مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 659 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 مهر 1393 -ساعت : 09:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
موافقت مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور + بررسی مشکلات اقتصادی شهرداری و شوراها

موافقت مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور + بررسی مشکلات اقتصادی شهرداری و شوراها

مازند شورا: نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران موافقت کردند.

مازند شورا: نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با 135 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

محمدقسیم عثمانی به‌عنوان طراح طرح مذکور با تاکید بر اینکه شرایط امروز شوراها با قانون منطبق نیست، گفت: باتصویب این طرح روح نظارتی شوراها زنده و نقش دخالتی آنها حذف می‌شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی تداخل کار شوراهای شهر با شهرداران مشکلات بسیاری ایجاد کرده است، افزود: انتخاب شهرداران توسط شوراها منجر به دخالت در امور اجرایی شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: از طرف دیگر بعضاً انتخاب شهرداران حاشیه‌های نادرستی را ایجاد می‌کند، از این‌رو اختیارات شوراها درخصوص انتصاب شهردار و عزل آن باید یک حیطه قانونی معقول و منطقی پیدا کند.

مشکلات شهرداری‌ها و شوراهای شهر با حضور رئیس شورای عالی استان‌ها بررسی شد

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در این نشست مشکلات شهرداری‌ها و شوراهای شهر با حضور رئیس شورای عالی استان‌ها بررسی شد.

حسین آذین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، گفت: نشست امروز با حضور مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها و اعضای کمیسیون نظارت این شورا برگزار و در این نشست مشکلات شوراها و شهرداری‌ها بررسی شد.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست امروز این کمیسیون مسئله نبود درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و شوراها مطرح شد، بر اساس گزارش مسئولان شورای عالی استان‌ها مالیات بر ارزش افزوده 50 درصد به دولت و 50 درصد به شهرداری‌ها اختصاص دارد، از طرف دیگر افزایش میزان این مالیات‌ها در هر سال به طور کامل در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره کمبود اعتبار شهرداری‌ها در کشور، تصریح کرد: در شرایط کنونی بخش اعظمی از شهرداری‌ها قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود نیستند.

آذین ادامه داد: در نشست امروز مقرر شد تا کمیته‌ای مشترک از شورای عالی استان‌ها و کمیسیون اصل 90 برای بررسی مشکلات حوزه شهرداری‌ها و شوراهای شهر  تشکیل شود، همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که در نشست‌های آینده مقامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شورای عالی استان‌ها برای بررسی مشکلات روستاها حاضر شوند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجلس - شورای شهر - قانون انتخابات - -

نظر شما در مورد : موافقت مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور + بررسی مشکلات اقتصادی شهرداری و ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها