مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6390 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 شهریور 1395 -ساعت : 09:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایزدی در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، فرصتی طلایی برای ساکنان بافت فرسوده/ صندوق پس‌انداز یکم؛ ابزاری جدید در حوزه تسهیلات مسکن/ حذف شرط خانه اولی برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این نکته که کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، فرصتی طلایی برای ساکنان بافت فرسوده به شمار می‌رود گفت: امید داریم این صندوق به عنوان یک ابزار جدید در حوزه تسهیلات مسکن تأثیر مثبتی در بازار مسکن مناطق فرسوده داشته باشد.

مازندشورا:محمدسعید ایزدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص کاهش نزخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم در بافت فرسوده کشور اعلام کرد: صندوق پس‌انداز یکم به عنوان یک ابزار جدید در حوزه تسهیلات مسکن به شمار می‌رود که اعلام طرح آن از سال گذشته آغاز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی حذف شرط خانه اولی بودن برای دریافت تسهیلات در مناطق فرسوده را ویژگی مهم این طرح در این مناطق اعلام کرد و گفت: در حقیقت این اولین گام در سوق دادن بخشی از این منابع از محل صندوق پس‌انداز یکم به سمت بافت فرسوده بود که انگیزه‌ جدیدی را برای ساکنان آن ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که تک نرخی شدن سود این صندوق، به طور ویژه در حوزه بافت فرسوده نکته قابل توجه دیگری در این بخش به شمار می‌رود، افزود: سقف این تسهیلات برای تهران ۱۶۰ میلیون، برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر برابر با ۱۲۰ میلیون و سایر مناطق شهری ۸۰ میلیون تومان است که با عنوان صندوق پس‌انداز یکم زوجین ارائه می‌شود.

این مقام مسئول همچنین افزود: میزان مبلغ اقساط این وام در تهران ۹۴۰ هزار تومان، در بخش فرسوده ۸۶۵ هزار تومان، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۶۵۴ هزار تومان و در سایر مناطق شهری به ۴۳۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است که در طول ۱۴۴ ماه پرداخت می‌شود.

ایزدی در بخش دیگری از سخنانش ضمن ابراز امیدواری جهت ایجاد تحول جدید در بخش مسکن بافت های فرسوده با استفاده از این وام درصد پوشش این تسهیلات نسبت به بهای یک‌ متر مربع آپارتمان در تهران را برابر با ۳۷.۵ درصد در یک واحد مسکونی ۹۵ متری، ۴۲ درصد در ۸۵ متری، ۴۸ درصد در ۷۵ متری و بالغ بر ۵۴ درصد در واحدهای ۶۵ متری اعلام کرد. 

جزئیات بیشتر این آمار در ۷ مرکز استان دیگر به عنوان نمونه در جدول زیر آمده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - تسهیلات - صندوق - اعلام - تومان - پس‌انداز - مناطق - تهران - ایزدی - میلیون - افزود - دیگری - برابر - شهرهای - بالای - عنوان - پایگاه - گفتگو - ساکنان - دریافت - می‌رود - شهرسازی - ایجاد -

مطالب مرتبط با : کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، فرصتی طلایی برای ساکنان بافت فرسوده/ صندوق پس‌انداز یکم؛ ابزاری جدید در حوز...
نظر شما در مورد : کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، فرصتی طلایی برای ساکنان بافت فرسوده/ صندوق پس‌انداز یکم؛ ابزاری جدید در حوز...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها