مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6239 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 -ساعت : 11:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امانی در دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورا:

از آقای حافظی تعجب می کنم که چطور با وجود هجمه شبکه های ضدانقلاب چنین تذکری می دهند

مازندشورا: معاون برنامه ریزی شهرداری تهران پس از تذکر رئیس کمیسیون سلامت شورا پشت تریبون شورا قرار گرفت و گفت: از آقای حافظی تعجب می کنم با وجود آنکه بارها تاکید می کنند که عضوی یا شهرداری حق قضاوت پیش از نظر قوه قضائیه ندارند چرا امروز خودشان نشست خبری ویژه شب گذشته نماینده شهرداری در صدا و سیما را قضاوت کردند؟

مازندشورا:

بلدیه| ناصر امانی پس از پایان فرصت تذکرهای پنج گانه اعضای شورای شهر، با بیان اینکه شبکه های بی بی سی و من و تو و شبکه های ضد انقلاب در خارج از کشور به بهانه یک خبر مجعول که یک سوال بازرس از برخی مدیران شهری بوده است، خبرسازی های غلطی کرده اند که به نظام ضربه می زنند، تصریح کرد: این بازرسی بر اساس برآوردهای اولیه یک سوال طرح کرده که این سوال منجر به خبرسازی های امروز شده است.وی با بیان اینکه روند نظارت ها به این شکل است که این بازرس پس از طرح سوال باید پاسخ ها را جمع آوری و برای بررسی بیشتر گروه تنقیح تشکیل و سپس نتیجه گزارش برای شفاف سازی های بعدی به شهرداری ارجاع می شده است، گفت: یک بازرسی دو صفحه سوال مطرح کرده، اما دو هفته است به این بهانه نظام را می کوبند و اعتماد مردم را از بین می برند.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری در این مدت سکوت کرده و حرفی نزده و بعد از دو هفته بمباران تبلیغاتی، نیم ساعت یک نماینده اش درباره مواضع شهرداری در گفت وگوی ویژه خبری صحبت کرده آنهم به دور از قضاوت ها، خاطر نشان کرد: آیا باید همچنان محکوم بمانیم و برخی افراد به این بهانه انقلاب را در آستانه انتخابات بکوبند؟
وی با تاکید بر اینکه انتظار داشتیم امروز آقای حافظی به جای انتقاد، تشکر کنند که صدا و سیما فرصت این توضیحات را به شهرداری داده است، متذکر شد: حیثیت 150 مدیر شهرداری و عضو شورای شهر به باد هوا داده شده است. شب گذشته نیز آقای صلاحی، بر اساس قانون و آمارها و ارقام ها در این زمینه دفاعیه ای انجم شد. گفته شد که قضاوت نکنیم تا قوه قضائیه نظر نهایی را اعلام کند، اما باید خطاب به آقای حافظی بگویم که خود شما امروز در تذکرتان به قضاوت پرداختید.
امانی با یادآوری اینکه تعاونی املاک محملی برای تخلف نیست، افزود: این گفته های شما به معنای  قضاوت است. ضمن آنکه باید در نظر داشته باشیم که تعاونی ها شخصیت حقوقی مستقل دارند و وقتی سرمایه دار شدند هیچ کسی نمی تواند به آنان دستور بدهد چه کنند.
وی با اشاره به اینکه یک زمینی به تعاونی شهرداری داده شده و کسی نمی توانسته در روند فعالیت آن دخالتی داشته باشد، گفت: آقای حافظی اعلام کردند که تلفیق بودجه در سال 90 نشانه افول نظارت ها در شهرداری بوده است. در حالیکه این تلفیق بین مناطق و سازمان ها است نه نشانه عملکرد سال 90. در واقع تلفیق بودجه سال 90 شهرداری تفریغ بودجه بوده است. ضمن آنکه حسابرسی های جداگانه سازمان ها و شرکت ها نیز در این زمینه صورت گرفته است.
امانی با بیان اینکه ما خودمان نیز بعد از 5 سال اشکالات فنی زیادی به حسابرسی تلفیق سال 90 شهرداری تهران داریم، افزود: اما هیچ کدام از این انتقادات حرف های صحیح آقای صلاحی را رد نمی کند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - اینکه - قضاوت - تلفیق - حافظی - امانی - بهانه - تعاونی - امروز - بودجه - حسابرسی - افزود - شورای - نشانه - اعلام - صلاحی - بازرسی - خبرسازی - نظارت - تهران - بازرس - انقلاب - زمینه -

نظر شما در مورد : از آقای حافظی تعجب می کنم که چطور با وجود هجمه شبکه های ضدانقلاب چنین تذکری می دهند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها