مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6270 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 شهریور 1395 -ساعت : 09:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در مراسمی با حضور مسئولان صورت گرفت؛

آغاز حرکت قطار خواف- سنگان با دستور وزیر راه وشهرسازی/ حرکت نخستین قطار منطقه در جهت توسعه و پیشرفت/ جزئیات مزایای پروژه ریلی

مازندشورا: در مراسم افتتاح راه آهن خواف- سنگان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با دستور حركت به قطار از سوی وزیر، اولین قطار در این مسیر به حرکت درآمد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پايگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، راه آهن خواف- سنگان دقایقی پیش با دستور حركت به قطار از سوی وزیر راه و شهرسازی، این خط افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور محسن پورسيدآقايی معاون وزير و مديرعامل راه آهن و مسعود نصرآزادانی معاون ساخت و توسعه زير بناهای حمل ونقل شرکت ساخت برگزار شد، نصرآزادانی با اشاره به ایجاد راه‌آهن خواف- سنگان اظهار داشت: در راستای توسعه شبكه ریلی و گسترش مبادلات تجاری و ترانزیت ریلی كالا و مسافر راه‌آهن خواف –هرات بین كشورهای ایران و افغانستان طراحی و اجرا شد.

وی افزود: پروژه خواف- هرات علاوه بر توسعه و پیشرفت منطقه به ویژه كشور افغانستان در تكمیل و توسعه شبكه ریلی كشورهای اكو و ترانزیت از كشورهای آسیای‌میانه به اقیانوس هند و همچنین از طریق ایران به تركیه و اروپا تاثیر به سزایی خواهد داشت.

نصرآزادانی با اشاره به راه‌آهن خواف- سنگان بیان داشت:‌ را ه‌آهن خواف-هرات در بخش ایران از كیلومتر ۲۴ به‌علاوه ۰۹۲ راه‌آهن سنگان- تربت حیدریه در نزدیك ایستگاه خواف شروع و در امتداد شمال‌غربی به جنوب‌شرقی ادامه می‌یابد و در منطقه نسبتا كم عارضه و همواری پیش می‌رود.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: این مسیر راه آهن در كیلومتر ۱۲ به‌علاوه ۲۴۰ جاده تایباد- خواف و در كیلومتر ۲۱ به‌علاوه ۱۰۰ جاده معدن سنگان را به صورت زیرگذر قطع می‌كند. سپس در كیلومتر ۳۸ الی ۴۲ از ارتفاعات خواجه انجیر عبور و در كیلومتر ۴۷ الی ۵۲ وارد منطقه كم عارضه و نسبتا همواری می‌شود.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن  یادآور شد:‌ كیلومتر ۵۵ در مجاورت نوار مرزی قرار گرفته و در كیلومتر ۷۶به‌علاوه ۸۰۰ به مرز شمتیغ می‌رسد. در حال حاضر ریل‌گذاری از خواف تا مرز شمتیغ به اتمام رسیده است و ریل‌گذاری از شمتیغ تا هرات آغاز خواهد شد.

 نصرآزادانی با اشاره به هدف راه‌آهن خواف- سنگان بیان كرد: این راه‌آهن به طول ۱۴ كیلومتر اگرچه به لحاظ طول میزان قابل توجهی ندارد اما به دلیل دسترسی به معادن و توسعه سیاست‌های معدنی و فراورده‌های معدنی نقش قابل توجهی دارد.

وی افزود: با بهره‌برداری از راه‌آهن این خط ، ظرفیت یک میليون تن به حمل بار منطقه افزوده می‌شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : كیلومتر - راه‌آهن - توسعه - سنگان - منطقه - شمتیغ - به‌علاوه - اشاره - كشورهای - نصرآزادانی - معاون - همواری - عارضه - دستور - ریل‌گذاری - معدنی - توجهی - نسبتا - وشهرسازی - پروژه - ترانزیت - افغانستان - افزود - پیشرفت - ادامه -

مطالب مرتبط با : آغاز حرکت قطار خواف- سنگان با دستور وزیر راه وشهرسازی/ حرکت نخستین قطار منطقه در جهت توسعه و پیشرفت/ ...
نظر شما در مورد : آغاز حرکت قطار خواف- سنگان با دستور وزیر راه وشهرسازی/ حرکت نخستین قطار منطقه در جهت توسعه و پیشرفت/ ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها