مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6249 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 -ساعت : 13:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش جلسه امروز شورای شهر؛

عاقبت بخیر شدن شورای چهارم و بحث بر سر رپورتاژ آگهی

مازندشورا: در جلسه امروز شورای شهر تهران بحث بر سر حضور مشاور شهردار تهران در یک برنامه تلویزیونی با موضوع واگذاری املاک شهرداری تا جایی پیش رفت که پس از بحث جدل آرزوی عاقبت بخیر شدن دوره چهارم شورا با خویشتنداری اعضا مطرح شود.

مازندشورا:

عاقبت بخیر شدن شورای چهارم و بحث بر سر رپورتاژ آگهی  بلدیه | بحث بر سر واگذاری املاک شهرداری تهران همچنان در صحن شورای شهر تهران ادامه دارد و واکنش ها و حاشیه های خاص خود را نیز در میان اعضا به دنبال دارد. تا جائیکه موضوعات شهری همچنان در حاشیه قرار دارند.

 به گزارش خبرنگار بلدیه، جو سنگینی بین دو طیف سیاسی شورا حکم فرما شده است که موجب می شود کوچکترین تحرکی با واکنش و عکس العمل اعضا روبرو شود و سطح ادبیات اعضا را تا سطح مجادلات روزمره پایین بیاورد.در حالی که با غیبت مهدی چمران، مرتضی طلایی ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت،  تنها 8 عضو شورای شهر در ساعات ابتدایی آغاز جلسه در صحن حضور داشتند.

پس از اینکه دبیر شورایاران منطقه 14 گزارش خود را ارائه کرد محسن سرخو یکی از اعضای شورای شهر با ناراحتی و صدای بلند به طلایی که ریاست را برعهده داشت اعتراض کرد و خواستار دفاع از اعضا شد.

وی خطاب به طلایی گفت: شما به عنوان رئیس نباید اجازه توهین به اعضا را دهید.

در مقابل رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران با صدای بلند و همراه با عصبانیت خطاب به سرخو گفت: شما حق حرف زدن ندارید دو هفته است که لجن‌پراکنی کردید و فضا را نیز آلوده کرده‌اید.

مرتضی طلایی با تلاش برای آرام کردن فضا گفت: من هیچ بی‌حرمتی ندیدم، آقای سرخو سپس خطاب به محسن پیرهادی گفت شما عضو هیات رئیسه هستید و باید سعه صدر بیشتری داشته باشید.

پس از پایان نطق پیش از دستور که توسط اقبال شاکری خوانده شد مهدی چمران پس از غیبتی دو ساعته به صحن علنی آمد و ادامه ریاست شورا را برعهده گرفت.

در جلسه امروز رحمت اله حافظی عضو اصولگرای شورا که مدتی است انتقادات صریحی را نسبت به عملکرد اعضای اصولگرای شورا مطرح می کند باردیگر شهرداری تهران را مورد انتقاد خود قرار داد و با اشاره به حضور مشاور شهردار تهران در یک برنامه تلویزیونی گفت: شب گذشته بر خلاف تأکید دادستان کل کشور که به رسانه ها تذکر داده بود که از انتشار هرگونه خبر تا تعیین نتیجه بررسی ها در مورد واگذاری املاک  شهرداری خودداری کند، گفت و گوی ویژه  در کمال تعجب و در قالب حضور یک طرفه نماینده شهرداری، به نحوی اجرا شد که تداعی کننده یک رپورتاژ آگهی بود.
 
وی با بیان اینکه با وجود تماس با دو نفر از مدیران ارشد صدا و سیما امکان ورود تلفنی به این برنامه حاصل نشد، تاکید کرد: خطاب به صدا و سیما اعلام می کنم دوران انحصار خبری به سر آمده است و چه بخواهیم یا نخواهیم شبکه های اجتماعی و سایر خبرگزاری ها رقبای جدی شما هستند، با این رفتارها باقی مانده اعتماد عمومی به رسانه ملی را مخدوش نکنید. یادآوری می کنم حسب نظر حضرت امام (ره) باید مسئولان خودشان را فدای نظام کنند نه اینکه نظام را فدای افراد خاص کنیم.
 
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اشاره کرد: نکته دوم اینکه در این گفت و گو که یک طرفه بود در اصل گفت و گویی در کار نبود، نماینده شهرداری اعلام کرد انضباط مالی در شهرداری افزایش یافته و حسابرس هر سال اعلام می کند که امسال بهتر از پارسال است، این جمله برای بنده که شاهد عملکرد سه سال گذشته شهرداری بوده ام تعجب برانگیز است.
 
حافظی ادامه داد: گزارش صورت های مالی تلفیقی سنواتی، چکیده و عصاره و کارنامه فعالیت های مالی شهرداری است. آخرین گزارش تلفیقی بررسی شده در صحن شورا مربوط به سال 90 است که در مقایسه با گزارش سال 89 دو رتبه تنزل داشته است و از ""به "غیر قابل اظهار نظر" رسیده است .
 
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در مورد واگذاری املاک خاص در شهرداری تهران نیز گفت: وقتی شما ملکی را به تعاونی تحویل می دهید، متعلق به تمام اعضای تعاونی خواهد بود و نمی توانید تعاونی را مستمسکی برای تحویل املاک به مدیران ارشد قرار دهید.
 
حافظی اظهار کرد: نکته آخر اینکه درخواست می کنم متولیان امر به سایت های خبری و شبکه های اجتماعی به چشم ابزارهای مقابله با فساد و معابری برای توسعه و مشارکت مردم در شناسایی و رصد انحرافات بنگرند و با قوه قهریه با آنان برخورد نکنند، این رسانه‌ها را تهدید تلقی نکنید، از متولیان می‌خواهیم با عقلانیت و هوشمندی این جریان های اجتماعی را به فرصت تبدیل کنند.

در پاسخ به صحبت های عضو منتقد شهرداری در شورای شهر، ناصر امانی، معاون شهردار تهران گفت: از تذکر شما تعجب می‌کنم دو هفته است که شبکه‌های ضد انقلاب همانند بی‌بی‌سی و من‌وتو در خارج از کشور به بهانه یک خبر مجهول و سوالی که قرار بود سازمان بازرسی به مدیران بفرستد و سپس مدیران آن را پاسخ دهند و پس از تجزیه و تحلیل تبدیل به یک گزارش شود علیه شهرداری و مدیریت شهری اقدام می‌کنند.

وی افزود: یک بازپرس چند سوال می‌فرستد و اینکه چگونه این سوال‌ها به سایت‌ها رسیده است مهم نیست اما دو هفته است که اعتماد مردم را زیر سوال می‌برند حالا پس از دو هفته بمباران تبلیغاتی یکی از مدیران شهرداری تهران در برنامه‌ای حضور پیدا می‌کند و به سوالات پاسخ می‌دهد نباید به این بهانه اجازه دهیم نظام را در آستانه انتخابات مورد هجمه قرار دهند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه امور شوراهای شهرداری تهران تصریح کرد: حیثیت 150 نفر از مدیران و اعضای شورای شهر را در این گزارش زیر سوال برده‌اند و مدیری که در صدا و سیما حضور پیدا کرده بود به استناد قانون حرف زده است.

امانی تاکید کرد که نباید قضاوت زودهنگام انجام شود و باید قوه قضائیه نسبت به این موضوع قضاوت کند.

وی ادامه داد: تعاونی‌ها شخصیت مهمی دارند و ما به عنوان شهرداری زمینی را در اختیار تعاونی قرار دادیم و بر اساس قانون تعاونی می‌تواند زمین را بفروشد یا معاوضه کند.

در جلسه امروز احمد دنیامالی نیز که همواره عضوی میانه رو در میان اعضای شورا است با انتقاد از جنجال های اخیر گفت: اجازه ندهیم با دستاویز قرار دادن بحث واگذاری املاک به نظام آسیب وارد شود.

به گزارش بلدیه دنیامالی با اشاره به سخنان رئیس قوه قضائیه در خصوص واگذاری املاک در شهرداری تهران گفت: بیانات این فرد شفاف بوده است و پیگیری این موضوع مطالبه همه مردم و اعضای شورای شهر است.

وی با بیان اینکه به دور از هر گونه وقفه باید بگذاریم بررسی تخلفات جلو برود، تصریح کرد: نباید به دشمنان قسم خورده فرصت داد که این موضوعات را دستاویز خود قرار دهند.

وی افزود: اینکه با این موضوع بخواهیم سراسر کشور را دزدی، غارت و چپاول نشان بدهیم گناه نابخشودنی است و نباید اجازه دهیم با دستاویز قرار دادن بحث واگذاری املاک به نظام آسیب وارد شود.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی در شهرداری مستقر است و همه اطلاعات نیز در اختیار این سازمان قرار خواهد گرفت، گفت: یک سال از عمر شورا باقی مانده و بیایید با خویشتنداری همدیگر را تحمل کنیم تا شورای چهارم نیز عاقبت به خیر شود.

همچنین اسماعیل دوستی عضو کمیسیون حمل و نقل نیز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه فضای شورای شهر تند شده و اعضا نسبت به یکدیگر نامهربان شده‌اند و این موضوع از برخوردها و نوع نگاه‌ها کاملا مشخص است، گفت: قوه قضائیه و سازمان بازرسی برای پیگیری پرونده‌ها شکل گرفته و اگر از ما دلسوزتر نباشد کمتر از ما نیست.

وی با بیان اینکه یک سال از عمر شورای چهارم مانده و ما توانستیم در این مدت ویترین خوبی از شورا ارائه دهیم گفت: نباید با ایجاد حواشی از ریل خود خارج شویم و بر همین اساس از اعضا می‌خواهم که از تخریب یکدیگر پرهیز کنند چرا که ما همگی در یک کشتی نشسته‌ایم.
 
 
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - شورای - تهران - اینکه - گزارش - نباید - املاک - واگذاری - اعضای - مدیران - تعاونی - اجازه - طلایی - ادامه - موضوع - امروز - اشاره - دستاویز - قضائیه - بازرسی - اجتماعی - اعلام - کمیسیون - مانده - بررسی - ریاست - چهارم - توسعه - تبدیل - امانی - معاون - متولیان - تلفیقی - رسیده - واکنش - تحویل - بهانه - اظهار - افزود - دنیامالی - عاقبت - پیگیری - یکدیگر - اختیار - رپورتاژ -  حافظی - تصریح - قانون - قضاوت - همچنان - سلامت - برنامه - شهردار - گذشته - رسانه - مرتضی - انتقاد - عملکرد - برعهده - ارائه - دستور - اصولگرای - نماینده - چمران - نکنید -  رئیس - حاشیه - عنوان - اعتماد - موضوعات - تاکید - بلدیه - بخواهیم - دارند - خدمات -

نظر شما در مورد : عاقبت بخیر شدن شورای چهارم و بحث بر سر رپورتاژ آگهی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها