مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6222 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 -ساعت : 18:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهردار قائم‌شهر از دفتر ریاست جمهوری کمک گرفت

به منظور جبران خسارت طوفان قائم‌شهر؛

شهردار قائم‌شهر از دفتر ریاست جمهوری کمک گرفت

مازندشورا: شهردار قائم‌شهر با بیان اینکه شدت آسیب به تأسیسات و تجهیزات شهری بسیار زیاد بوده است، اظهار کرد: هزینه خسارت وارده در بخش شهرداری قائم‌شهر، 40 میلیارد تومان برآورد شده و از این طریق از دفتر ریاست جمهوری تقاضای مساعدت و توجه جدی به این شهر کرده‌ایم

مازندشورا:  طوفان بامداد روز جمعه هفته گذشته همچون سونامی به جان شهر افتاد، باد در لابه‌لای شاخ و برگ درختان کهنسال پیچید و آنها را نقش بر زمین کرد و خطوط تلفن و برق و سیستم آب‌رسانی دچار اختلال شد.

در کنار مردم و مسؤولان، حضور پررنگ مسؤولان شهرداری و کارکنان خدمات شهری در عادی کردن شرایط و جمع‌آوری لاشه درختان از مسیر تردد خودروها تحسین‌برانگیز بود.

شهردار قائم‌شهر بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قدردان صبوری مردم شهرم هستم، اظهار کرد: در حادثه طوفان، مردم هم دوشادوش خادمان خود در شورای اسلامی شهر و شهرداری قائم‌شهر به روان‌سازی‌ شهر پس از طوفان سهمگین روز جمعه کمک کردند.

رضا رحیمی از حضور و کمک نیروهای شهرداری شهرهای هم‌جوار خبر داد و افزود: بخشی از رفع مشکلات و موانع پس از طوفان را مدیون حضور به موقع و پررنگ نیروهای امدادرسانی از شهرداری‌های هم‌جوار هستیم. 

وی تصریح کرد: شهرداران شهرهای ساری، نکا، سورک، بابل، آمل، شیرگاه، زیرآب، پل سفید، فیروزکوه، جویبار و سیمرغ با اعزام نیروهای فنی و خدماتی و امکانات و ماشین‌آلات در امدادرسانی سریع و به‌موقع کمک کردند.

این مسؤول با اشاره به اینکه شهرداری‌های ساری و نکا جزو شهرداری‌هایی بودند که از ساعات اولیه بروز حادثه به صورت خودجوش در شهر حاضر شدند، بیان کرد: این شهرها با اعزام تیم‌های فنی و خدماتی و اکیپ‌های ماشین‌‎آلات و تجهیزات در رفع مشکلات کمک کردند.

وی، به حضور نیروهای بسیجی و سپاه در امدادرسانی به خانواده‌های آسیب‌دیده اشاره کرد و گفت: از همان ساعات اولیه بروز طوفان در شهر نیروهای محلی بسیج و سپاه، همپای سایر نیروهای امدادرسانی در کاهش آلام مردم نقش داشته‌اند.

شهردار قائم‌شهر با بیان اینکه شدت آسیب به تأسیسات و تجهیزات شهری بسیار زیاد بوده است، اظهار کرد: هزینه خسارت وارده در بخش شهرداری قائم‌شهر، 40 میلیارد تومان برآورد شده و از این طریق از دفتر ریاست جمهوری تقاضای مساعدت و توجه جدی به این شهر کرده‌ایم. 

این مسؤول ادامه داد: با توجه به طوفان و حادثه غیرمترقبه و تخریب منازل و اماکن تجاری در قائم‌شهر به همت شورای اسلامی و شهرداری، تعداد انبوهی ورق ایرانیت وارد شهرستان شده و در بین شهروندان توزیع می‌شود. 

رحیمی با بیان اینکه از صبر و متانت شهروندان قدردانی می‌کنم، گفت: امیدواریم هرچه زودتر اعتبارات فرااستانی برای این حادثه در نظر گرفته شود.


مدیرعامل هلال احمر مازندران خبر داد
امدادرسانی هلال احمر مازندران به 2600 خانوار آسیب‌دیده از طوفان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از امدادرسانی این جمعیت به 2 هزار و 600 خانواده در جریان طوفان اخیر در مناطق مختلف استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری گفت: طوفان اخیر به مناطق مختلفی از شهرستان‌های آمل، ساری، بابل، جویبار، بهشهر، سوادکوه، قائم‌شهر، نور، نوشهر، بندپی، بابلسر، فریدونکنار و چالوس خسارت زد که تیم‌های مجهز امداد و نجات جمعیت هلال احمر بلافاصله در مناطق مختلف حاضر شده و نسبت به امدادرسانی به افراد آسیب‌دیده اقدام کردند.

وی تعداد روستاهای متاثر از این طوفان را 177 روستا اعلام کرد و افزود: 26 روستا در آمل، 15 روستا در ساری، 35 روستا در بابل، هفت روستا در جویبار، 6 روستا در بندپی، 20 روستا در سوادکوه، 55 روستا در قائم‌شهر، 11 روستا در نور، یک روستا در نوشهر و یک روستا در فریدونکنار در جریان این طوفان دچار خسارت‌هایی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تعداد خانوار آسیب‌دیده امدادرسانی شده را 2 هزار و 600  خانوار اعلام کرد و افزود: اسکان موقت 68 نفر، توزیع 15 هزار کیلوگرم نایلون، توزیع 531 تخته پتو، 236 تخته موکت و مقادیر زیادی از سایر ملزومات اولیه مورد نیاز خانوارهای آسیب‌دیده از جمله اقدامات انجام شده جمعیت هلال احمر استان بوده است.

اکبری گفت: در این عملیات 55 تیم متشکل از 220 نفر نیروی عملیاتی با به‌کارگیری 54 دستگاه انواع خودروهای امدادی و هشت دستگاه موتور پمپ لجن‌کش مشارکت داشتند.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رضا رحیمی - شهردار قائمشهر - طوفان قائمشهر - هلال احمر استان مازن - مجتبی اکبری -

نظر شما در مورد : شهردار قائم‌شهر از دفتر ریاست جمهوری کمک گرفت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها