مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6554 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 شهریور 1395 -ساعت : 11:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدگاه‌های یک کارشناس مسکن:

دولت یازدهم در بحث کنترل تورم موفق عمل کرد/ ادامه تلاش دولت برای خروج بخش مسکن از رکود/ افزایش معاملات مسکن در شش ماهه دوم سال

مازندشورا: یک کارشناس مسکن با بیان اینکه معاملات مسکن در شش ماهه دوم سال جاری به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد گفت: امسال به عنوان آخرین سال فعالیت دولت شاهد رونق بخش مسکن و پروژه های عمرانی خواهیم بود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کیوان شادمان، کارشناس مسکن اظهار کرد: به نظر می رسد دولت با اقداماتی که انجام داده همچون افزایش هشت برابری تسهیلات مسکن نسبت به دوره های قبل، درصدد آن است تا بخش مسکن و پروژه های عمرانی را از حالت رکود خارج کند. اگر این اتفاق بیفتد که به اعتقاد من رخ خواهد داد ظرفیت اشتغال ۳۰ درصدی این بخشها به افزایش اعتماد مردم نسبت به دولت خواهد انجامید.

وی افزود: دولت یازدهم در بحث کنترل تورم موفق عمل کرد. دولت مجبور بود با توجه به شرایط رکود اقتصاد، جلوگیری از افزایش قیمتها و رونق اقتصادی را به صورت متعادل پیش ببرد که این مساله زمانبر بود. اما احتمالا دولت روحانی تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سعی می کند تا به بخش مسکن تحرک بدهد.

این کارشناس مسکن با بیان اینکه کاهش سود بانکی از حدود ۲۲ درصد به ۱۵ درصد با ورود تدریجی سرمایه ها به بخش مسکن همراه بود گفت: افزایش میانگین ۲۰ درصدی معاملات مسکن تهران از ابتدای سال جاری تا کنون نشان می دهد که سود بانکی به عنوان بخشی بی رقیب در حال کمرنگ شدن است و مردم کم کم در حال خارج کردن پولهای خود از بانک هستند و در بخش خرید و فروش مسکن سرمایه گذاری می‌کنند.

شادمان تصریح کرد: البته آمارها نشان می دهد هنوز ساخت و ساز رونق نگرفته است؛ چرا که مسکن فعلا از سوددهی لازم برخوردار نیست. اما با افزایش معاملات پیش بینی می شود که سازندگان برای سرمایه گذاری در ساخت و ساز ترغیب شوند.

وی درخصوص پیش بینی از بازار مسکن در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۵ گفت: به اعتقاد من روند افزایش معاملات در شش ماهه دوم نیز ادامه می یابد تا به انتخابات ریاست جمهوری برسیم. اما دولت باید در شش ماهه دوم سال جاری ریسک بیشتری نشان دهد و در این مدت دولت تلاش کند تا از طریق بخش مسکن آرای ۳۰ درصدی را به سوی خود جلب کند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افزایش - معاملات - درصدی - سرمایه - کارشناس - جمهوری - سرمایه گذار - ریاست - گذاری - بانکی - اعتقاد - یازدهم - کنترل - ادامه - شادمان - انتخابات -

مطالب مرتبط با : دولت یازدهم در بحث کنترل تورم موفق عمل کرد/ ادامه تلاش دولت برای خروج بخش مسکن از رکود/ افزایش معاملات...
نظر شما در مورد : دولت یازدهم در بحث کنترل تورم موفق عمل کرد/ ادامه تلاش دولت برای خروج بخش مسکن از رکود/ افزایش معاملات...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها