مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6469 -تاریخ انتشار : شنبه 27 شهریور 1395 -ساعت : 15:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امروز انجام گرفت:

حضور وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح بزرگترین فرودگاه آسیای مرکزی/ پرواز نمادین ایرباس ۳۱۰ ماهان به عنوان اولین پرواز خارجی در فرودگاه عشق‌آباد

مازندشورا: در مراسم افتتاح بزرگترین و مجهزترین فرودگاه بین‌المللی آسیای مرکزی که با حضور رئیس جمهور ترکمنستان و وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد یک فروند هواپیمایی ایرباس ۳۱۰ متعلق به شرکت هواپیمایی «ماهان» نیز بصورت نمادین به عنوان اولین پرواز خارجی این فرودگاه به زمین نشست.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مراسم افتتاحیه بزرگترین فرودگاه آسیای مرکزی که مساحت کلی آن بالغ بر ۱۲۰۰ هکتار است، دقایقی پیش با حضور «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان و مقامات عالی رتبه خارجی از جمله «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران رسما به بهره‌برداری رسید.

 ظرفیت فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد جابجایی ۲ هزار نفر مسافر در ساعت و سالانه حدود ۱۷ میلیون مسافر و ۲۰۰ هزار تن کالا و محموله می‌باشد.

بردی‌محمداف افزود: فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد قادر به پذیرش همه نوع هواپیماهای مسافربری و باری بوده و با استانداردهای اروپایی و بین‌المللی در صنعت حمل و نقل هوایی مطابقت دارد.

بردی محمد‌اف در مراسم افتتاحیه فرودگاه در سخنانی کوتاه گفت: هدف از احداث این فرودگاه، ایجاد مرکزی جدید برای حمل و نقل منطقه‌ای و بین‌المللی بوده و همه کشورها می‌توانند از امکانات آن بهره‌مند شوند و تعاملات اقتصادی، انسانی، فرهنگی و رفت و آمدها را گسترش دهند.

بر اساس گزارش فارس، علاوه بر حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، یک فروند هواپیمایی ایرباس ۳۱۰ متعلق به شرکت هواپیمایی «ماهان» نیز بصورت نمادین بعنوان اولین پرواز خارجی این فرودگاه به زمین نشست.

فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد را شرکت «پلیمکس» ترکیه با هزینه ۲.۳ میلیارد دلار ظرف ۳ سال احداث کرده است.

در مراسم افتتاحیه فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد چندین نهاد بین‌المللی در ارتباط با صنعت ساختمان سازی و هواپیمایی کشوری به خصوص مجله بین‌المللی هواپیمایی و نیز فرودگاه «مونهن» آلمان و نمایندگانی از کتاب رکوردهای گینس شرکت کردند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرودگاه - بین‌المللی - عشق‌آباد - شهرسازی - هواپیمایی - مراسم - مرکزی - افتتاحیه - خارجی - پرواز - جمهوری - مسافر - احداث - بردی‌محمداف - اسلامی - اولین - آسیای - بزرگترین - نمادین - ایرباس - ماهان - گزارش -

مطالب مرتبط با : حضور وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح بزرگترین فرودگاه آسیای مرکزی/ پرواز نمادین ایرباس ۳۱۰ ماهان به...
نظر شما در مورد : حضور وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح بزرگترین فرودگاه آسیای مرکزی/ پرواز نمادین ایرباس ۳۱۰ ماهان به...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها