مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6375 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 شهریور 1395 -ساعت : 14:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر راه و شهرسازی ایران در دیدار وزیر مشاور امور خارجه هند مطرح کرد:

تاکید بر عملیاتی شدن کریدور شمال- جنوب/ آمادگی ایران برای افزایش ترانزیت از افغانستان به هند/ بررسی توافق‌نامه‌های حمل‌ونقلی دوجانبه میان دو کشور

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در دیدار با وزیر مشاور امور خارجه هند بر عملیاتی کردن کریدورهای ترانزیتی و ترکیبی عبوری از ایران به ویژه کریدور شمال- جنوب و فعال کردن کریدورهای حمل‌ونقل چند وجهی، موضوع موافقتنامه ترانزیتی چابهار بین ایران- هند- افغانستان و ضرورت استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های دو کشور برای رونق کریدورهای ترانزیتی تاکید کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ظهر امروز عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران میزبان ام. جی. اکبر وزیر مشاور در امور خارجه هند و همراهان وی شامل ساوراپ کومار سفیر هند در ایران، گوپتا مدیرکل شرکت بندری IPGL در ساختمان وزارت راه و شهرسازی بود. در این جلسه به موضوع توسعه همکاری‌های بین دو کشور در حوزه حمل و نقل و مشارکت طرف هندی در پروژه زیربنایی راه و شهرسازی ایران پرداخته شد.

وزیر راه و شهرسازی ایران بر اهمیت نقش هند در مشارکت با ایران برای عملیاتی کردن کریدورهای ترانزیتی و ترکیبی عبوری از ایران به ویژه کریدور شمال- جنوب و فعال کردن کریدورهای حمل‌ونقل چند وجهی، موضوع موافقتنامه ترانزیتی چابهار بین ایران- هند- افغانستان و ضرورت استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های دو کشور برای رونق کریدورهای ترانزیتی تاکید کرد.

در ادامه طرف ایرانی آمادگی خود را برای افزایش انتقال کالا و مواد معدنی از افغانستان به هند از طریق ایران، بندرچابهار، دریای عمان و خلیج فارس اعلام کرد.

همچنین یادداشت‌های تفاهم دو جانبه بین دو کشور از جمله طرح‌های توسعه بندر چابهار، راه‌آهن چابهار- زاهدان و روند پیشرفت قرارداد خرید ۱۵۰ هزار تن ریل از هندوستان در این جلسه مرور شد.

در پایان طرف ایرانی آمادگی خود را برای سفر به هند در آینده نزدیک به منظور زمینه‌سازی و تدوین ساز و کارهای عملیاتی کردن موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه چابهار اعلام کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - چابهار - آمادگی - ترانزیتی - عملیاتی - کریدورهای - موافقتنامه - ایرانی - جانبه - اعلام - وزارت - خارجه - مشاور - کریدور - افزایش - افغانستان - مشارکت -

مطالب مرتبط با : تاکید بر عملیاتی شدن کریدور شمال- جنوب/ آمادگی ایران برای افزایش ترانزیت از افغانستان به هند/ بررسی تو...
نظر شما در مورد : تاکید بر عملیاتی شدن کریدور شمال- جنوب/ آمادگی ایران برای افزایش ترانزیت از افغانستان به هند/ بررسی تو...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها