفت: روز گذشته اکیپی از ادوات شهرداری کیاکلا برای کمک به شهرداری قائم‌شهر اعزام شد و تا غروب شنبه مشغول به کمک‌رسانی و انجام خدمات در کنار شهرداری‌های جویبار، ساری و قائم‌شهر بود.

رامین فرشیدفر اظهار کرد: در ساعات اولیه طوفان ستاد بحران شهرداری شکل گرفت و به کمک‌رسانی، رفع آب‌گرفتگی‌ها و جمع‌آوری شاخ و برگ‌ها در خیابان مشغول شدند.

 *‌ آسیب 21 واحد مسکونی در شهر کیاکلا

وی افزود: درختان شکسته شده‌ای که در مسیر جاده قرار گرفتند و موانع ایجاد شده با حضور به‌موقع پرسنل شهرداری و خدمات شهری مسیرها باز و موانع برداشته شد.

شهردار کیاکلا با بیان اینکه صبح جمعه بازدید از مناطق پنج‌گانه شهر کیاکلا انجام شد، تصریح کرد: با حضور به‌موقع پرسنل شهرداری تا ساعت 15 عصر شهر به حالت عادی برگشت.

وی ادامه داد: 165 میلیون ریال به تأسیسات زیرساختی و 100 میلیون ریال به تأسیسات روساختی شهر کیاکلا آسیب وارد شده است.

فرشیدفر با اشاره به اینکه در منطقه شهری 21 منزل مسکونی به خاطر طوفان بامداد جمعه دچار آسیب شدند، اظهار کرد: چهار واحد نیاز به بازسازی و سه واحد نیاز به تعمیرات دارد همچنین 13 واحد هم از نظر معیشتی دچار مشکل شدند.

*‌ اعزام اکیپ ادوات شهرداری کیاکلا به قائم‌شهر

این مسؤول خاطرنشان کرد: روز گذشته اکیپی از ادوات شهرداری کیاکلا برای کمک به شهرداری قائم‌شهر اعزام شد و تا غروب شنبه مشغول به کمک‌رسانی و انجام خدمات در کنار شهرداری‌های جویبار، ساری و قائم‌شهر بود.

شهردار کیاکلا با بیان اینکه در حوزه فضای سبز شهری تعداد زیادی از درختان تزئینی و درختان اقاقیا شکسته و دچار آسیب جدی شدند، تصریح کرد: با توجه به اینکه از گذشته درخت‌های فرسوده و بافت پیر در نقاط مختلف شهر قطع و هرس درختان جوان‌تر هم صورت گرفته بود شاهد حوادث به‌مراتب کمتری در سطح شهر بوده‌ایم.

وی در پایان گفت: به پارک شهر کیاکلا هم آسیب جدی واردشده که مشکلات پارک برطرف شده و فقط سیستم برق و روشنایی پارک باقی‌مانده تا چند ساعت آینده حل می‌شود.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سیل قائمشهر -

نظر شما در مورد : نگران بارش باران بعدی هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها