مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6560 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 شهریور 1395 -ساعت : 12:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ساکتین مشت زنی لیاقت حضور دوباره در شورا را ندارند

نامه مجتبی زارعی به اعضای شورای شهر ساری؛

ساکتین مشت زنی لیاقت حضور دوباره در شورا را ندارند

مازندشورا: طاهری مدعی شد در جلسه‌ای که با حضور مهدی عبوری شهردار ساری، توفیقی رئیس حراست شهرداری ساری، کلانتری معاون خدمات شهری و خطیر نماینده رانندگان برگزار شد، طاهری مدعی شد که در این جلسه توفیقی به او حمله کرده است و با مشت بر صورت او کوبیده. طاهری می‌گوید شکوائیه خود را تسلیم دادسرای عمومی شهرستان ساری کرد

مازندشورا: در تاریخ 95/5/16 پایگاه خبری بصیرآنلاین مصاحبه‌ای با بهرام طاهری نماینده رانندگان سازمان اتوبوسرانی شهرداری ساری انجام داد که در آن مصاحبه طاهری مدعی شد در جلسه‌ای که با حضور مهدی عبوری شهردار ساری، توفیقی رئیس حراست شهرداری ساری، کلانتری معاون خدمات شهری و خطیر نماینده رانندگان برگزار شد، طاهری مدعی شد که در این جلسه توفیقی به او حمله کرده است و با مشت بر صورت او کوبیده. طاهری می‌گوید شکوائیه خود را تسلیم دادسرای عمومی شهرستان ساری کرد. این جلسه پیرامون اعتراض رانندگان سازمان اتوبوسرانی به دلیل عدم دریافت یارانه حمایتی دولت تشکیل شده بود.

امروز مجتبی زارعی پیرامون این موضوع یادداشتی خطاب به اعضای شورای شهر ساری نوشته است که این یادداشت عینا در ادامه می‌آید:شورای اسلامی شهر ساری
سلام‌علیکم؛
ایام ولایت شاه مردان؛ امام علی، علیه آلاف التحیته و الثناء که یادآور ولایت مردان مرد ازسویی، و سلطنت پوشالی سرمایه‌داران بزدل تاریخ از دیگرسو است، موجب شد تا سکوت شما درباره مشت نواخته شده بر صورت یک شهروند و کارگر شهرمان ساری، که ضمن اینکه با غیرت دینی و نیز آیین مردانگی و رسم جوانمردی مغایرت داشته، همچنین کم‌ترین بویی از ضوابط دموکراتیک و حقوق شهروندی نبرده؛ را برنتابم و بعنوان یک شهروند، تاسف و تاثر شدید خود را از آن اعلام نمایم. تقریبا چهل، پنجاه روز صبر کردم بلکه واکنش شما را در برابر مصاحبه علنی شهروند مضروب ساروی درعمارت شهرداری شاهد باشم؛ شهروندی که گویا در مصاحبه اعلام داشته که شکایتش از دست ضاربین را نزد محاکم محترم قضایی نیز برده اما شگفتا که احدی از شما این مشت گره شده بر گونه‌ی این شهروند (چنانکه خود اعلام داشته) که بنا به قول ایشان در حضور شهردار صورت پذیرفت را احساس نکرده است و من با یکی از شمایان مزاح کردم که تا باشه از این مشت‌ها؟!، زیرا نه صورت آقازاده‌ای را کبود کرده، نه به صورت شارلاتانیسم رسانه‌ای نواخته شده و نه به صورت کریه و نفاق‌آلود عملگرایان قلابی شهر اصابت کرده است!

او کسی و عددی نبود زیرا فقط یک راننده و کارگر بود! اکنون اما چند ماه مانده به انتخابات شورای پنجم شهر، مردم مرز بین شورای ساکت و شوراییان راکد و خنثی  را با شورای فعال و شورای ناظر و استیضاح‌گر در حال مشاهده‌اند و برای تصمیم مردم و معیارهای آینده در این شهر به نظرم چه بسا همین یک مشت و تئوری شفاف  ساکتین مشت کافی است‌!

خدا را شکر که شنیدم دستگاه قضایی بدون هیچ خط قرمزی در حال محاکمه ضاربین است؛ در یک تحلیل، مرا با پرونده حقوقی و کیفری ضارب و ضاربین و مضروب کاری نیست، زیرا انشالله محاکم بر اساس قانون عمل خواهند کرد. ضمن اینکه حتی اگر دعوای ضارب و مضروب به مصالحه هم بکشد، مرا کاری با آن نیست، اما از حیث فلسفه قدرت و سیاست چیزی که مرا متاثر و غمگین کرده و فکر می‌کنم جزو ملاک کنش‌های افکار عمومی در ماه‌های آینده‌ی ساری است، این نکته‌ی بسیار مهم است که این جرائت و گستاخی و حاشیه امن در مرکز استان از کجا و چگونه و از چه مقطعی پدید آمده که بر اساس گفته‌های منتشره شخص مضروب، می‌شود در یک جلسه رسمی برصورت یک شهروند آن هم  نزد مدیر عالی همان مجموعه، مشت حواله کرد و چنانکه پیش‌تر در مصاحبه تفصیلی سایت مسقل، شجاع و مردمی بصیرآنلاین با مضروب منتشر شد؛ گلویش را چنان بفشرند که چند نفر برای نجاتش به کمک آیند؟!

اعضای محترم شورا! آیا پاسخی برای این سوالم دارید یا باز هم مثل ماه‌های قبل با اختیار کردن وکلا و ارائه  دادخواست سیزده نفری بناست از بنده شکایت کنید و در کمال تعجب مطلعین و حیرت شنوندگان، علاوه بر شکایت، در نامه‌ی رسمی و حقوقی‌تان! بنویسید ایشان بیمار روانی هم است؟! 

به راستی! یعنی احدی از شما سیزده نفرگزارش و  مصاحبه علنی این شهروند درباره آن مشت و احساس خفگی‌اش را  در جلسه اداری ندیدید؟! اگر مرگ یلدا در کانال آب بی‌حفاظ را مربوط به شهرداری ندانستید تا به رییس‌تان! حداقل اعتراض کنید ( که از نظر کارشناسان تعلق کانال به شهرداری، آفتاب آمد دلیل آفتاب است) درباره اصابت این مشت به صورت شهروند و فشردن گلویش در جلسه اداری عمارت کذایی، چرا بیش از پنجاه روز سکوت کردید و در استیضاح و عزل مدیریت شهری تعلل کردید؟!

آری! این نامه را نوشتم ! اما فقط ظاهرا خطابم به شماست! شورای راکد و شورای ساکت در امور اجتماعی و حقوق شهروندی بی‌نیاز از این حرف هاست، اما نامه من به واقع نه برای شورای راکد که برای آن راننده‌ی کارگر و دوست ندیده‌ی مضروبم است که هنوز به جمهوری اسلامی که خون بهای مردان مرد شهرمان است باور دارد و شکایت نزد BBCو CNN نبرده و خواستار رسیدگی آن ظلم، نزد قضات انقلابی است. ظلمی که اگر وفق اظهارات منتشره‌ی راننده‌ی مضروب صحت داشته باشد، نه نواختن یک مشت بصورت یک شهروند گمنام، که مشت به ارزش های اداری در جمهوری اسلامی است.

 در پایان اما در پیمانی مجدد با مردم و بازهم باصدای رسا اعلام می‌کنیم جبهه مردمی مرکز استان، اهالی کار و تولید و امثال این راننده‌ی محترم را از خیل محافظه‌کاران و تمامیت‌خواهان و امتیازطلبان و سازشکاران  چپ و راست و مدعیان اصلاح‌طلبی و اصولگرایان که در دقیقه نود بجای دفاع از مظلوم به بزک کردن چهره تمامیت‌خواهان و اقتدارطلبان و تجار سیاسی مرکز استان می‌پردازند شریف‌تر می‌داند و تجربه خود را بی‌هیچگونه چشم داشت در اختیار علاقمندان به شکل‌گیری شهری عمران و آباد و نیز آزاد از سایه تمامیت‌خواهان و امتیازطلبان و مشت‌زنان گستاخ  قرار خواهد داد، اما پرواضح است مشتزنان و ساکتین حادثه‌ی مشت‌زنی بر صورت شهروند بی‌دفاع، لیاقت نمایندگی مجدد در شورای اسلامی شهر را ندارند و قطعا این حادثه یکی از معیارهای سنجش انتخابات در هندسه مرکز استان خواهد بود.

مجتبی زارعی- عضو جبهه مردمی مرکز استان مازندران


منبع : بصیرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجتبی زارعی - شهرداری ساری - مشت - رانندگان -

نظرات کاربران در مورد : ساکتین مشت زنی لیاقت حضور دوباره در شورا را ندارند
  • اب انبارنویی ریکاپاسخ0یکشنبه 04 مهر 1395

    مجتبی میاندورودی حیا کن حیا کن سارویو رها کن تو چی از جون سارویها میخوای اشوب گر حیا کن خجالت بکش مردم ساری خوب جواب شما رو تو انتخابات دادن به عنوان ساروی دلم خنک شد تو باعث شرم سورکیها هستی.

نظر شما در مورد : ساکتین مشت زنی لیاقت حضور دوباره در شورا را ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها