مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6248 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 -ساعت : 13:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر راه و شهرسازی در بیست و یکمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار مطرح کرد:

شهر یک سازمان اجتماعی است نه یک فضای کالبدی/ رفع مشکلات شهرها بدون توجه به ابعاداجتماعی امکان‌پذیر نیست

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در بیست و یکمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با بیان اینکه شهرها یک سازمان اجتماعی هستند نه یک فضای کالبدی گفت: هدف ما از آغاز براین بود که بیش از آنکه به فضای کالبدی شهر توجه شود به سازمان اجتماعی آن توجه شود، لذا تمام بحث این است که چگونه می‌توانیم سازمان اجتماعی را مورد هدف و بازآفرینی قرار دهیم.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در بیست و یکمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار درخصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: حضور جناب آقای ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدون شک فرصتی است برای کشور چرا که رویکرد اجتماعی و درک روشن از مسئله رفاه اجتماعی و توانمندسازی شهروندان در جهت حفاظت از زندگی خود، نکته مهمی است که آقای ربیعی از آن برخوردار هستند.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه رویکردی که در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد با رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاملا هم‌راستاست. هدف ما از آغاز براین بود که بیش از آنکه به فضای کالبدی شهر توجه شود به سازمان اجتماعی آن توجه شود. لذا تمام بحث براین بود که چگونه می‌توانیم سازمان اجتماعی را مورد هدف و بازآفرینی قرار دهیم.

وی همچنین اضافه کرد: ما از ابتدا براین اعتقاد بودیم که با وجود مشکلات اجتماعی و انواع ناتوانایی‌ها در بافت‌های حاشیه‌ای و بافت‌های میانی فرسوده و همچنین انواع مسائل و مشکلات اجتماعی امکان آنکه ما به کالبد پرداخته و تصور کنیم که کالبد این محلات را بدون توجه به محیط زندگی، نحوه اشتغال، نحوه روابط اجتماعی، توانمندی‌های افراد، نحوه شبکه شدن افراد در این محلات و استفاده از ظرفیت‌های نهفته آنها درست می‌کنیم، امکان‌پذیر نخواهد بود.

آخوندی با بیان اینکه تمام وجهه همت ما از روز آغاز براین بود که اگر می‌خواهیم به بحث‌های بافت‌های ناکارآمد در کنار اقدامات کالبدی ورود پیدا کنیم باید به مسائل اجتماعی، آموزشی، توانمندسازی، نهادهای مدیریت محلی و سایر بحث‌های مشابه بپردازیم گفت: از آنجایی که بدون توجه به این مسائل اقدام مؤثری در این حوزه انجام نخواهد گرفت، اقدامات لازم برای تشکیل ستاد بازآفرینی را نیز انجام داده و آن را دنبال کردیم.

ادامه دارد ......


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - وزارت - شهرسازی - بازآفرینی - براین - مسائل - تعاون - مشکلات - بافت‌های - انواع - کالبد - محلات - بحث‌های - اقدامات - نخواهد - افراد - همچنین - توانمندسازی - کالبدی - پایدار - یکمین - امکان‌پذیر - آخوندی - زندگی - رویکرد - ربیعی - ادامه -

مطالب مرتبط با : شهر یک سازمان اجتماعی است نه یک فضای کالبدی/ رفع مشکلات شهرها بدون توجه به ابعاداجتماعی امکان‌پذیر نیست
نظر شما در مورد : شهر یک سازمان اجتماعی است نه یک فضای کالبدی/ رفع مشکلات شهرها بدون توجه به ابعاداجتماعی امکان‌پذیر نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها