امروز چهار شنبه 05 آبان 1395 ساعت 16:48:18

آرشیو ارتباط با ما ثبت نام کاندیدا

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6536 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1395 -ساعت : 18:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاندیداتوری یک موسسه مالی اعتباری در انتخابات شورای شهر!!

موسسه مالی اعتباری یا ستاد تبلیغاتی؟!؛

کاندیداتوری یک موسسه مالی اعتباری در انتخابات شورای شهر!!

اختصاصی مازندشورا: مدتی است در شهر ساری شهروندان شاهد بنرهایی از یک مسئول بر روی دیوار ساختمان‌های یکی از موسسات مالی اعتباری هستند که بیننده را به یاد زمان تبلیغات رسمی انتخابات و ستادهای انتخاباتی می‌اندازد. این بنرها بیش از آنکه محتوایش به چشم بیاید، تصویر انتخاباتی بر روی آن جلب توجه می‌کند

اختصاصی مازندشورا: مدتی است در شهر ساری شهروندان شاهد بنرهایی از یک مسئول بر روی دیوار ساختمان‌های یکی از موسسات مالی اعتباری هستند که بیننده را به یاد زمان تبلیغات رسمی انتخابات و ستادهای انتخاباتی می‌اندازد. این بنرها بیش از آنکه محتوایش به چشم بیاید، تصویر انتخاباتی بر روی آن جلب توجه می‌کند. ظاهرا قرار است تا زمان تبلیغات رسمی انتخابات شوراهای اسلامی شهر دور پنجم، بنر تبلیغاتی همراه با عکس‌های انتخاباتی بر در و دیوار موسسه مذکور خودنمایی کند. بنرهایی که هر ازگاهی به مناسبت‌های مختلف محتوایش عوض می‌شود ولی عکس‌های آن تغییری نمی کند!

پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا مدیران بالادستی این موسسه از اتفاقاتی که در شهر ساری می‌افتد و اعتبار این موسسه خرج تبلیغاتی یک کاندیدا می‌شود مطلع هستند یا خیر؟ اگر سیاست کلی این موسسه اینطور است، قطعا مردمی که می‌خواهند پولشان را در این موسسه به امانت بگذارند دچار تردیدهای جدی می‌شوند.

البته این تبلیغات تنها به نصب بنر خلاصه نمی‌شود بلکه برگزاری برنامه‌های مداوم به مناسبت‌های نه چندان مهم و حتی عجیب مانند مسابقه عکاسی و اهدای هدایایی همچون سکه و ... در راس برنامه‌های این موسسه اعتباری به چشم می‌خورد. هزینه کردن از منابع مالی یک موسسه اعتباری در قالب جوایز برای مسابقاتی همچون عکاسی قطعا رنگ و بوی انتخاباتی دارند و این مسئله دور از چشم نخواهند ماند.

مضاف بر اینکه از نظر علم سیاست و انتخابات، این روش تبلیغاتی و این نوع برند سازی بازخورد منفی دارد و به جای آنکه موجب مطرح شدن شخص شود، نام موسسه را در جهت نه چندان مثبت اشاعه می‌دهد.

البته باید این مسئله را در نظر داشت که در انتخابات پیشین شورای شهر در ساری افرادی بودند که با استفاده از همین روش‌های نخ نما و با استفاده از بهانه‌های مختلف و به قصد کاندیداتوری در انتخابات، بنرهای خود را از مدت‌ها قبل از موعد رسمی تبلیغات بر در و دیوار شهر نصب می‌کردند و دیدیم که چطور به خاطر تبلیغات پیش از موعد قانونی رد صلاحیت شدند. قطعا در این دوره از انتخابات نیز نهادهای نظارتی هشیارتر از آن هستند که این تحرکات انتخاباتی را رصد نکنند و قطعا در زمان مناسب اعمال قانون خواهند کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : کاندیداتوری یک موسسه مالی اعتباری در انتخابات شورای شهر!!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها