مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6603 -تاریخ انتشار : شنبه 03 مهر 1395 -ساعت : 10:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عباس آخوندی:

برقراری خط هوایی دائمی بین ایران و ترکمنستان ضروری است

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر اخیر خود به ترکمنستان گفت: با توجه به مناسبات خوب تهران و عشق آباد در بخش های مختلف، برقراری خط هوایی مستقیم بین دو کشور ضروری است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در گفت و گو با ایرنا به همکاری ایران و ترکمنستان در بخش های مختلف ریلی، حمل ونقل جاده ای و هوایی اشاره کرد و افزود: در افتتاح فرودگاه بین المللی جدید عشق آباد، نخستین مسافران ایرانی از طریق این فرودگاه وارد این کشور شدند.

وی بر برقراری خط هوایی بین ایران و ترکمستان توسط شرکت های ایرانی تاکید کرد و گفت: برای دایمی شدن پروازها بین تهران - عشق آباد و مشهد - عشق آباد، همه شرکت های هوایی در کشور می توانند اقدام کنند.

وزیر راه وشهرسازی همچنین بر ضرورت تسهیل ترانزیت بین دو کشور تاکید کرد و گفت: در دیدار با رئیس جمهور ترکمنستان مسایل مختلف مربوط به تسهیل ترانزیت بین دو کشور بررسی شد.

 بیست و هفتم شهریورماه همزمان با سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه به ترکمنستان، فرودگاه بین المللی عشق آباد با ظرفیت جابجایی ۱۴ میلیون مسافر در سال از سوی رئیس جمهوری ترکمنستان افتتاح شد.

پیش از این، پرواز هوایی بین ایران و ترکمنستان از طریق شرکت تابان در مسیر مشهد- عشق آباد یک بار در هفته انجام می شد که به دلایل مختلف، این پرواز قطع شد.

با این حال، سفیر کشورمان در ترکمنستان نیز اعلام کرده که دوباره، خط پروازی بین تهران-عشق آباد و مشهد-عشق آباد راه اندازی خواهد شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترکمنستان - هوایی - مختلف - فرودگاه - تهران - تسهیل - ترانزیت - پرواز - تاکید - ایرانی - برقراری - افتتاح - آخوندی - المللی - شهرسازی -

مطالب مرتبط با : برقراری خط هوایی دائمی بین ایران و ترکمنستان ضروری است
نظر شما در مورد : برقراری خط هوایی دائمی بین ایران و ترکمنستان ضروری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها