مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6223 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 -ساعت : 18:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افزایش وام سقف مسکن روستایی از ۱۵ به ۲۰ میلیون/ مقاوم سازی ۷۵ درصد از خانه های روستایی تا سال ۱۴۰۵

افزایش وام سقف مسکن روستایی از ۱۵ به ۲۰ میلیون/ مقاوم سازی ۷۵ درصد از خانه های روستایی تا سال ۱۴۰۵

مازندشورا: به گفته این مسئول بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی در سراسر کشور قرار دارند و همچنین دراین راستا پنج میلیون و ۸۰۰ خانوار روستایی در سطح روستاها سکونت دارند که فاقد مسکن هستند لذا در این حوزه با کمبود ۶۰۰ هزار مسکن روستایی روبرو هستیم

مازندشورا: علیرضا تابش پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح یکصد و بیست هزار میین مسکن روستایی کشور در بخش هزارجریب نکا افزود: یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد مسکونی روستای در طرح بهسازی و نوسازی مسکن سراسر کشور در حال اجرا است و در عین حال تاکنون یک میلیون ۸۵۰ هزار واحد مسکن روستایی سطج کشور در حوزه نوسازی به اتمام رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن:
بهسازی ۱.۵ میلیون واحد مسکن روستایی در دست اجرا است
 
نکا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بهسازی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن روستایی کشور در دست اجرا است. علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

علیرضا تابش پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح یکصد و بیست هزار میین مسکن روستایی کشور در بخش هزارجریب نکا افزود: یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد مسکونی روستای در طرح بهسازی و نوسازی مسکن سراسر کشور در حال اجرا است و در عین حال تاکنون یک میلیون ۸۵۰ هزار واحد مسکن روستایی سطج کشور در حوزه نوسازی به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به افزایش وام مسکن روستایی اظهار داشت: بانک ملی مرکزی به دنبال ابلاغ و افزایش وام سقف مسکن روستایی از ۱۵ به ۲۰ میلیون تومان است که تا ۱۵ روز دیگر ابلاغ می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور یادآور شد: برای ۲۰۰ هزار واحد آبفا به ارزش چهار هزار میلیارد  تومان تامین اعتبار کرده است که با وام پنج درصد به روستاییان بخش اعظم از مشکلات آنان برطرف می شود.

تابش ادامه داد: تاکنون برای ۹۷ درصد ۳۸ هزار روستایی که بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند، طرح هادی مصوب شده است و امسال به ۱۰۰ درصد می رسد و در این راستا خواستار بازنگری در این طرح هستیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: دو هزار و ۳۰۰ طرح هادی در برنامه های اجرایی در سال جاری در دستور کار قرار دارد و بخشی از آن مربوط به سال گذشته است و برای طرح های دو هزار روستای کشور ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.

وی در خصوص سند مالکیت روستایی گفت: تاکنون دو میلیون و ۸۰۰ هزار سند مالکیت روستایی صادر شده است و مشکلی در این زمینه نداریم.

 
معاون بنیاد مسکن:
نیازمند ساخت ۶۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور هستیم

روستایی بنیاد مسکن با اشاره به سکونت پنج میلیون خانوار روستایی در سطح کشور، از کمبود ۶۰۰ هزار واحد مسکن روستایی خبر داد.

 عزیزاله مهدیان بعدازظهر دوشنبه در حاشیه بهره برداری از دو طرح بوم گردی - گردشگری در روستای فریمک و زروم بخش هزار جریب نکا از تامین تسهیلات دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی طی اجرای برنامه چهارم و پنجم توسعه خبرداد.  عزیزالله مهدیان معاون بازسازی و مسكن روستایی بنیاد مسكن

وی افزود: یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد قرار داد مسکن روستایی منعقد شد که خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تکمیل و در اختیار خانوارها قرار گرفت.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به بازسازی مناطق آسیب دیده ناشی از سیل، زلزله و طوفان تصریح کرد: بیش از ۳۵۰ هزار واحد در قالب بازسازی مناطق آسیب دیده نوسازی شده است در همین راستا بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد در سطح روستاهای کشور تحت نظارت بنیاد مسکن مقاوم سازی شد.

مهدیان میانگین واحدهای مقاوم سازی شده سطح کشور را تنها ۴۰ درصد برشمرد و همچنین اظهار داشت: از نظر بنیاد مسکن مقاوم سازی ساختمان ها باید طبق نقشه و اصول با استفاده از مصالح استاندارد انجام شود لذا برای ادامه این کار تا سال ۱۴۰۵ به دنبال این هستیم بیش از ۷۵ درصد از خانه های روستایی مقاوم سازی شوند.

به گفته این مسئول بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی در سراسر کشور قرار دارند و همچنین دراین راستا پنج میلیون و ۸۰۰ خانوار روستایی در سطح روستاها سکونت دارند که فاقد مسکن هستند لذا در این حوزه با کمبود ۶۰۰ هزار مسکن روستایی روبرو هستیم. 

وی اضافه کرد: به دنبال این هستیم ضمن جبران کمبود مسکن روستایی همه خانوارها از مسکن مقاوم با رعایت اصول نظام فنی مهندسی بهره مند شوند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار مهندس آموزش دیده در سطح روستاها مشغول فعالیت هستند، افزود: این تعداد نیروی انسانی در دفاتر روستایی طراحی و نظارت ساخت و سازهای واحدهای روستایی را عهده دار هستند.

مهدیان با اشاره به افزایش سقف وام تسهیلات مسکن روستایی خاطرنشان کرد: طی سال جاری با مصوب دولت در جهت حمایت از روستانشینان و مقاوم سازی واحدهای روستایی تسهیلات مسکن روستایی به ۲۰ میلیون تومان صعود کرده است.

این مسئول همچنین به طوفان اخیر در استان های شمالی اشاره و بیان کرد: طی دو روز نخست کارشناسی های مربوطه انجام شده ولی در امر بازسازی اعطی تسهیلات زیر بنایی نیازمند زمان است.

وی ادامه داد: همچنین در بحث بازسازی حوادث تا سقف ۱۰ میلیون تسهیلات برای تعمیرات واحدهای مسکونی تعلق می گیرد در واقع با مقاوم سازی مسکن روستایی دیگر شاهد بی سرپناهی و خسارت های جبران ناپذیر مردم نخواهیم بود.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وام مسکن - مسکن روستایی -

نظر شما در مورد : افزایش وام سقف مسکن روستایی از ۱۵ به ۲۰ میلیون/ مقاوم سازی ۷۵ درصد از خانه های روستایی تا سال ۱۴۰۵

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها