مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6464 -تاریخ انتشار : شنبه 27 شهریور 1395 -ساعت : 14:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد

توسعه شهری نیازمند سیاست گذاری های متقابل دولت و شهرداری است

مازندشورا: نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد بر لزوم سیاست گذاری دولت در توسعه شهری تاکید کرد و گفت: این سیاست گذاری ها باید به گونه ای باشد که شهرداری نیز بتواند در این راستا اظهار نظر کنند .

مازندشورا: سیامک مقدم با بیان اینکه دولت باید بپذیرد که توسعه شهری نیازمند سیاست گذاری است ، اظهار کرد: پس از پذیرش این مهم از سوی دولت باید اقدامات لازم برای رسیدن به توسعه شهری برنامه ریزی و اجرایی شود . 

وی با اشاره اینکه تضمین رسیدن به هدف یک برنامه و سیاست گذاری برای آن یک شبه جواب نمی دهد ، تصریح کرد: پروسه تدوین سیاست گذاری برای توسعه شهری زمان بر است چرا که در کوتاه مدت نمی توان برای این مهم برنامه ریزی و آن را در همین مدت کوتاه اجرایی کرد .
نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه سیاست گذاری برای توسعه شهری باید با ذی نفعان آن در میان گذاشته شود ، خاطر نشان کرد: شهرداری ها نیز باید در این مهم همانند بسیار از ذی نفعان اظهار نظر کنند چرا که نقش بسیار مهمی را در توسعه شهر ایفا می کنند .
مقدم اضافه کرد: دولت باید از اظهار نظر شهرداری در راستای توسعه شهری استفاده بهینه کند چرا که تجربه شهرداری در زمینه مسایل شهری بسیار بالا است.
وی با بیان اینکه شهرداری ها به تنهایی نمی توانند در این راستا اقدامی انجام دهند ، عنوان کرد: سیاست گذاری در این رابطه نیازمند همکاری و مشارکت های دوجانبه است و هیچ کدام از طرفین به تنهایی قادر به پیشبرد کارها نیستند. 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توسعه - سیاست - گذاری - شهرداری - اینکه - نیازمند - بسیار - اظهار - برنامه - اسکان - تنهایی - نفعان - کوتاه - اجرایی - نماینده -

نظر شما در مورد : توسعه شهری نیازمند سیاست گذاری های متقابل دولت و شهرداری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها