مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6394 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 شهریور 1395 -ساعت : 10:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پرونده فساد مالی دردسرساز شد؛

دردسرهای نخستین شهردار زن رم برای اداره شهر

مازندشورا: کمتر از سه ماه پس از این که ویرجینا راجی توانست به عنوان اولین شهردار زن رم، پایتخت ایتالیا به پیروزی برسد، موج استعفای اعضای کابینه، ادامه کار را برای ویرجینیا راجی دشوار کرده است.

مازندشورا:

دردسرهای نخستین شهردار زن رم برای اداره شهر بلدیه | به نظر می رسد نخستین بانوی شهردار رم با چلش های متعددی برای اداره این کلانشهر اروپایی روبرو شده است، استعفای مدیران ارشد و نیز پرونده فساد مالی همکارانش در شهرداری رم که با واکنش رسانه ها روبرو شده است.

به گزارش بلدیه کمتر از سه ماه پس از این که نامزد این حزب توانست به عنوان اولین شهردار زن رم، پایتخت ایتالیا به پیروزی برسد، موج استعفای اعضای کابینه، ادامه کار را برای ویرجینیا راجی دشوار کرده است. او پنجشنبه اعلام کرد که مسئول امور مالی شهرداری که یک هفته قبل انتخاب شده بود از مقام خود کناره گیری کرده است. کمتر از دو هفته قبل، دو نفر دیگر از اعضای کابینه خانم راجی استعفا کردند.

اما این تمام مشکل شهردار جنبش «پنج ستاره» نیست. مشکل اصلی، پرونده فساد اداری پائولا مورارو، رئیس اداره محیط زیست شهرداری است. در گزارش یورونیوز آمده است بازرسان این پرونده از مدتها قبل درباره نقشی که خانم مورارو در دوره یک ساله ای که مشاور شرکت جمع آوری زباله شهر بود در حال تحقیق بوده اند. با وجود این پرونده باز، خانم راجی او را به عنوان یکی از اعضای تیم خود انتخاب کرد. شهردار رم ابتدا گفته بود که در زمان انتخاب خانم مورارو از وجود این پرونده بی اطلاع بود، اما بعدا اعتراف کرد که از این پرونده مطلع بوده است.

جنبش پنج ستاره در ایتالیا که مخالف نظام سیاسی حاکم در این کشور است توانسته است با استفاده از نارضایتی عمومی از احزاب اصلی، به پیروزیهایی چشمگیری در چند انتخابات اخیر دست پیدا کند و خود را به نظام سیاسی تحمیل کند. اما حالا به نظر می رسد، آرام آرام مشکلات این نقش دوگانه در حال ظهور کردن هستند.

جنبش پنج ستاره حدود هفت سال قبل توسط بپه گریلو، کمدین ایتالیایی به عنوان جنبشی اعتراضی ظهور کرد. آقای گریلو از شهردار رم حمایت کرده است.

به گزارش بلدیه در انتخابات شهرداری رم تحلیلگران،پیروزی نامزد جنبش پنج ستاره را به عنوان شکستی سنگین برای ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا تلقی کردند.

بر اساس تازه ترین نظرسنجیها محبوبیت جنبش پنج ستاره با محبوبیت حزب حاکم دموکراتیک برابر است.
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرونده - شهردار - ستاره - شهرداری - عنوان - اداره - ایتالیا - مورارو - گزارش - اعضای - بلدیه - سیاسی - گریلو - محبوبیت - انتخابات - پیروزی - استعفای - نامزد - روبرو - کابینه - نخستین -

نظر شما در مورد : دردسرهای نخستین شهردار زن رم برای اداره شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها