مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6274 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 شهریور 1395 -ساعت : 10:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش اعضای شورا به گزارش شورایاران منطقه

از بازنگری سطح و سطوح مناطق تا لزوم تغییر نگرش در بافت های فرسوده

مازندشورا: برخی اعضای شورای شهر بر لزوم نوسازی بافت های فرسوده و تقویت ظرفیت های مناطق به ویژه منطقه 14 تاکید داشتند .

مازندشورا:

بلدیه|برخی اعضای شورای شهر بر لزوم نوسازی بافت های فرسوده و تقویت ظرفیت های مناطق به ویژه منطقه 14 تاکید داشتند .
به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورا با ارائه گزارش حاجی قربانی دبیر دبیران شورایاری منطقه 14 در حالی آغاز شد که مرتضی طلایی در غیاب مهدی چمران به عنوان رییس جلسه حضور داشت . 

حاجی قربانی در ارائه گزارش خود با اشاره به مشخصات منطقه و اینکه منطقه 14 یکی از مناطق پر تراکم و دارای بافت فرسوده بسیار است گفت : عدم وجود امنیتی اجتماعی به واسطه کوچ معتادان هرندی و عبور آنان از خیابان 17 شهریور و ووردشان به منطقه 14 یکی از معضلاتی است که با آن دست به گریبان هستیم. 

وی ادامه داد: متاسفانه بدعت غلطی که بین دستگاه های مسئول و حاکمیتی وجود دارد این است که آنان تنها شهرداری به چشم یک صندوق اعتبار می بینند که باید برای انجام وظایفشان دست به جیب شود در حالی که این دستگاه وظیفه ذاتیشان رسیدگی به چنین معضلاتی است. 

وی افزود: این نگاه که معتاد یک بیمار است خود موجب بسیاری از مشکلات شده ، بله معتادی که عزم ترک اعتیاد خود کند و در کلینیک های درمانی بستری شود یک بیمار است اما معتادینی که سلب آسایش و آرامش از شهروندان می کنند ، چهره شهر را زشت می کنند و مروج رفتار های بسیار زننده هستند آیا آنان هم بیمار هستند ؟

حاجی قربانی در ادامه وجود بافت فرسوده در منطقه 14 را یک خطر بالقوه برای شهروندان این منطقه عنوان کرد و همچنین خواستار ایجاد بوستانی ویژه بانوان در این منطقه شد . 

دبیر دبیران شورایاری منطقه 14 در ادامه گزارش خود به حضور اعضای شورای شهر در این منطقه اشاره کرد و از اینکه برخی از اعضا حضور کمرنگی در منطقه داشتند گلایه کرد . 

در ادامه جلسه برخی اعضا نقطه نظرات خود را نسبت به گزارش دبیر شورایاری و وضعیت منطقه 14 بیان داشتند . 

احمد دنیامالی،رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت : منطقه 14 دارای مشکلات و معضلات زیادی است که با توجه به قرار گرفتن منطقه در محوری که آب‌های سطحی عبور می‌کند باید توجه ویژه‌ای به این موضوع شود. در گذشته پروژه‌های زیادی در این منطقه انجام شده ولی همچنان نیازمند توجه بیشتری به این منطقه هستیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اضافه کرد: باید مناطق شهرداری مورد بازبینی قرار گیرد و میزان وسعت و جمعیت مناطق مجددا بررسی شود.به عنوان نمونه منطقه ای به مانند 4 به لحاظ سطح و سطوح از دو منطقه 13 و 14 بزرگتر است و این مهم باید مورد بازنگری قرار گیرد. 

دنیا مالی تصریح کرد: موضوع قانونی بودن شورایاری‌ها نیز مطرح است اگر نیاز به قانونی مشخص است باید مورد بررسی قرار گیرد و این اقدام انجام شود چرا که بعضی‌ها می‌گویند شورایاری‌ها مشکل قانونی دارند.

در ادامه جلسه رحمت‌الله حافظی رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر همه شورایاران قاطعانه مطالبات خود را مطرح می‌کردند در حال حاضر وضعیت بهتری داشتیم، گفت: با این رویه نوسازی بافت‌های فرسوده مشکل مردم حل نخواهد شد.

وی ادامه داد: شهرک فرهنگیان 50 سال پیش ساخته شده است و هنگامی که در این محل حضور پیدا می‌کنیم احساس آرامش هم با ما همراه است چرا که همه چیز سر جای خود است ولی امروز این وضعیت ساخت و سازها در شهرمان است.

حافظی در ادامه پیشنهاد داد : بلوکی در همین منطقه 14 به عنوان پایلوت انتخاب شود ، تسطیح گردد و بر اساس یک طرح جامع که تمام فضای آموزشی ، فرهنگی و فضای سبز آن اندیشیده شده باشد ساخته شود. 

عباس جدیدی یکی دیگر از اعضای شورا نیز با بیان اینکه منطقه 14 می تواند به عنوان یک الگوی فرهنگی در سطح شهر تهران مطرح شود، عنوان کرد: بافت فرسوده فقط متعلق به منطقه 14 نیست و این دغدغه تمام اعضای شورا در پایتخت است که باید با همکاری دولت نسبت به بازسازی بافت‌های فرسوده اقدام شود.

وی با بیان اینکه اگر دولت به بافت فرسوده وارد نشود امکان نوسازی بافت فرسوده را نخواهیم داشت و شهرداری نیز پولی برای بافت فرسوده ندارد، تصریح کرد: منطقه 14 یک قطب بسیار مهم در توسعه گردشگری و جهانگردی است.

جدیدی در سخنان خود به قبرستان ارامنه اشاره کرد و گفت که همچنان در مورد این مکان تصمیم گیری خاصی نشده است. 

اسماعیل دوستی نیز با اشاره به مشکلات خیابان کرمان و نیز ناحیه 6 این منطقه که در آن منطقه نظامی وجود دارد و لزوم تغییر کاربری و تبدیل شدن به فضای سبز اجتناب ناپذیر است خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به این موارد شد . 

در ادامه جلسه احمد حکیمی پور نیز گفت: شورایاران حق ندارند در گزارش شان به حساب کشی از اعضای شورا بپردازند.

وی ادامه داد: برخی از اعضای شورا پنهانی و به طور نا محسوس مرتب از مناطق بازدید دارند و فکر نمی کنم این کار باید با هماهنگی و اجازه شورایاران باشد . 
حکیمی پور خواستار رسیدگی رئیس شورا به وضعیت این گزارش ها شد .

در ادامه جلسه محسن سرخو نیز نسبت به این اقدام دبیر شورایاری اعتراض کرد و گفت اگر رییس جلسه نسبت به رویه ارائه گزارش دبیر شورایاری واکنش نشان می داد من اعتراض نمی کردم.

در ادامه مرتضی طلایی رییس جلسه خطاب به سرخو گفت: من در گزارش شورایاری موردی که دارای اشکال باشد ندیدم.

در ادامه جلسه همچنین شهردار منطقه 14 نیز دقایقی را به بیان وضعیت منطقه 14پرداخت . 

فرهود حمیدی گفت: بافت فرسوده یکی از معضلات این منطقه می باشد که به لحاظ وسعت بافت فرسوده و دارا بودن 257 هکتار بافت فرسوده رتبه 5 را در بین مناطق شهرداری تهران دارا است. 
حمیدی همچنین افزود: با این وجود شهرداری همتی مضاعف در نوسازی این بافت ها داشته به گونه ای که از سال 84 تا 94 قریب به 49 درصد از بافت فرسوده منطقه نوسازی شده است. 

حمیدی همچنین خبر داد که در هفته آینده 80 پروژه این منطقه که بالغ بر 300 میلیارد تومان هزینه در بر داشته با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - فرسوده - ادامه - گزارش - اعضای - مناطق - تهران - شورای - شورایاری - عنوان - اینکه - وضعیت - شهرداری - نوسازی - اشاره - همچنین - شورایاران - قانونی - ارائه - مشکلات - اقدام - رسیدگی - قربانی - بسیار - کمیسیون - داشتند - بیمار - دارای - بررسی - همچنان - تصریح - حافظی - جدیدی - اعتراض - شهردار -  حمیدی - فرهنگی - ساخته - دارند - موضوع - بافت‌های - شورایاری‌ها - شهروندان - خیابان - معضلاتی - هستیم - تغییر - طلایی - دبیران - مرتضی - بازنگری - دستگاه - عمران - معضلات - خواستار - آرامش - واکنش - افزود - زیادی -

نظر شما در مورد : از بازنگری سطح و سطوح مناطق تا لزوم تغییر نگرش در بافت های فرسوده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها