مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 645 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 مهر 1393 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعالیت 1100 کافی نت در مازندران/ شبکه های اجتماعی پرفسادترین بخش فضای سایبری است

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران

فعالیت 1100 کافی نت در مازندران/ شبکه های اجتماعی پرفسادترین بخش فضای سایبری است

مازند شورا: رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران، ورودی پهنای باند استان را 6 گیگابایت اعلام کرد و افزود: تعداد یک هزار و 11 واحد صنفی کافی نت در سطح استان فعال بوده و ظرفیت های مناسبی در حوزه مجازی وجود دارد.

مازند شورا: عباس رمدانی ظهر چهارشنبه در همایش تخصصی پلیس فتا با فعالان فضای مجازی مازندران ضمن تبریک هفته ناجا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس، با بیان اینکه مازندران بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را در کشور داراست، بیان کرد: برطبق آخرین آمار دریافتی تا پایان خردادماه سالجاری، حدود 86.77 درصد مردم مازندران، کاربران اینترنت هستند.

رمدانی با بیان اینکه 18 سرپرستی خبرگزاری و 600 خبرنگار در سطح استان فعال اند، ادامه داد: 75 سایت خبری در استان مازندران پروانه فعالیت در سایت ساماندهی وزارت ارشاد دارند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان با بیان اینکه رتبه ی برخی سایت های شمال کشور در رنکینگ ها مناسب است خاطرنشان کرد: فعالیت رسانه های استان در حوزه اخبار حوزه انتظامی نیز بسیار مناسب است.

 شبکه‌های اجتماعی را پرفسادترین بخش فضای سایبری

فرمانده انتظامی مازندران طی سخنانی با بیان اینکه زندگی اجتماعی هم فرصت است و هم تهدید، گفت:  دانش، محوری‌ترین موضوع دنیای امروز است و هر فردی خرد بالاتری داشته باشد، مدیریت بهتری در زندگی اجتماعی دارد.

سردار مسعود جعفری نسب اظهار داشت: تمام فضاهایی که توسط کشورهای خارجی در ارتباط با موضوعات اینترنتی طراحی شده است یک انسجام اطلاعاتی برای تحلیل جامعه است.

وی با بیان اینکه تمامی گوشی های موبایل دارای شنود هستند گفت: حتی تلفن افرادی  که از تلفن ماهواره‌ای هم استفاده می‌کنند قابل شنود است.

جعفری نسب ریشه ی تمام شبکه های اجتماعی را جمع آوری اطلاعات دانست و افزود: کشورهای استعمارگر هر لحظه که اراده کنند حاکمیت سیاسی یک کشور  را به مخاطره می اندازند.

وی ضمن اعلام اینکه به واحد حقوقی فرماندهی انتظامی مازندران اعلام کردم حق ندارد از رسانه‌ای که مطلبی علیه پلیس منتشر کرده، شکایت کند، خاطرنشان‌کرد: اما خودم با مسئولان آن رسانه به گفت‌وگو می‌نشینم.

این مسئول با بیان اینکه باید از فضای امنیتی استان بهره کافی را برد، خطاب به اهالی رسانه در این نشست، گفت: با قلم خود بعنوان سلاح تان همچون سرباز مملکت، پایه های امنیتی استانن را به گونه ای بنا کنید که کسی جرات بالا رفتن از این دیوار امنیتی را نداشته باشد.

فرمانده انتظامی مازندران شبکه‌های اجتماعی را پرفسادترین بخش فضای سایبری عنوان کرد و افزود: نمی توان جلوی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را گرفت، اما روش‌های فرهنگی و اجتماعی می تواند بگونه ای باشد که از فضای خانوادگی خود مراقبت کرد.

همزمان با این همایش ،نمایشگاهی با حضور فعالان این عرصه در  سالن آموزش اتاق اصناف مرکز استان برگزار شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عباس رمداني.همايش.رس - -

نظر شما در مورد : فعالیت 1100 کافی نت در مازندران/ شبکه های اجتماعی پرفسادترین بخش فضای سایبری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها