مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6243 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 -ساعت : 11:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

توسط آخوندی و ربیعی انجام شد

امضای دو تفاهم‌نامه مشترك بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی/ همكاری‌ در زمینه اجرای برنامه‌های بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف/ بهره‌مندی از توانمندی‌ها در راستای ارتقای كیفیت زندگی و بهبود وضعیت اجتماعی

مازندشورا: تفاهم‌نامه همكاری مشترك به منظور اجرای برنامه‌های بازآفرینی محلات هدف بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و همچنین تفاهم‌نامه همكاری مشترك شركت عمران و بهسازی شهری ایران با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور با حضور وزیران راه و شهرسازی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه دو تفاهم‌نامه مشترك بین وزارت راه وشهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و همچنین شركت عمران و بهسازی شهری ایران و سازمان فنی و حرف‌ای كشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی و ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمدسعید ایزدی و محمدامین سازگارنژاد معاونان آن‌ها در جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همكاری مشترك بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به منظور ایجاد همكاری‌های مشترك در زمینه اجرای برنامه‌های بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیا، بهسازی و نوسازی شهری (ساكنان بافت‌هاب فرسوده و سكونتگاه‌های غیررسمی-تاریخی و محدوده‌های شهری با پیشینه روستایی كشور) بین وزارت راه وشهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تنظیم و منعقد و مبادله شده است.

هدف این تفاهم‌نامه بهره‌مندی و بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های سیاستگذاری، مدیریتی، اجرایی، حمایتی و... طرفین در راستای ارتقای كیفیت زندگی، بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی، توسعه اشتغال و طرح‌های كارآفرین، استفاده بهینه از تسهیلات موضوع آیین‌نامه گسترش بنگاه‌های كوچك اقتصادی زودبازده و كارآفرین، حمایت از طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و كارآفرین، اشاعه فرهنگ ماركت بین‌بخشی در جهت افزایش نرخ اشتغال و ... ساكنان محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیا و بهسازی و نوسازی شهری (ساكنان بافت‌های فرسوده و سكونتگاه‌های غیررسمی-تاریخی و محدوده‌های شهری با پیشینه روستایی كشور) است.

موضوع این تفاهم‌نامه همكاری در زمینه سیاستگذاری پیرامون اجرای طرح‌ها و برنامه‌های بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیا و بهسازی و نوسازی شهری (ساكنان بافت‌های و سكونتگاه‌های غیررسمی-تاریخی و محدوده‌های شهری با پیشینه روستایی كشور مصوب شهرهای كشور در جهت استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود) است. 

همچنین مواردی از جمله توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و یا در معرض آسیب‌های اجتماعی از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، افزایش مهارت نیروی‌انسانی ساكنان محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیا، بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناكارآمد شهری و توسعه نیروی كار شاغل در بخش صنعت ساختمان، ارتقای كیفیت ساخت و ساز در محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیا و بهسازی و نوسازی شهری، تحقق عدالت آموزشی، پیاده‌‌سازی برنامه‌های راهبردی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور و سایر اسناد بالادستی، از اهداف تفاهم‌نامه مشترك بین شركت عمران و بهسازی شهری و سازمان فنی و حرفه‌ای كشور به‌شمار می‌رود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه‌های - اجتماعی - وزارت - محدوده‌ها - محله‌های - تفاهم‌نامه - ساكنان - تعاون - نوسازی - مشترك - بازآفرینی - پیشینه - بهسازی - محدوده‌های - وشهرسازی - سكونتگاه‌های - فرسوده - غیررسمی - كارآفرین - بافت‌های - اجرای - زمینه - روستایی - تاریخی - حرفه‌ای - و بهسازی - شهرسازی - توسعه - اشتغال - طرح‌ها - توانمندسازی - افزایش - اقتصادی - موضوع - استفاده - همكاری - زندگی - راستای - بهره‌مندی - ربیعی - بهبود - وضعیت - سیاستگذاری - آخوندی - عمران - همچنین - ارتقای كیفیت -

مطالب مرتبط با : امضای دو تفاهم‌نامه مشترك بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی/ همكاری‌ در زمین...
نظر شما در مورد : امضای دو تفاهم‌نامه مشترك بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی/ همكاری‌ در زمین...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها