مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6294 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 شهریور 1395 -ساعت : 15:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پيروز حناچی در نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان مطرح كرد:

بسیاری از بناهای تاریخی و ماندگار جهان از جنس خشت است/ مصرف سوخت‌های کربنی بزرگترین تهدید حیات بشر است

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گرم شدن زمین به عنوان بزرگترین تهدید حیات بشر و اثبات ارتباط مستقیم مصرف سوخت‌های کربنی با این موضوع گفت: ۱۷ درصد سایت های میراث جهانی و ۵۷ درصد سایت ها و میراث های در معرض خطر جهان از جنس خشت و گل هستند.

مازندشورا:به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي پيروز حناچی در نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان در یزد درباره روند تکامل حفاظت از سازه‌های تاریخی و گلی جهان گفت: بسیاری از بناهای تاریخی و ماندگار کشورها حتی برخی آثار ثبت شده جهانی که حفاظت از آنها ضروری است از جنس گل هستند.

وی با بیان اینکه مصالح، میراث مشترک معماری جهانی است اظهار کرد: امروز در شهری همایش مبحث پنجم ساختمان برگزار می شود که بافت تاریخی آن با محصولات بومی تولید شده و در شرف ثبت جهانی است بافتی که گلین بوده و همچون آثار تاریخی چغازنبیل و تخت جمشید دارای معماری منحصر به فرد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به ویژگی های یزد و بویژه بافت تاریخی این شهر اشاره کرد و گفت: زیبایی و نوع معماری سنتی یزد از ارزش بسیار بالایی برخوردار است به علاوه اینکه ما شاهد رعایت اصول و استانداردهای مختلفی در این بناها هستیم.

حناچی اضافه کرد: مهمترین ویژگی بناها و ساختمان هایی که قرن ها از قدمت آنها می گذرد استحکام آنهاست، ساختمان هایی که مصالح آن عمدتا خشت و گل است در حالی که ساختمان های امروز به اندازه آنها دوام ندارد.

وی با اشاره به گرم شدن زمین به عنوان بزرگترین تهدید حیات بشر افزود: ارتباط مستقیم مصرف سوخت‌های کربنی با این موضوع اثبات شده به همین دلیل باید مصرف آب و انرژی در تولیدات در حد مجاز باشد.

این مسئول با اشاره به برخی مخاطرات تولید گازهای گلخانه ای در کشور و جهان نیز یادآور شد: در این راستا ایران تعهد کرده در شرایط تحریم چهار درصد و در شرایط غیرتحریم ۱۲ درصد تولید گازهای گلخانه ای خود را کاهش دهد.

نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان کشور از صبح امروز با حضور ترکان مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان نظام مهندسی ، معاونان وزیر راه و شهرسازی ، استاندار یزد و روسای نظام مهندسی ساختمان استانها آغاز شده و دو روز ادامه دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - تاریخی - همایش - نخستین - جهانی - اشاره - معماری - تولید - مقررات - حناچی - امروز - شهرسازی - ویژگی - گلخانه - مهندسی - شرایط - گازهای - بناها - حفاظت - سوخت‌های - ماندگار - بناهای - بسیاری - کربنی - بزرگترین - اینکه - پيروز - تهدید - مصالح -

مطالب مرتبط با : بسیاری از بناهای تاریخی و ماندگار جهان از جنس خشت است/ مصرف سوخت‌های کربنی بزرگترین تهدید حیات بشر است
نظر شما در مورد : بسیاری از بناهای تاریخی و ماندگار جهان از جنس خشت است/ مصرف سوخت‌های کربنی بزرگترین تهدید حیات بشر است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها