مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6302 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 شهریور 1395 -ساعت : 09:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
20 هزار واحد مسکن روستایی در آمل مقاوم‌سازی شدند

رئیس بنیاد مسکن آمل:

20 هزار واحد مسکن روستایی در آمل مقاوم‌سازی شدند

مازندشورا: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمل گفت: تعداد 20 هزار مسکن در روستاهای آمل مقاوم‌سازی شدند

مازندشورا: سید اسماعیل علوی در حاشیه بررسی آسیب‌های منازل مسکونی در روستاهای این شهرستان، اظهار کرد: بارش شدید باران و طوفان روز جمعه گذشته باعث تخریب بسیاری از منازل، امکان عمومی و کارخانه‌ها در این شهرستان شد که بیشتر خسارت‌ها از ناحیه سربندی و سقف بوده است.

وی با اشاره به تحویل ایرانیت برای سربندی و ترمیم برخی منازل در روستاها به دهیاران، افزود: دهیاران باید خسارت کلی روستاها را برآورد و جمع‌بندی کنند.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمل با بیان اینکه تاکنون بیش از 8 هزار و 150 ورق ایرانیت بین مردم این شهرستان توزیع شد، ادامه داد: هم‌اکنون اولویت تحویل ایرانیت به مسکن‌های آسیب‌دیده است همچنین تعداد 15 تریلی ایرانیت در این شهرستان توزیع شده و با توجه به نیاز مردم بر این میزان افزوده می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: بیش از یک‌هزار و 300 واحد مسکونی در این شهرستان بر اثر طوفان گذشته دچار آسیب شد ولی در این بین به حدود 500 منزل مسکونی خدمات لازم برای سربندی ارائه شد.

علوی با اشاره به تخریب چند مدرسه در آمل، افزود: با توجه به اعلام مسؤولان استانی سربندی و تأمین مواد لازم برای ترمیم واحدهای کشاورزی، مدارس، اماکن آموزشی و پادگان‌ها در اولویت بعدی قرار دارد.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمل با بیان اینکه تعداد 20 هزار مسکن در روستاهای آمل مقاوم‌سازی شدند، اضافه کرد: تعداد 38 هزار خانوار در روستاهای آمل زندگی می‌کنند.

این مسؤول گفت: سربندی بسیاری از خانه‌های شهری و روستایی قدیمی بوده و از نوع چوب است که باید برای اطمینان بیشتر و ایمن‌سازی مقابل حوادث مرمت شوند.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بنیاد مسکن - آمل - مقاوم سازی -

نظر شما در مورد : 20 هزار واحد مسکن روستایی در آمل مقاوم‌سازی شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها