مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6407 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 شهریور 1395 -ساعت : 16:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در بخش خبری ۲۰:۳۰ مطرح شد؛

تخلفی به عمق ۳۲ متر در شمال پایتخت/ گودبرداری بسیار نادر در مقیاس جهانی/ پیگیری جدی موضوع تخلف در وزارت راه و شهرسازی/ آيا اين گودبرداری رکورددار حادثه در پایتخت می‌شود؟

مازندشورا: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، گودبرداری ۳۲ متری خیابان سهیل در منطقه یک پایتخت را ناقض ضوابط فنی و مهندسی برشمرد و از پیگیری جدی موضوع در وزارت راه و شهرسازی نسبت به آن تخلف خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شب گذشته خبر ۲۰:۳۰ از شبکه دو سیما با عنوان ردپای یک پروژه تجاری، گزارشی کامل از روند گودبرداری خیابان سهیل در منطقه یک ارایه کرد که طی آن گفتگوی حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و اظهارنظر وی بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری ماجرا از منظر مهندسی و فنی را نیز داشت.

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خبر ۲۰:۳۰ در مورد گودبرداری خیابان سهیل و مشکلاتی که برای ساکنان آن منطقه ایجاد کرده است و همچنین اظهارنظر فنی و مهندسی آن اقدام شهرداری منطقه یک تهران گفت: گودبرداری ۳۲ متر در شهر بسیار نادر است و این مساله ای نه مختص ایران که در مقیاس جهانی مطرح است.

گودبرداری بسیار نادر در مقیاس جهانی

گفته می‌شود این پروژه تجاری ۳۲ متر پی دارد. شهروندان منطقه در این‌ باره اعتراض کردند و خواستار رسیدگی مسئولان در موضوع گودبرداری خیایان سهیل که ترافیک فراوانی دارد و میزان تراکم جمعیت در آن بالا است شدند. آلودگی هوا و ترافیک بیش از اندازه بخشی از مشکلاتی است که شهروندان منطقه یک به آن اعتراض کردند.

معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی این گودبرداری را خلاف ضوابط عنوان کرد و گفت: این پروژه ۱۰۰ درصد فضا را گودبرداری کرده و برای آن ۱۲۰ هزار متر فضای تجاری- فرهنگی پیش بینی شده است که از بُعد مهندسی و فنی و همچنین مسائل شهرسازی مقیاس نامعقولی دارد.

مظاهریان گودبرداری ۳۲ متری در کلانشهر تهران را گودبرداری بسیار نادری در مقیاس جهانی خواند و افزود: در فضاهای شهری، مکان‌های نادری هستند که چنین گودبرداری هایی دارند و در این مورد ضوابط شهرسازی و همچنین مسائل فنی و مهندسی نادیده گرفته شده است.

بر اساس نظر کارشناسان این گودبرداری می‌تواند در بوجود آوردن حادثه در پایتخت رکورددار باشد و اینها در حالی است که در چند ماهه اخیر اتفاقات ناخوشایندی از انفجار و فرونشست زمین در مناطق مختلف شهر گزارش شده است که به گفته برخی از کارشناسان همه آنها نیز شانس رسانه‌ای شدن نیافتند.  

مظاهریان پیش‌تر نیز به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در مورد گودبرداری خیابان سهیل گفته بود: واقعیت این است که این پروژه در بافت پیرامونی خود مقیاس نامعقولی دارد. آن منطقه طبق طرح جامع شهری منطقه R۱۲۱ است یعنی منطقه مسکونی با حداکثر طبقات ۴ طبقه و ۶۰ درصد ساخت، در حالیکه این پروژه در صد در صد فضا گودبرداری شده و ۱۲۰ هزار متر فضای تجاری- فرهنگی برای آن پیش بینی شده است و مقیاس غیرمتعارفی در محدوده خود دارد. (متن کامل گفتگو رااینجا بخوانید.)/


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گودبرداری - شهرسازی - منطقه - مقیاس - پروژه - تجاری - بسیار - مهندسی - مظاهریان - جهانی - معاون - ساختمان - پایتخت - همچنین - خیابان - وزارت - نادری - اعتراض - ترافیک - کارشناسان - مسائل - شهروندان - ضوابط - فرهنگی - نامعقولی - اظهارنظر - پایگاه - گزارش - حادثه - عنوان - موضوع - مشکلاتی - رکورددار - پیگیری - تهران -

مطالب مرتبط با : تخلفی به عمق ۳۲ متر در شمال پایتخت/ گودبرداری بسیار نادر در مقیاس جهانی/ پیگیری جدی موضوع تخلف در وزار...
نظر شما در مورد : تخلفی به عمق ۳۲ متر در شمال پایتخت/ گودبرداری بسیار نادر در مقیاس جهانی/ پیگیری جدی موضوع تخلف در وزار...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها