مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6630 -تاریخ انتشار : یکشنبه 04 مهر 1395 -ساعت : 15:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خبر داد؛

رونق بازار مسکن تهران در ۶ ماه گذشته/ رونق بزودی به استانها تسری می‌یابد

مازندشورا: رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: وضعیت معاملات در شهر تهران طی شش ماهه اول سال رو به رشد بوده است, امیدواریم در ماه های آتی رشد معاملات مسکن از تهران به شهرهای بزرگ و مراکز استانها تسری یابد.

مازندشورا:به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي حسام عقبایی، افزود: وضعیت معاملات در شهر تهران طی شش ماهه اول سال رو به رشد بوده است، براساس آمار به دست آمده، در شهریور ماه ۱۵ هزار و ۳۷۲ قرارداد خرید و فروش و ۱۹ هزار و ۳۹ قرارداد اجاره به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: ۵۰ هزار و ۶۳۲ قرارداد خرید و فروش و ۶۱ هزار و ۷۱۸ قرارداد اجاره که جمعا ۱۱۴هزار و ۱۳۹ قرارداد است، در سطح کشور و ۳۴ هزار و ۸۳۰ قرارداد در تهران طی شهریور ماه  به ثبت رسیده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به بهبود معاملات طی ماههای گذشته، به مهر گفت: از فروردین تا شهریور، بطور نسبی هر ماه شاهد افزایش حجم معاملات در تهران بودیم.

عقبایی بیان کرد: پیش بینی می‌شود که تا پایان زمستان این رشد معاملات به شهرهای کوچک و شهرستان ها برسد و شاهد افزایش معاملات مسکن در کشور باشیم.

وی درباره وضعیت قیمت مسکن طی ماههای آینده بیان کرد: تا پایان سال ثبات بر قیمت ها حاکم است و  تغییر خاصی دراین زمینه نخواهیم داشت چون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورهای اسلامی شهر قرار داریم بنابراین تا پایان بهار ۹۶ هم قیمت ها ثابت خواهد ماند ولی حجم معاملات افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اضافه کرد: فصل اصلی نقل و انتقالات از خرداد تا پایان شهریور است و با آغاز فصل پاییز، مراجعات برای رهن و اجاره کاهش می یابد ضمن اینکه شاهد کاهش ۳ تا ۴ درصدی اجاره‌بها خواهیم بود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قرارداد - تهران - معاملات - پایان - شهریور - افزایش - اجاره - مشاوران - اتحادیه - املاک - می‌یابد - رسیده - عقبایی -

مطالب مرتبط با : رونق بازار مسکن تهران در ۶ ماه گذشته/ رونق بزودی به استانها تسری می‌یابد
نظر شما در مورد : رونق بازار مسکن تهران در ۶ ماه گذشته/ رونق بزودی به استانها تسری می‌یابد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها