مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6370 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 شهریور 1395 -ساعت : 10:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور مدیرکل راه و شهرسازی گلستان و مدیران دفتر احیا و مرمت بافت تاریخی گرگان مطرح شد:

حفظ و نگهداری ازبافت های تاریخی وظیفه ملی است

مازندشورا: صما- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان معتقد است: سه نهاد نظام مهندسی ساختمان، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی و گردشگری می توانند کمک شایانی به موضوع بافت تاریخی و بازآفرینی شهری و حل مشکلات و برداشتن موانع نمایند.

مازندشورا:به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استانگلستان اعضای هیات مدیره سازمان، مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان، مدیر مسکن وساختمان این اداره کل و مسئولان دفتر احیا و مرمت بافت تاریخی گرگان به مناسبت 20شهریور روز گرگان با حضور در خانه تاریخی کبیر در بافت تاریخی گرگان، نشستهفتگی خود را برگزار کردند.

در ابتدای این جلسه حسین کتولی مسئول دفتر احیا و مرمت بافت سنتیگرگان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این دفتر گفت: با تعامل های صورتگرفته و شناخت خوب مدیران وزارت راه و شهرسازی و متولیان امور، گرگان جز 6 شهریاست که بازآفرینی شهری در آن به صورت پایلوت در حال انجام می باشد.

حسین کتولی افزود: بر همین اساس تا کنون خانه تاریخی کبیر خریداری شدهو چند مکان تاریخی دیگر مرمت شده اند.

این استاد دانشگاه همچنین با معرفی ویژگی ها و مشخصات خانه گفتمانشهری اظهار داشت بعد از طرح موضوع خانه گفتمان ایرانشهری در وزارت راه وشهرسازی،خانه وارطان در تهران تحت این عنوان خریداری و مورد مرمت قرار گرفت و در حال حاضردر تبریز و گرگان تلاش برای بازگشایی این خانه آغاز شده است و امیدواریم با مشارکتنهادها و دلسوزان بافت سنتی هر چه زودتر شاهد افتتاح این خانه باشیم که محلی برایطرح و گفتگو در مورد کلیه موضوع های مرتبط شهری از جامعه شناسی گرفته تا سیما ومنظر است.

در ادامه این نشست رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با گرامیداشت 20 شهریور روز گرگان اظهار داشت :کمک به حفظ و نگهداری بافت های تاریخی یکیاز وظایف مهم و اساسی است که باید متولیان امور در انجام مناسب آن کوشش ویژه داشتهباشند.

سید مجتبی موسوی افزود: باتعامل و ارتباطات خوبی که وجود دارد سه نهاد نظام مهندسی ساختمان، راه و شهرسازی ومیراث فرهنگی و گردشگری می توانند کمک شایانی به موضوع بافت تاریخی وبازآفرینی شهری و حل مشکلات و برداشتن موانع نمایند.

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در دفتر احیا و مرمت بافتتاریخی گرگان بیان کرد: یکی از دلایل مهم توجه وزارت راه وشهرسازی به بازسازی واحیا بافت تاریخی و سنتی گرگان، تلاش های صورت گرفته در این دفتر است که باید موردحمایت قرار گیرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان همچنین از عزم جدی این سازماندر مشارکت و حضور فعال در بحث احیای محلات تاریخی گرگان، نشست های تخصصی با موضوعتوجه به معماری بومی، اسلامی، همکاری در مورد ایجاد فضاهای گفتگو و تعامل پیرامونشهر خبر داد و گفت: هیات مدیره سازمان مشارکت در ایجاد خانه گفتمان شهر کهاز برنامه های کاربردی وزارت راه و شهرسازی در بحث بافت سنتی و بازافرینیاست را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاریخی - گرگان - شهرسازی - مهندسی - وزارت - گلستان - گرفته - موضوع - ساختمان - ایجاد - اظهار - مشارکت - همچنین - گفتمان - گفتگو - وشهرسازی - تعامل - مدیره - نگهداری - مدیران - کتولی - اشاره - افزود - متولیان - فعالیت - خریداری -

نظر شما در مورد : حفظ و نگهداری ازبافت های تاریخی وظیفه ملی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها