مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6606 -تاریخ انتشار : شنبه 03 مهر 1395 -ساعت : 11:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامه حسین نادری شهروند ساروی در پاسخ به مجتبی زارعی

در پاسخ نامه زارعی خطاب به اعضای شورای شهر ساری؛

نامه حسین نادری شهروند ساروی در پاسخ به مجتبی زارعی

اختصاصی مازندشورا: هر چه رخ داده باشد، قطعا نهادهای امنیتی و نظارتی هوشیارتر از هر زمان دیگری وارد عمل خواهند شد و تصمیم مناسب را اتخاذ خواهند کرد. این وظیفه من و شمای شهروند نیست که یک طرفه به قاضی رویم و حکم صادر نماییم و جنجال به راه بیاندازیم و اذهان عمومی را تشویش نماییم. کسانی که به عدالت قوه قضاییه ایمان داشته باشند، هیچگاه کاسه داغتر از آش نمی‌شوند و اجازه می‌دهند ابتدا دادگاه صالحه پس از بررسی مدارک و شواهد تصمیم بگیرد و رای خود را صادر کند و سپس به تحلیل و ارائه نظر می‌پردازند...

اختصاصی مازندشورا: در روزهای گذشته نامه‌ای از طرف مجتبی زارعی فعال سیاسی ساروی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر ساری در این پایگاه خبری منتشر شده بود که در آن ایراداتی به شورای شهر ساری مطرح شده بود (متن کامل نامه). بلافاصله در همان روز دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر ساری به این نامه واکنش نشان دادند (کیادهی: قطعا پاسخ می‌دهم). اما امروز حسین نادری شهروند ساروی نامه‌ای در پاسخ به نامه مجتبی زارعی نگاشته و آن را در اختیاز مازندشورا قرار داده است که عین متن در ادامه می‌آید:

 

به نام خدا

برادر گرامی جناب آقای مجتبی زارعی

نامه شما به عنوان یک شهروند ساروی را به اعضای شورای اسلامی شهر ساری خواندم و مناسب دیدم به عنوان یکی از شهروندان این شهر عزیز که توسعه و پیشرفت آن دغدغه همه‌ی ما است، نکاتی یادآور شوم.

شهر ساری در سال‌های اخیر و از زمان به روی کار آمدن مهدی عبوری، شاهد تحولی شگرفت بود و اثبات این مدعا، گسترش نام جریان عملگرایی در سراسر استان مازندران است. اینک مهدی عبوری نه تنها چهره‌ای محبوب در شهر ساری است، بلکه آوازه محبوبیت او در کل استان گسترش یافته و این قابل انکار نیست. نگاهی گذرا به سیمای شهر نشان می‌دهد که توسعه و پیشرفت نه تنها در کلام، بلکه در عمل چگونه محقق می‌شود. امروز یکایک شهروندان به تحول و توسعه شهر ساری اذعان دارند و اگر پای صحبت‌های مردم کوچه و خیابان –و نه برخی کنشگران سیاسی- بنشینیم، متوجه رضایت نسبی از عملکرد شهردار ساری می‌شویم.

مدعیان که زمانی عملکرد شهرداری ساری را تا سطح رنگ کردن تیر چراغ برق و چند المان شهری تنزل داده بودند، امروز با دیدن جاده‌ها، میانگذرها، پل‌ها، پارک‌ها و بوستان‌ها، میادین و ... زبان در کام نهاده‌اند و سکوت پیشه کردند، ولی آنها که همچنان دست از لجاجت برنداشته‌اند و نقدهایشان نه از سر دلسوزی، بلکه از روی اغراض سیاسی است، همچنان بر طبل مخالفت خود می‌کوبند و هر مسئله‌ای را ابزاری برای بی‌مهابا تاختن و انکار کردن قرار می‌دهند.

شهردار ساری  با وجود تمام مشکلات و نارسایی‌ها از جمله عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها، تحولات عظیمی در شهر ایجاد کرد و چشمان واقع بین و با وجدان هیچگاه آنها را نادیده نمی‌گیرد. اکنون جریان عملگرایی تبدیل به درختی تنومند شده است که شاخه‌های آن در شهرهای دیگر استان به تاسی از مرکز بوجود آمده و کسانی که در پی خدمت به خلق هستند با نام جریان عملگرایی خود را معرفی می‌کنند.

اما آنچه که مسلم است این است که بی عیب خداست، قطعا انسان‌ها دچار خطاهایی هستند و مجموعه شهرداری هم دچار کاستی‌ها و خطاهایی نیز هست که در جای خود نقدهای نیز بر آن وارد است و باید به آنها پرداخته شود، اما اگر برآیند عملکرد شهرداری را منصفانه بنگریم، پی می‌بریم که این برآیند با اختلاف معناداری به سمت مثبت میل می‌کند و اگر بخواهیم به دلیل برخی خطاها، کل مجموعه و عملکرد چندین ساله را زیر سوال ببریم، خود دچار خطایی به مراتب بزرگ‌تر شده‌ایم. به قول استاد مطهری (منع خیر کثیر به واسطه شر قلیل، خود شر کثیر است)

و اما پیرامون موضوع نامه. بنده از کم و کیف این اتفاق مطلع نیستم بنابراین هیچگونه اظهار نظری در این مورد نخواهم کرد، اما هر چه رخ داده باشد، قطعا نهادهای امنیتی و نظارتی هوشیارتر از هر زمان دیگری وارد عمل خواهند شد و تصمیم مناسب را اتخاذ خواهند کرد. این وظیفه من و شمای شهروند نیست که یک طرفه به قاضی رویم و حکم صادر نماییم و جنجال به راه بیاندازیم و اذهان عمومی را تشویش نماییم. کسانی که به عدالت قوه قضاییه ایمان داشته باشند، هیچگاه کاسه داغتر از آش نمی‌شوند و اجازه می‌دهند ابتدا دادگاه صالحه پس از بررسی مدارک و شواهد تصمیم بگیرد و رای خود را صادر کند و سپس به تحلیل و ارائه نظر می‌پردازند. نه اینکه به این صورت در پی مشوش کردن افکار عمومی باشند. وانگهی، مگر اعضای شورای اسلامی شهر، افراد را در شهرداری ساری نصب می‌کنند که بخواهند پاسخگوی رفتار شخصی افراد باشند؟ در هر کجا ممکن است در بین افراد درگیری‌هایی پیش بیاید، مگر وظیفه من و شمای شهروند است که بخواهیم حکم دهیم و رای صادر نماییم؟ پس قانون و دادگاه و رای قاضی چه می‌شود؟

در انتها به عنوان یک برادر کوچکتر موافقان و مخالفان را به رعایت تقوا و پرهیزگاری توصیه می‌کنم. کاری نکنیم که اظهار نظرات و مواضعمان رنگ و بوی سیاسی بگیرد و رفتار و کردارمان براساس حب و بغض سیاسی باشد و در این میان مردم را بازیچه‌ای برای رسیدن به اهداف شخصی خود قرار بدهیم. قطعا مردم هوشیارند و تفاوت "دلسوزی مسئولانه" با "قهر منفعت طلبانه" را به خوبی تشخیص می‌دهند و همواره اراده مردم بر خواست اقلیت سیاسی پیروز خواهد شد.

حسین نادریلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حسین نادری - نامه - مجتبی زارعی - شهرداری ساری - مهدی عبوری - شورای اسلامی شهر - شورای شهر ساری -

مطالب مرتبط با : نامه حسین نادری شهروند ساروی در پاسخ به مجتبی زارعی
نظرات کاربران در مورد : نامه حسین نادری شهروند ساروی در پاسخ به مجتبی زارعی
  • حاج رضاپاسخ0یکشنبه 04 مهر 1395

    آقای نادری اطلاعاتتو کامل کن بعد بیا نامه بنویس

  • سارویپاسخ1یکشنبه 04 مهر 1395

    حرف منطقی گفته شد

نظر شما در مورد : نامه حسین نادری شهروند ساروی در پاسخ به مجتبی زارعی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها