مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6489 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 شهریور 1395 -ساعت : 11:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخوندی در جمع سرمایه‌گذاران صنعت هوانوردی مطرح کرد:

تاکید بر امنیت آسمان ایران برای تمام پروازهای بین‌المللی/ صنعت هوانوردی؛ یك بستر جهانی برای مبادله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی/ رشد ۲۲درصدی مسافر داخلی نتیجه آزادسازی بازار است/ سرمایه‌گذاری بیش از ۲۵۰ میلیون دلاری در بخش سیستم‌های ناوبری

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در اجلاس كاپا و در جمع بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت هوانوردی با تاکید بر این که آسمان ایران آسمانی آزاد و كاملا امن برای تمام پروازهای بین‌المللی است، گفت: بر این واقفیم که صنعت هوانوردی در رشد و توسعه ملی و همچنین رشد اقتصاد جهانی جایگاهی ویژه دارد و دارای قواعدی جهانی است که ما به آن تعهد داریم.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی كه به عنوان مهم‌ترین سخنران اجلاس كاپا در جمع بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت هوانوردی حضور داشت، گفت: به همه شما خوشامد می‌گویم، به ایران‌شهر ما خوش آمدید و امید داریم كه از این سفر با خاطره بسیار خوش بازگردید. همچنین از آقای دكتر پیتر هاربیسون رئیس كاپا تشكر می‌كنم كه برای دومین بار برگزاری این كنفرانس را در تهران سازماندهی كردند.

وی ادامه داد: آقای هاربیسون گفتند كه صنعت هوانوردی بیش از یك حمل ونقل  است و ما نیز موافقیم. این صنعت یك سبك زندگی است و وسیله‌ای است برای ارتباط ملت‌ها؛ بنابراین ما به صنعت هوانوردی به عنوان یك بستر جهانی برای مبادله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نگاه می‌كنیم.

آخوندی ادامه داد: از جهت فناوری نیز یك فناوری بسیار بسیار پیچیده است كه شاید ما به ظاهر فقط آن را در رفت و آمد هواپیما ببینیم، اما دارای ابعاد مختلف در حوزه‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات، ساخت و از همه مهم‌تر بحث زنجیره خدمات است. بنابراین ما به اهمیت این صنعت در رشد و توسعه ملی و همچنین رشد اقتصاد جهانی كاملا واقف هستیم.

وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: در آغاز تاكید كنم كه ما به اینكه صنعت هوانوردی یك صنعت جهانی است كاملا واقف هستیم. قواعد جهانی وجود دارد و ما به این قواعد جهانی پیوسته‌ایم و همچنان كه گفته شده است جزو بنیانگذاران كنفرانس شیكاگو هستیم.

وی تاكید كرد: ایران به قوانین بین‌المللی اعتقاد دارد و طبق مقررات بین‌المللی در صنعت هوانوردی عمل می‌كند و بر اساس همین تعهد اعتقاد داریم كه باید بتوانیم منافع ملت ایران را در سطح بازار صنعت هوانوردی به دست آوریم.

این مقام مسئول ادامه داد: ما فكر می‌كنیم سهم ما از این بازار بیش از آنی است كه در حال حاضر داریم و با توجه به اینكه همواره به قواعد وفادار بودیم هیچ مانعی برای توسعه این صنعت در ایران نمی‌بینیم.

آخوندی توضیح داد: گام اولی كه برداشته‌ایم حركت به سمت آسمان آزاد در ایران است. این كار را با اطمینان به نفس كامل انجام داده‌ایم و افتخار دارم اعلام كنم آسمان ایران در این منطقه آسمانی آزاد و كاملا امن برای تمام پروازهای بین‌المللی است.

آخوندی با مروری بر سیاست‌هایی که در حوزه هوایی در وزارتخانه تعقیب می‌کند گفت: هرچند که می‌دانم قبل از آمدن به ایران بسیاری از این سیاست‌ها را مطالعه کرده‌اید اما دوباره آن را بیان می‌کنم. اعتقاد ما بر این است که باید در یک بازار رقابتی بین‌المللی عمل کنیم. ما با قواعد رقابت بین‌الملل آشنا و به مقررات پایبند هستیم و خواهیم ماند. آنچه که در این مدت انجام داده‌ایم این بود که نهادهای این رقابت بین‌المللی را یکی پس از دیگری در ایران مستقر کنیم.

وی ادامه داد: اولین کار ما در جهت آزادسازی بازار صنعت هوانوردی ایران و برداشتن نظام قیمت گذاری در داخل این صنعت بود و افتخار دارم اعلام کنم این مهم در مدت کوتاهی انجام شد و بحث آزادسازی بازار هوایی ایران صورت گرفت و درحال حاضر قیمت‌های ما در روزها و ساعت‌های مختلف برای خطوط مختلف متفاوت است و کسی در نرخ‌گذاری دخالت ندارد.

آخوندی ادامه داد: یک نشانه مثبت بعد از این اقدام آن است که میزان مسافر داخلی در پنج ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است. وی گفت: این اتفاق حاوی دو نکته است. اول آنکه ظرفیت توسعه در صنعت هوانوردی ایران وجود دارد و دوم اینکه چکونه بحث رقابت می‌تواند به نفع بهره‌برداران منجر شود و رفاه مردم را دربرداشته باشد.

وی ادامه داد: ما برای نهادسازی درحوزه صنعت هوانوردی افزون بر آزادسازی قیمت‌ها اقدامات دیگری در حوزه زیرساخت‌ها انجام دادیم.

وی ادامه داد: ما اقدامات گسترده‌ای برای بروز رسانی و تجهیز مجدد سیستم‌های ناوبری ایران انجام دادیم. اکنون تمام سیستم‌های ناوبری ایران درحال نوسازی است و بیش از ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری دراین بخش کرده‌ایم و سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای برای نوسازی سیستم ناوبری ایران درسطح تمام کشور در راه است.

آخوندی در ادامه گفت: اهمیت و توجه ما به مفهوم حرفه‌گری در صنعت هوانوردی در ایران و اهمیت مفهوم شرکت در صنعت هوانوردی است. وی توضیح داد: ما اعتقاد داریم شرکت‌های هوانوردی که در بخش‌های  مختلف این صنعت کار می‌کنند موتورهای متحرک توسعه صنعت هوانوردی هستند بنابراین ما به نهاد شرکت در صنعت هوانوردی قویا احترام می‌گذاریم و به شدت پایبند هستیم.

وی ادامه داد: بازار صنعت هوانوردی بر اساس نظام مدیریت بین‌المللی اداره می‌شود و از همین رو برای اینکه رعایت انصاف شود و شرکت‌های هم‌تراز بتوانند با هم رقابت کنند ما مفهوم کفایت سرمایه و صلاحیت فنی برای مدیریت بنگاه‌ها را به شدت مورد توجه قرار دادیم.

وی افزود: از همین رو برای شرکت‌هایی که می‌خواهند دراین حوزه فعالیت کنتد میزان کفایت سرمایه را به ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش دادیم.

ادامه دارد.....


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هوانوردی - ادامه - بین‌المللی - بازار - آخوندی - جهانی - هستیم - آزادسازی - رقابت - مختلف - دادیم - ناوبری - توسعه - اعتقاد - داریم - بنابراین - بسیار - كاملا - مفهوم - قواعد - اهمیت - فناوری - آسمان - سیستم‌های - میزان - اینکه - اقدامات - درحال - دیگری - اعلام - هوایی - پروازهای - گسترده‌ای - مدیریت - کفایت - سرمایه - شرکت‌های - سرمایه‌گذاران - نوسازی - دراین - افتخار - داده‌ایم - می‌كنیم - میلیون - سرمایه‌گذاری - وشهرسازی - كنفرانس - همچنین - هاربیسون - داخلی - مسافر - اقتصادی - مبادله - توضیح - اینكه - تاكید - سیاسی - فرهنگی - عنوان -

مطالب مرتبط با : تاکید بر امنیت آسمان ایران برای تمام پروازهای بین‌المللی/ صنعت هوانوردی؛ یك بستر جهانی برای مبادله اقت...
نظر شما در مورد : تاکید بر امنیت آسمان ایران برای تمام پروازهای بین‌المللی/ صنعت هوانوردی؛ یك بستر جهانی برای مبادله اقت...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها